Hercules Segers Statistik over publikum og popularitet

1589 – 1638

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Hercules Segers på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Hercules Segers: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Hercules Segers på WahooArt.com Mountainous landscape: 300 visninger, hvilket svarer til 30% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Rocky landscape og Mountain Valley with Fenced Fields. Kunstneren har i alt tiltrukket 1.700 besøg: 700 til kunstnersiden og 1.000 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 50% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 1.200 besøg. Besøgende søger mod Jordagtig (Farvepalette): 89% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 60% af kunstnerens katalog.

De 7 mest viste lærreder af Hercules Segers

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 7 værker af Hercules Segers, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Mountainous landscape 1 Mountainous landscape 300 besøg · 30,0%
  2. Rocky landscape 2 Rocky landscape 200 besøg · 20,0%
  3. Mountain Valley with Fenced Fields 3 Mountain Valley with Fenced Fields, 1630 100 besøg · 10,0%
  4. View of Brussels from the North-East 4 View of Brussels from the North-East, 1625 100 besøg · 10,0%
  5. View of Rhenen 5 View of Rhenen, 1625 100 besøg · 10,0%
  6. Landscape with City on a River 6 Landscape with City on a River, 1627 100 besøg · 10,0%
  7. Landscape 7 Landscape, 1633 100 besøg · 10,0%

Hvor mange besøger siden for Hercules Segers hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20262000
Jul 2026300900
Aug 2026100100
Sept 20261000

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Hercules Segers?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Hercules Segers tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Mountain Valley with Fenced…000000000000
View of Rhenen00000000001000
The Great Tree000000000000
A Mountainous Landscape000000000000
Mountain valley000000000000
Rocky landscape00000000020000
A River Valley with a Group…000000000000
Landscape with City on a Ri…00000000010000
Two Trees000000000000
View of Brussels from the N…00000000010000

På hvilke sprog læses Hercules Segers?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
fransk20066,7%
polsk10033,3%

Hvor mange besøg modtager Hercules Segers dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept0
ons 30 Sept0
tor 1 Okt0
fre 2 Okt0
lør 3 Okt0
søn 4 Okt0
man 5 Okt0
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt0
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt0
ons 14 Okt0
tor 15 Okt100
fre 16 Okt100
lør 17 Okt (forventet)0
søn 18 Okt (forventet)0
man 19 Okt (forventet)0
tir 20 Okt (forventet)0
ons 21 Okt (forventet)0
tor 22 Okt (forventet)100
fre 23 Okt (forventet)100
lør 24 Okt (forventet)0
søn 25 Okt (forventet)0
man 26 Okt (forventet)0
tir 27 Okt (forventet)0
ons 28 Okt (forventet)0
tor 29 Okt (forventet)200
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)0
søn 1 Nov (forventet)0
man 2 Nov (forventet)0
tir 3 Nov (forventet)0
ons 4 Nov (forventet)0
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)200

Ofte stillede spørgsmål om Hercules Segers

Hvilke lærreder af Hercules Segers er de mest populære?

Mountainous landscape ligger nummer ét med 300 besøg (30% af alle visninger af Hercules Segers). Ranglisten ovenfor viser de 7 mest sete værker.

Hvor mange ser på Hercules Segers på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Hercules Segers fået 1.700 besøg: 700 på kunstnersiden og 1.000 på de enkelte lærreder.

Hvilken type lærred af Hercules Segers foretrækker de besøgende?

De foretrækker Jordagtig (Farvepalette): 89% af besøgene, mod 60% af kataloget.