Stuart Davis Popularitet og besøgsstatistikker

1892 – 1964

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Stuart Davis på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Stuart Davis: nøgletal

Visa 1 er det mest populære værk af Stuart Davis med 300 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 6% af den samlede opmærksomhed. Garage No. 1 og Study for ''Blips and Ifs'' følger efter. Stuart Davis fik 5.400 besøg: 1.100 på kunstnersiden, 4.300 på lærrederne. Kurven faldt: 43% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (4.100 besøg). Enhedsfordeling af publikum: enheder (83%) og telefoner (17%). Én præference er tydelig: Afbalanceret blød (Farvemætning) opsamler 28% af de besøg, der kun er foretaget på 16% af kataloget.

Stuart Davis: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Stuart Davis, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. Visa 1 1 Visa 1 300 besøg · 6,4%
  2. Garage No. 1 2 Garage No. 1, 1917 200 besøg · 4,3%
  3. Study for ''Blips and Ifs'' 3 Study for ''Blips and Ifs'' 200 besøg · 4,3%
  4. Odol 4 Odol 100 besøg · 2,1%
  5. The Mellow Pad 5 The Mellow Pad 100 besøg · 2,1%
  6. Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York) 6 Impression of the New York World's Fair (mural study, Communications Building, World's Fair, Flushing, New York), 1938 100 besøg · 2,1%
  7. Waterfront Landscape 7 Waterfront Landscape, 1936 100 besøg · 2,1%
  8. Composition 8 Composition, 1935 100 besøg · 2,1%
  9. Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 9 Hot Still-Scape for Six Colors. Seventh Avenue Style 100 besøg · 2,1%
  10. T View 10 T View, 1951 100 besøg · 2,1%

Hvordan udvikler interessen for Stuart Davis sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260200
Jul 20265003.600
Aug 2026200500
Sept 20264000

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Stuart Davis samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har Stuart Daviss favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Odol00000000001000
Rocks, Gloucester000000000000
Boats, Gloucester000000000000
The Mellow Pad00000000010000
Tropes de Teens000000000000
Visa 1000000001001001000
Blue Café000000000000
Report rockport000000000000
Owh! in San Pao000000000000
Hot Still-Scape for Six Col…00000000010000

Bliver værkerne fra Stuart Davis vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder4.50083,3%
telefoner90016,7%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Stuart Davis?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
engelsk300100,0%

Hvordan ser de daglige besøg hos Stuart Davis ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
lør 26 Sept0
søn 27 Sept100
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept100
tor 1 Okt0
fre 2 Okt100
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt100
tor 8 Okt0
fre 9 Okt200
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt100
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt200
fre 16 Okt200
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)100
man 19 Okt (forventet)100
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)100
tor 22 Okt (forventet)100
fre 23 Okt (forventet)300
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)100
man 26 Okt (forventet)100
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)100
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)300
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)100
man 2 Nov (forventet)100
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)100
tor 5 Nov (forventet)100
fre 6 Nov (forventet)300

Stuart Davis: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af Stuart Davis?

Visa 1: 300 besøg, eller 6% af Stuart Daviss visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Stuart Davis?

5.400 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (1.100) og lærrederne (4.300).

Besøger Stuart Davis folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (83%) og telefoner (17%); enheder fører med 83%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Stuart Davis?

Ja, Afbalanceret blød (Farvemætning): 28% af besøgene for 16% af kataloget.