Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Édouard Manet på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Édouard Manet: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Édouard Manet på WahooArt.com Olympia: 43.200 visninger, hvilket svarer til 16% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af En bar på Folies-Bergère og Lunchen på græsset. Kunstneren har i alt tiltrukket 295.000 besøg: 49.200 til kunstnersiden og 245.800 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 30% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 160.200 besøg. Publikum læser siden på engelsk (21%), tysk (14%) og polsk (11%). Samlere besøger os primært fra Tyskland (23%), Sverige (13%) og Frankrig (10%). Publikum ser værkerne på enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%). Besøgende søger mod Dramatisk (Stemning): 32% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 6% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Édouard Manet
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Édouard Manet, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Édouard Manet hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
500
5.200
Jul 2026
13.000
147.200
Aug 2026
15.400
40.700
Sept 2026
20.300
52.700
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Édouard Manet?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Édouard Manet?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dramatisk
6,2%
31,7%
Elegant
31,2%
25,4%
Nostalgisk stemning
2,1%
17,1%
Seren
27,1%
13,2%
Rolig og harmonisk
16,7%
8,6%
Romantisk
8,3%
1,6%
Klassisk
2,1%
1,4%
Jordnær
4,2%
0,3%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Reflekterende
34,7%
25,8%
Melankolsk
16,3%
21,5%
Dramatisk
2,0%
17,2%
Rolig
18,4%
9,9%
Mystisk
2,0%
7,2%
Fredfyldt
6,1%
6,3%
Romantisk
14,3%
5,4%
Alvorlig og dyster
6,1%
2,7%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
20,0%
18,4%
Blød skygge
34,0%
34,5%
Blød lysstyrke
32,0%
36,7%
Lysende balance
6,0%
7,6%
Lysstærk
8,0%
2,8%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
44,0%
52,5%
Dæmpet farvemætning
36,0%
27,1%
Afbalanceret blød
14,0%
19,2%
Tydelig farveintensitet
6,0%
1,2%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
57,6%
52,0%
Neutrale nuancer
27,3%
44,6%
Mørke toner
9,1%
2,2%
Monokrom
6,1%
1,2%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
42,0%
35,8%
Afbalanceret
52,0%
61,3%
Levende og mættet
6,0%
2,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
16,0%
3,8%
Blid
10,0%
8,2%
Balanceret
10,0%
8,4%
Kraftig kontrast
18,0%
20,1%
Udsagn
46,0%
59,5%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
24,0%
20,9%
Blødt blandet palet
12,0%
13,7%
Balanceret harmoni
18,0%
15,3%
Stærk farveenhed
28,0%
42,7%
Sammenhængende palette
18,0%
7,4%
Hvilke lærreder af Édouard Manet tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Olympia
0
0
0
0
0
0
0
0
100
12.900
14.000
12.600
Lunchen på græsset
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4.900
3.300
5.500
En bar på Folies-Bergère
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5.500
4.200
8.200
Jernbanen
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
700
1.700
Nana
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
800
1.500
Luncheon on the Grass
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
300
500
Rue Mosnier med bannere
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
800
700
Bar ved Folies-Bergère
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
1.200
800
Musik i Tuileriesgården
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
700
1.500
Forår (Studie af Jeanne Dem…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
300
1.100
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Édouard Manet?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
193.900
65,7%
telefoner
91.200
30,9%
tablets
9.900
3,4%
På hvilke sprog læses Édouard Manet?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
engelsk
7.000
20,6%
tysk
4.900
14,4%
polsk
3.900
11,5%
russisk
3.000
8,8%
svensk
2.600
7,6%
italiensk
2.500
7,4%
fransk
1.900
5,6%
spansk
1.800
5,3%
tjekkisk
1.100
3,2%
bulgarsk
900
2,6%
Hvor mange besøg modtager Édouard Manet dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
fre 25 Sept
2.600
lør 26 Sept
4.000
søn 27 Sept
3.800
man 28 Sept
3.700
tir 29 Sept
4.600
ons 30 Sept
5.300
tor 1 Okt
5.800
fre 2 Okt
2.300
lør 3 Okt
2.600
søn 4 Okt
4.600
man 5 Okt
4.100
tir 6 Okt
7.100
ons 7 Okt
3.900
tor 8 Okt
5.300
fre 9 Okt
3.600
lør 10 Okt
4.100
søn 11 Okt
8.500
man 12 Okt
5.800
tir 13 Okt
7.000
ons 14 Okt
7.000
tor 15 Okt
5.900
fre 16 Okt (forventet)
3.900
lør 17 Okt (forventet)
5.000
søn 18 Okt (forventet)
7.800
man 19 Okt (forventet)
6.300
tir 20 Okt (forventet)
8.700
ons 21 Okt (forventet)
7.500
tor 22 Okt (forventet)
7.900
fre 23 Okt (forventet)
4.300
lør 24 Okt (forventet)
5.400
søn 25 Okt (forventet)
8.600
man 26 Okt (forventet)
6.900
tir 27 Okt (forventet)
9.500
ons 28 Okt (forventet)
8.200
tor 29 Okt (forventet)
8.600
fre 30 Okt (forventet)
4.600
lør 31 Okt (forventet)
5.800
søn 1 Nov (forventet)
9.200
man 2 Nov (forventet)
7.400
tir 3 Nov (forventet)
10.100
ons 4 Nov (forventet)
8.800
tor 5 Nov (forventet)
9.200
Ofte stillede spørgsmål om Édouard Manet
Hvilke lærreder af Édouard Manet er de mest populære?
Olympia ligger nummer ét med 43.200 besøg (16% af alle visninger af Édouard Manet). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Édouard Manet på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Édouard Manet fået 295.000 besøg: 49.200 på kunstnersiden og 245.800 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Édouard Manet?
Samlere ser Édouard Manet på enheder (66%), telefoner (31%) og tablets (3%); enheder udgør 66% af besøgene.
På hvilke sprog læser besøgende om Édouard Manet?
På engelsk (21%), tysk (14%) og polsk (11%); engelsk fører med 21% af de besøgende.
Hvilken type lærred af Édouard Manet foretrækker de besøgende?
De foretrækker Dramatisk (Stemning): 32% af besøgene, mod 6% af kataloget.