Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Gillis Mostaert på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Gillis Mostaert: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Gillis Mostaert på WahooArt.com Scene of War and Fire: 300 visninger, hvilket svarer til 38% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Landscape with the Flight into Egypt og Netherlandish Household. Kunstneren har i alt tiltrukket 1.200 besøg: 500 til kunstnersiden og 700 til siderne for de enkelte lærreder. Toppen blev nået i Jul 2026 med 800 besøg. Besøgende søger mod Blødt blandet palet (Farveharmoni): 50% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 7% af kunstnerens katalog.
De 5 mest viste lærreder af Gillis Mostaert
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 5 værker af Gillis Mostaert, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Gillis Mostaert hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
500
300
Aug 2026
0
0
Sept 2026
0
300
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Gillis Mostaert?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Gillis Mostaert?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
20,0%
50,0%
Seren
40,0%
33,3%
Rolig og harmonisk
20,0%
16,7%
Nostalgisk stemning
20,0%
0,0%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
40,0%
50,0%
Alvorlig og dyster
40,0%
50,0%
Fredfyldt
20,0%
0,0%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
50,0%
87,5%
Blød skygge
40,0%
0,0%
Blød lysstyrke
6,7%
12,5%
Lysende balance
3,3%
0,0%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
40,0%
50,0%
Dæmpet farvemætning
36,7%
25,0%
Afbalanceret blød
20,0%
25,0%
Tydelig farveintensitet
3,3%
0,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
88,9%
100,0%
Mørke toner
5,6%
0,0%
Neutrale nuancer
5,6%
0,0%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
60,0%
50,0%
Afbalanceret
40,0%
50,0%
Levende og mættet
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
13,3%
0,0%
Blid
26,7%
37,5%
Balanceret
16,7%
50,0%
Kraftig kontrast
23,3%
0,0%
Udsagn
20,0%
12,5%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
13,3%
0,0%
Blødt blandet palet
6,7%
50,0%
Balanceret harmoni
0,0%
0,0%
Stærk farveenhed
46,7%
37,5%
Sammenhængende palette
33,3%
12,5%
Hvilke lærreder af Gillis Mostaert tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Scene of War and Fire
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Landscape with the Flight i…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Spring
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Netherlandish Household
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Summer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Autumn (?)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Moses strikes water from th…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Christ on the Cross
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sermon of St. John - Landsc…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På hvilke sprog læses Gillis Mostaert?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Hvor mange besøg modtager Gillis Mostaert dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
fre 25 Sept
0
lør 26 Sept
0
søn 27 Sept
0
man 28 Sept
0
tir 29 Sept
0
ons 30 Sept
200
tor 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lør 3 Okt
0
søn 4 Okt
0
man 5 Okt
0
tir 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tor 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
0
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tor 15 Okt
300
fre 16 Okt (forventet)
0
lør 17 Okt (forventet)
0
søn 18 Okt (forventet)
0
man 19 Okt (forventet)
0
tir 20 Okt (forventet)
0
ons 21 Okt (forventet)
100
tor 22 Okt (forventet)
200
fre 23 Okt (forventet)
0
lør 24 Okt (forventet)
0
søn 25 Okt (forventet)
0
man 26 Okt (forventet)
0
tir 27 Okt (forventet)
0
ons 28 Okt (forventet)
200
tor 29 Okt (forventet)
200
fre 30 Okt (forventet)
0
lør 31 Okt (forventet)
0
søn 1 Nov (forventet)
0
man 2 Nov (forventet)
0
tir 3 Nov (forventet)
0
ons 4 Nov (forventet)
200
tor 5 Nov (forventet)
200
Ofte stillede spørgsmål om Gillis Mostaert
Hvilke lærreder af Gillis Mostaert er de mest populære?
Scene of War and Fire ligger nummer ét med 300 besøg (38% af alle visninger af Gillis Mostaert). Ranglisten ovenfor viser de 5 mest sete værker.
Hvor mange ser på Gillis Mostaert på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Gillis Mostaert fået 1.200 besøg: 500 på kunstnersiden og 700 på de enkelte lærreder.
Hvilken type lærred af Gillis Mostaert foretrækker de besøgende?
De foretrækker Blødt blandet palet (Farveharmoni): 50% af besøgene, mod 7% af kataloget.