Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for André Derain på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
André Derain: nøgletal
Charing Cross Bro, London er det mest populære værk af André Derain med 5.700 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 16% af den samlede opmærksomhed. Landscape at Collioure (also known as Mountains at Collioure) og Drying the Sails følger efter. André Derain fik 40.100 besøg: 7.700 på kunstnersiden, 32.400 på lærrederne. Kurven stiger: 91% flere besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (19.200 besøg). Publikums sprog: engelsk (41%), fransk (13%) og serbisk (6%). Publikums lande: Frankrig (25%), USA (17%) og Storbritannien (8%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%). Én præference er tydelig: Levende og mættet (Farveintensitet) opsamler 73% af de besøg, der kun er foretaget på 38% af kataloget.
André Derain: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet
Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af André Derain, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.
Hvordan udvikler interessen for André Derain sig måned for måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Vis de underliggende tal
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
800
Jul 2026
1.500
17.700
Aug 2026
1.400
5.500
Sept 2026
4.800
8.400
Hvordan bliver de enkelte lærreder fra André Derain samlet set vist frem?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvad foretrækker de besøgende hos André Derain i kataloget?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Vis de underliggende tal
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Kraftfuld
37,5%
53,4%
Seren
25,0%
14,2%
Rolig og harmonisk
0,0%
13,4%
Jordnær
12,5%
7,7%
Dramatisk
12,5%
3,2%
Romantisk
0,0%
3,2%
Elegant
12,5%
2,4%
Klassisk
0,0%
1,2%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Livlig og dynamisk
37,5%
51,2%
Reflekterende
12,5%
14,8%
Fredfyldt
25,0%
10,4%
Nostalgisk
0,0%
7,2%
Rolig
0,0%
6,8%
Melankolsk
0,0%
5,2%
Glædesfyldt
0,0%
2,4%
Dramatisk
0,0%
1,2%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
22,0%
9,0%
Blød skygge
34,0%
21,3%
Blød lysstyrke
26,0%
48,2%
Lysende balance
10,0%
18,5%
Lysstærk
8,0%
3,1%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
20,0%
5,6%
Dæmpet farvemætning
28,0%
10,1%
Afbalanceret blød
18,0%
19,6%
Tydelig farveintensitet
32,0%
43,7%
Levende farve
2,0%
21,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørke toner
27,8%
53,0%
Jordagtig
47,2%
30,2%
Neutrale nuancer
11,1%
9,2%
Pastelfarver
5,6%
3,2%
Naturtema
5,6%
2,5%
Varme toner
0,0%
1,4%
Monokrom
2,8%
0,4%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
24,0%
7,6%
Afbalanceret
38,0%
19,6%
Levende og mættet
38,0%
72,8%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
12,0%
3,1%
Blid
24,0%
15,1%
Balanceret
12,0%
8,4%
Kraftig kontrast
26,0%
27,5%
Udsagn
26,0%
45,9%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
24,0%
56,6%
Blødt blandet palet
8,0%
14,3%
Balanceret harmoni
18,0%
13,7%
Stærk farveenhed
28,0%
10,1%
Sammenhængende palette
22,0%
5,3%
Hvordan har André Derains favoritlærreder udviklet sig gennem året?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Vis de underliggende tal
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Landscape at Collioure (als…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
1.100
Fishing Boats, Colioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Fishing Boats, Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Charing Cross from sw
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
The beautiful model
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
London Bridge
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Drying the Sails
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
300
Mountains at Collioure
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Houses of Parliament at Nig…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
Bliver værkerne fra André Derain vist på telefoner eller computere?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Vis de underliggende tal
Enhed
Besøg
Del
enheder
27.000
67,3%
telefoner
11.800
29,4%
tablets
1.300
3,2%
Hvilke sprog dominerer blandt læserne af André Derain?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Vis de underliggende tal
Sprog
Besøg
Del
engelsk
4.300
40,6%
fransk
1.400
13,2%
serbisk
600
5,7%
spansk
500
4,7%
hollandsk
500
4,7%
russisk
500
4,7%
slovakisk
500
4,7%
ukrainsk
400
3,8%
dansk
300
2,8%
Chinese
300
2,8%
Hvordan ser de daglige besøg hos André Derain ud, og hvad er prognosen?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Vis de underliggende tal
Dag
Besøg
lør 26 Sept
800
søn 27 Sept
600
man 28 Sept
500
tir 29 Sept
900
ons 30 Sept
2.100
tor 1 Okt
1.700
fre 2 Okt
1.100
lør 3 Okt
600
søn 4 Okt
1.000
man 5 Okt
2.000
tir 6 Okt
1.200
ons 7 Okt
2.300
tor 8 Okt
700
fre 9 Okt
1.000
lør 10 Okt
400
søn 11 Okt
1.400
man 12 Okt
800
tir 13 Okt
1.800
ons 14 Okt
1.000
tor 15 Okt
800
fre 16 Okt
1.300
lør 17 Okt (forventet)
600
søn 18 Okt (forventet)
900
man 19 Okt (forventet)
1.000
tir 20 Okt (forventet)
1.200
ons 21 Okt (forventet)
1.700
tor 22 Okt (forventet)
1.000
fre 23 Okt (forventet)
1.100
lør 24 Okt (forventet)
600
søn 25 Okt (forventet)
900
man 26 Okt (forventet)
1.000
tir 27 Okt (forventet)
1.200
ons 28 Okt (forventet)
1.700
tor 29 Okt (forventet)
1.000
fre 30 Okt (forventet)
1.000
lør 31 Okt (forventet)
500
søn 1 Nov (forventet)
900
man 2 Nov (forventet)
1.000
tir 3 Nov (forventet)
1.200
ons 4 Nov (forventet)
1.600
tor 5 Nov (forventet)
1.000
fre 6 Nov (forventet)
1.000
André Derain: dine spørgsmål
Hvad er det mest viste lærred af André Derain?
Charing Cross Bro, London: 5.700 besøg, eller 16% af André Derains visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.
Hvor mange besøg får André Derain?
40.100 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (7.700) og lærrederne (32.400).
Besøger André Derain folk via telefon eller computer?
Besøgene er fordelt på enheder (67%), telefoner (29%) og tablets (3%); enheder fører med 67%.
Er André Derain læst på flere sprog?
Ja: engelsk (41%), fransk (13%) og serbisk (6%). engelsk fører med 41%.
Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af André Derain?
Ja, Levende og mættet (Farveintensitet): 73% af besøgene for 38% af kataloget.