John Singleton Copley Statistik over publikum og popularitet

1738 – 1815

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for John Singleton Copley på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

John Singleton Copley: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af John Singleton Copley på WahooArt.com Watson og hajen: 5.400 visninger, hvilket svarer til 17% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Returen af Neptun og Mrs.William Eppes. Kunstneren har i alt tiltrukket 31.600 besøg: 2.400 til kunstnersiden og 29.200 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 12% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 24.400 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (90%), telefoner (9%) og tablets (1%). Besøgende søger mod Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 28% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 11% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af John Singleton Copley

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af John Singleton Copley, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Watson og hajen 1 Watson og hajen, 1778 5.400 besøg · 16,9%
  2. Returen af Neptun 2 Returen af Neptun, 1754 800 besøg · 2,5%
  3. Mrs.William Eppes 3 Mrs.William Eppes, 1769 700 besøg · 2,2%
  4. Elkanah Watson 4 Elkanah Watson, 1782 600 besøg · 1,9%
  5. The Ascension 5 The Ascension, 1775 500 besøg · 1,6%
  6. Young lady with a bird and dog 6 Young lady with a bird and dog, 1767 500 besøg · 1,6%
  7. Head of a Negro 7 Head of a Negro, 1777 500 besøg · 1,6%
  8. The Colapse of the Earl of Chatham in the House of Lords (also known as The Death of the Earl of Chatham) 8 The Colapse of the Earl of Chatham in the House of Lords (also known as The Death of the Earl of Chatham), 1779 400 besøg · 1,2%
  9. Thomas Amory II 9 Thomas Amory II, 1772 400 besøg · 1,2%
  10. Mrs.Daniel Hubbard (Mary Greene) 10 Mrs.Daniel Hubbard (Mary Greene), 1764 400 besøg · 1,2%

Hvor mange besøger siden for John Singleton Copley hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100900
Jul 20261.80022.600
Aug 20264002.900
Sept 20261002.800

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra John Singleton Copley?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af John Singleton Copley tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Watson og hajen0000000001.3001.6001.700
The Colapse of the Earl of…0000000003001000
Brook Watson and the Shark0000000002000100
Lemuel Cox000000000000
John Quincy Adams00000000010000
Returen af Neptun0000000004000100
Fru John Winthrop00000000030000
Samuel Adams00000000010000
Paul Revere00000000010000
Samuel Verplanck00000000001000

Hvilke enheder bruger beundrere til at se John Singleton Copley?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder28.40089,9%
telefoner2.9009,2%
tablets3000,9%

På hvilke sprog læses John Singleton Copley?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
spansk40044,4%
engelsk10011,1%
ungarsk10011,1%
italiensk10011,1%
japansk10011,1%
russisk10011,1%

Hvor mange besøg modtager John Singleton Copley dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
man 28 Sept100
tir 29 Sept200
ons 30 Sept200
tor 1 Okt0
fre 2 Okt300
lør 3 Okt500
søn 4 Okt500
man 5 Okt0
tir 6 Okt300
ons 7 Okt1.500
tor 8 Okt300
fre 9 Okt300
lør 10 Okt100
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt0
tor 15 Okt500
fre 16 Okt800
lør 17 Okt500
søn 18 Okt200
man 19 Okt (forventet)200
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)700
tor 22 Okt (forventet)300
fre 23 Okt (forventet)600
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)200
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)800
tor 29 Okt (forventet)400
fre 30 Okt (forventet)700
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)300
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)900
tor 5 Nov (forventet)400
fre 6 Nov (forventet)700
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)500

Ofte stillede spørgsmål om John Singleton Copley

Hvilke lærreder af John Singleton Copley er de mest populære?

Watson og hajen ligger nummer ét med 5.400 besøg (17% af alle visninger af John Singleton Copley). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på John Singleton Copley på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har John Singleton Copley fået 31.600 besøg: 2.400 på kunstnersiden og 29.200 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på John Singleton Copley?

Samlere ser John Singleton Copley på enheder (90%), telefoner (9%) og tablets (1%); enheder udgør 90% af besøgene.

Hvilken type lærred af John Singleton Copley foretrækker de besøgende?

De foretrækker Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 28% af besøgene, mod 11% af kataloget.