Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for László Moholy-Nagy på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
László Moholy-Nagy: hvad besøgene viser
Det mest beundrede værk af László Moholy-Nagy på WahooArt.com er Pneumatik (1924.jpg!Blog), som er blevet åbnet 400 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 16% af alle visninger. Næste på listen: Flower og Untitled construction (1922.jpg!Blog). I alt 2.700 besøg, heraf 700 til kunstnerens side og 2.000 til værkerne. Interessen stiger med 1400% fra Aug 2026 til Sept 2026. Sept 2026 tiltrak det største publikum: 1.500 besøg. Besøgende foretrækker Rolig og harmonisk (Stemning): 50% af deres besøg, hvor kataloget udgør 25%.
De 10 værker af László Moholy-Nagy, som besøgende beundrer mest
Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af László Moholy-Nagy.
Hvornår besøger beundrere siden for László Moholy-Nagy?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Data i en tabel
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
100
900
Aug 2026
0
100
Sept 2026
600
900
Hvornår bliver værkerne fra László Moholy-Nagy vist?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad vælger beundrerne af László Moholy-Nagy blandt værkerne?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Data i en tabel
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Rolig og harmonisk
25,0%
50,0%
Moderne minimalisme
50,0%
16,7%
Seren
12,5%
16,7%
Dramatisk
0,0%
16,7%
Mystisk
12,5%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
50,0%
50,0%
Fredfyldt
12,5%
33,3%
Mystisk
12,5%
16,7%
Rolig
12,5%
0,0%
Livlig og dynamisk
12,5%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
22,0%
32,0%
Blød skygge
8,0%
8,0%
Blød lysstyrke
14,0%
20,0%
Lysende balance
28,0%
12,0%
Lysstærk
28,0%
28,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
54,0%
72,0%
Dæmpet farvemætning
12,0%
12,0%
Afbalanceret blød
14,0%
8,0%
Tydelig farveintensitet
20,0%
8,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Neutrale nuancer
50,0%
66,7%
Jordagtig
20,0%
20,0%
Pastelfarver
17,5%
6,7%
Mørke toner
7,5%
6,7%
Metalliske nuancer
2,5%
0,0%
Monokrom
2,5%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
52,0%
56,0%
Afbalanceret
22,0%
36,0%
Levende og mættet
26,0%
8,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
14,0%
8,0%
Blid
12,0%
20,0%
Balanceret
6,0%
0,0%
Kraftig kontrast
20,0%
12,0%
Udsagn
48,0%
60,0%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
12,0%
12,0%
Blødt blandet palet
8,0%
8,0%
Balanceret harmoni
10,0%
20,0%
Stærk farveenhed
26,0%
20,0%
Sammenhængende palette
44,0%
40,0%
Hvad er László Moholy-Nagys favoritværker, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Data i en tabel
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Untitled\n\nUntitled
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Untitled, Dessau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Untitled
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Flower
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Ohne Titel (Selbstbildnis),…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Paul Hartland Carnival. Com…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Construction
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
E IV (Construction VII)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Composition (Cross and Circ…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with bridge at ób…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hvilke sprog taler beundrerne af László Moholy-Nagy?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Data i en tabel
Sprog
Besøg
Del
spansk
400
25,0%
italiensk
400
25,0%
tysk
300
18,8%
japansk
200
12,5%
bulgarsk
100
6,2%
engelsk
100
6,2%
ungarsk
100
6,2%
Hvor mange besøg modtager László Moholy-Nagy om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Data i en tabel
Dag
Besøg
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
200
tir 29 Sept
100
ons 30 Sept
0
tor 1 Okt
100
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
300
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
400
tir 6 Okt
100
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
100
lør 10 Okt
500
søn 11 Okt
200
man 12 Okt
100
tir 13 Okt
200
ons 14 Okt
800
tor 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lør 17 Okt (forventet)
600
søn 18 Okt (forventet)
200
man 19 Okt (forventet)
500
tir 20 Okt (forventet)
300
ons 21 Okt (forventet)
600
tor 22 Okt (forventet)
100
fre 23 Okt (forventet)
100
lør 24 Okt (forventet)
700
søn 25 Okt (forventet)
200
man 26 Okt (forventet)
700
tir 27 Okt (forventet)
400
ons 28 Okt (forventet)
700
tor 29 Okt (forventet)
100
fre 30 Okt (forventet)
100
lør 31 Okt (forventet)
900
søn 1 Nov (forventet)
200
man 2 Nov (forventet)
800
tir 3 Nov (forventet)
400
ons 4 Nov (forventet)
900
tor 5 Nov (forventet)
100
fre 6 Nov (forventet)
100
Hvad besøgende spørger om vedrørende László Moholy-Nagy
Hvilke værker af László Moholy-Nagy åbner de besøgende oftest?
Pneumatik (1924.jpg!Blog) først med 400 besøg, hvilket svarer til 16% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.
Hvor stort er publikummet for László Moholy-Nagy på WahooArt.com?
2.700 besøg over tolv måneder: 700 til kunstnersiden, 2.000 til værkerne.
Hvilke værker af László Moholy-Nagy matcher de besøgendes smag bedst?
Værker beskrevet som Rolig og harmonisk (Stemning) modtager 50% af de besøg, der er for 25% af kataloget.