Max Beckmann Hvem der kigger, og på hvilke værker

1884 – 1950

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Max Beckmann på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Max Beckmann: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Max Beckmann på WahooArt.com er Natten, som er blevet åbnet 17.200 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 51% af alle visninger. Næste på listen: Jernbroen (Visning af Frankfurt) og Store Scene af Agonien. I alt 38.800 besøg, heraf 7.700 til kunstnerens side og 31.100 til værkerne. Interessen stiger med 60% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 16.800 besøg. engelsk (41%), spansk (12%) og tysk (9%) er de primære sprog for de besøgende. Besøgende browser på enheder (63%), telefoner (34%) og tablets (4%). Besøgende foretrækker Blød lysstyrke (Lysstyrke): 80% af deres besøg, hvor kataloget udgør 28%.

De 10 værker af Max Beckmann, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Max Beckmann.

  1. Natten 1 Natten, 1919 17.200 besøg · 50,7%
  2. Jernbroen (Visning af Frankfurt) 2 Jernbroen (Visning af Frankfurt), 1922 3.500 besøg · 10,3%
  3. Store Scene af Agonien 3 Store Scene af Agonien, 1906 1.400 besøg · 4,1%
  4. Skuespillerne 4 Skuespillerne, 1942 600 besøg · 1,8%
  5. Odysseus and Calypso 5 Odysseus and Calypso, 1943 600 besøg · 1,8%
  6. Self Portrait with a Bucket Hat 6 Self Portrait with a Bucket Hat, 1921 600 besøg · 1,8%
  7. Columbine 7 Columbine, 1950 500 besøg · 1,5%
  8. Rugby players 8 Rugby players, 1929 500 besøg · 1,5%
  9. Bird's hell 9 Bird's hell, 1938 500 besøg · 1,5%
  10. Dancing bar in Baden-Baden, Bayerische St 10 Dancing bar in Baden-Baden, Bayerische St, 1923 500 besøg · 1,5%

Hvornår besøger beundrere siden for Max Beckmann?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100300
Jul 20261.50015.300
Aug 20267007.600
Sept 20265.4007.900

Hvornår bliver værkerne fra Max Beckmann vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Max Beckmanns favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Natten0000000005.3006.4004.200
Store Scene af Agonien000000000800200400
Jernbroen (Visning af Frank…000000001001.1003001.500
Columbine0000000000100200
Skuespillerne000000000400100100
Actresses00000000010000
Perseus. Triptych000000000000
Self-Portrait with Trumpet00000000020000
Temptation00000000020000
Self-Portrait in Florence0000000002000100

Hvordan er enhedsfordelingen for Max Beckmann-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder24.30062,6%
telefoner13.10033,8%
tablets1.4003,6%

Hvilke sprog taler beundrerne af Max Beckmann?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
engelsk2.30041,1%
spansk70012,5%
tysk5008,9%
koreansk5008,9%
italiensk4007,1%
russisk4007,1%
japansk2003,6%
svensk2003,6%
fransk1001,8%
hollandsk1001,8%

Hvor mange besøg modtager Max Beckmann om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
søn 27 Sept400
man 28 Sept300
tir 29 Sept800
ons 30 Sept600
tor 1 Okt800
fre 2 Okt900
lør 3 Okt100
søn 4 Okt400
man 5 Okt0
tir 6 Okt500
ons 7 Okt300
tor 8 Okt400
fre 9 Okt500
lør 10 Okt300
søn 11 Okt800
man 12 Okt1.100
tir 13 Okt1.100
ons 14 Okt500
tor 15 Okt700
fre 16 Okt700
lør 17 Okt300
søn 18 Okt (forventet)800
man 19 Okt (forventet)700
tir 20 Okt (forventet)1.200
ons 21 Okt (forventet)700
tor 22 Okt (forventet)1.000
fre 23 Okt (forventet)1.100
lør 24 Okt (forventet)400
søn 25 Okt (forventet)900
man 26 Okt (forventet)800
tir 27 Okt (forventet)1.300
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)1.000
fre 30 Okt (forventet)1.100
lør 31 Okt (forventet)400
søn 1 Nov (forventet)900
man 2 Nov (forventet)800
tir 3 Nov (forventet)1.400
ons 4 Nov (forventet)800
tor 5 Nov (forventet)1.100
fre 6 Nov (forventet)1.200
lør 7 Nov (forventet)400

Hvad besøgende spørger om vedrørende Max Beckmann

Hvilke værker af Max Beckmann åbner de besøgende oftest?

Natten først med 17.200 besøg, hvilket svarer til 51% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Max Beckmann på WahooArt.com?

38.800 besøg over tolv måneder: 7.700 til kunstnersiden, 31.100 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Max Beckmann?

De bruger enheder (63%), telefoner (34%) og tablets (4%); enheder udgør 63% af besøgene.

Hvilke sprog taler beundrerne af Max Beckmann?

engelsk (41%), spansk (12%) og tysk (9%); engelsk dækker 41% af de besøgende.

Hvilke værker af Max Beckmann matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Blød lysstyrke (Lysstyrke) modtager 80% af de besøg, der er for 28% af kataloget.