Önizle AR ile önizle El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

Square in the Evening

Pierre Bonnard’s evocative "Square in Evening" captures Parisian twilight with muted yellows and oranges—a masterpiece of Impressionist intimacy rendered through lithograph printing by the Nabis movement artists.

Pierre Bonnard (1867-1947), Fransız İntişazımcı ve Baskı Resim Sanatçısı olarak renklerin duygusal gücüyle öne çıkan eserleriyle tanınır. Özellikle "Kadın Çekerek Giyinmiş Ünlü Örtüsü" tablosu ve İntişazım tarzıyla unutulmaz bir iz bırakmıştır!

Giclée / Sanat Baskısı

Hızlı üretim ve esnek bitiş seçenekleriyle müze kalitesinde giclée veya kanvas baskı. ( El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç)

Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B ₺10
Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H ₺10
Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W ₺10
Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z ₺10
Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH ₺12
Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH ₺12
Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H ₺10
Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z ₺10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ ₺10
Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G ₺10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ ₺10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH ₺10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ ₺12
Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C ₺8
Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G ₺10
Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH ₺8
Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y ₺10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ ₺10
Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G ₺10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ ₺8
Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y ₺10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ ₺8
Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J ₺10
Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY ₺15
Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH ₺15
Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G ₺12
Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H ₺8
Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG ₺15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ ₺8

Standart Boyutlar
özel boyutlu
CM
INCH

Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

genişlik
yükseklik

Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişlik ve yüksekliği yazın. Bir baskı yalnızca kesilebilir, görselden daha büyük hale getirilemez; bu nedenle farklı bir formdaki boyut seçimi, görselin bir kısmının kaybına neden olur. Herhangi bir baskı yapmadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek kesimi göstermez — bunu yalnızca taslak gösterir.

Dünya Çapında Teslimat (); standart 4/5 hafta yerine 2 haftada. (23 Ekim)

Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
Yüksek Kaliteli Keten Tuval
Tam Nakliye Sigortası
Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
Gerçek Renk Uyumu Garantisi
100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
%100 Para İade Garantisi
Toplu Alım Avantajı

Toplam Fiyat

₺ 3325

Square in the Evening

Giclée / Sanat Baskısı

Baskı Boyutu

-

Toplam Fiyat

₺ 3325

Kısa Bilgiler

  • Influences: Japanese art
  • Year: 1897–98
  • Movement: Post-Impressionism
  • Subject or theme: Parisian cityscape
  • Medium: Lithograph
  • Title: Square in the Evening

Sanat Bilgisi Testi

Her soru için yalnızca bir doğru cevap bulunmaktadır.

Soru 1:
What artistic movement is Pierre Bonnard primarily associated with?
Soru 2:
The image depicts a scene of what type of activity?
Soru 3:
What is the predominant color palette used in 'The Square at Evening'?
Soru 4:
Pierre Bonnard’s style is often described as ‘Intimist.’ What does this term refer to?
Soru 5:
Which printing technique was employed by Bonnard to produce 'The Square at Evening'?

A Window Into Parisian Nocturne: Exploring Pierre Bonnard’s “Square in the Evening”

Pierre Bonnard's "Square in the Evening," created around 1897–98, isn’t merely a depiction of a street scene at dusk; it’s an exquisitely crafted distillation of Impressionist ideals infused with the quiet introspection characteristic of Bonnard’s signature “Intimist” style. This painting resides within Vollard's ambitious series "Quelques aspects de la vie de Paris," aiming to capture the essence of Parisian life during its vibrant fin-de-siècle period—a time brimming with artistic experimentation and intellectual ferment. Examining this artwork reveals layers of meaning beyond its surface beauty, inviting contemplation on themes of solitude, perception, and the subtle poetry found in everyday moments.
  • Subject Matter & Composition: Bonnard eschews grand narratives, focusing instead on a simple square occupied by figures strolling along a street illuminated by gas lamps. The deliberate framing emphasizes the stillness of the scene, contrasting sharply with the implied movement of passersby—a technique that anticipates the modernist preoccupation with capturing fleeting impressions.
  • Style & Technique: Bonnard’s masterful use of color is paramount to understanding this piece's emotional resonance. He employs a palette dominated by muted yellows and oranges, mirroring the warm glow of lamplight while simultaneously conveying a sense of melancholy. Lithograph printing—a relatively new medium at the time—allowed for nuanced tonal gradations unattainable with oil paint, faithfully reproducing Bonnard’s delicate rendering of textures and forms.
  • Historical Context: The painting emerged from the burgeoning Nabis movement, spearheaded by artists like Vuillard and Denis. Rejecting academic formalism, the Nabis sought to express subjective experience through color and form—a radical departure from prevailing artistic conventions. Bonnard’s work aligns perfectly with this aesthetic ethos, embodying the spirit of Impressionism's final flowering.
  • Symbolism & Emotion: Beyond its visual elements, “Square in the Evening” speaks to profound psychological concerns. The solitary figures embody a yearning for connection amidst urban anonymity—a motif recurrent throughout Bonnard’s oeuvre. The subdued color palette contributes to an atmosphere of quiet contemplation and understated emotion, inviting viewers to immerse themselves in the painting's contemplative mood.
  • Legacy & Influence: Bonnard’s “Square in the Evening” continues to inspire artists and collectors alike—a testament to its enduring beauty and artistic significance. Its meticulous attention to detail and evocative use of color exemplify Bonnard’s unwavering commitment to capturing the intangible qualities of human experience—solidifying his place as one of Impressionism's most poignant voices.

Further Exploration & Reproduction Recommendations

To appreciate “Square in the Evening” fully, consider researching Bonnard’s broader artistic output and delving into biographical details concerning his life and artistic influences. The painting’s luminous color palette lends itself exceptionally well to high-quality reproductions—particularly archival prints on textured paper that faithfully recreate Bonnard's original technique. Selecting a reputable art reproduction company ensures that you acquire an artwork that honors the artist’s vision while enriching your own home décor.

Soru ve Cevaplar

"Square in the Evening" adlı eserin orijinali hangi müzede bulunuyor?

Orijinal "Square in the Evening" eserini Detroit Institute of Arts, Detroit, United States of America bünyesinde görebilirsiniz.

Pierre Bonnard imzalı "Square in the Evening" portre, manzara mı yoksa kare kompozisyon mu?

Pierre Bonnard imzalı "Square in the Evening", Landscape bir kompozisyona sahiptir. Baskı boyutuna karar vermeden önce oranları kontrol etmeye değer.

Pierre Bonnard imzalı "Square in the Evening" benzeri sanat eserlerini nerede bulabilirim?

"Square in the Evening" ile benzer eserler, eserin Benzerleri sayfasında listelenmektedir.


Sanatçı Biyografisi

Işıkla Yıkanmış Bir Yaşam: Pierre Bonnard'ın Dünyası

1867 yılında Paris'in Fontenay-aux-Roses banliyösünde doğan Pierre Bonnard, sanatsal ifadeyle dolu bir hayata kaderle yazılmamıştı. Fransız Savaş Bakanlığı'nda üst düzey bir görevli olan babası, oğlunun hukuk alanında bir kariyer yapmasını hayal ediyordu. Genç Pierre, görev bilinciyle hukuk eğitimine devam ederek 1888 yılında diplomasını aldı; ancak kalbi bambaşka bir yerde, renklerin ve formların büyüleyici dünyasında atıyordu. Beklentiler ile tutku arasındaki bu ikilik ve gerilim, sanat yolculuğuna ince bir dokunuşla yön vererek eserlerine eşsiz bir samimiyet katacaktı. İlk başlarda karikatürle uğraşarak geliştirdiği gözlem yeteneği, daha sonra ustalıkla işlenmiş ev sahnelerine dönüşecekti. Ancak Bonnard, asıl yolunu Académie Julian'da buldu; burada akademik kuralları reddeden ve Paris'i kasıp kavuran avangart ruhu benimseyen benzer ruhlarla tanıştı. Bu karşılaşma onu, Maurice Denis, Paul Sérusier ve Édourak Vuillard gibi sanatçıların yer aldığı Nabis grubuna götürdü. Bu grup, sanatı salt bir temsilin ötesine taşıyarak ona maneviyat ve sembolizm katmayı amaçlayan, içsel deneyimin keşfine odaklanan bir topluluktu.

Nabi Yılları ve Samimiyetin İnşası

Bonnard'ın Nabis grubuyla olan bağı, sanat hayatında dönüm noktası oldu. Grubun düzleştirilmiş formlara, cesur renk paletlerine ve geleneksel perspektifin reddine verdiği önem, sanatçının estetik duyarlılıklarıyla derin bir yankı buldu. Japon baskılarının zarif çizgilerinden ve uyumlu kompozisyonlarından, ayrıca Sembolist hareketin öznel duygu arayışından ilham alan Bonnard, kendi imza stilini geliştirmeye başladı. Büyük anlatılar veya tarihi alegorilerle ilgilenmiyordu; bunun yerine iç dünyasına yönelerek günlük hayatın sessiz anlarına odaklandı: banyo yapan bir kadın, akşam yemeği için toplanmış bir aile, güneşle yıkanan bir bahçe... Bunlar sadece sahnelerin tasviri değil, duygunun damıtılmış haliydi; hafızanın ve atmosferin çağrışımlarıydı. Ev yaşamındaki bu samimi odaklanma, ona eserlerinin duygusal derinliğini mükemmel şekilde özetleyen “İntimist” (İçtenlikçi) unvanını kazandırdı. Onun tabloları neyin resmedildiğiyle değil, o anlarda bulunmanın nasıl bir his olduğuyla ilgilidir. Hafızasından çalışır, kapsamlı eskizler yapar ve ardından bu izlenimleri ışık ve renge karşı olağanüstü bir hassasiyetle tuvale aktarırdı.

Bir Duygu Olarak Renk: Usta Bir Renk Ressamı

Bonnard'ın renk ustalığı, tartışmasız en belirleyici özelliğidir. Rengi sadece kullanmaz, onu hisseder ve resimlerinin ruhunu ve atmosferini belirlemesine izin verirdi. Paleti canlı ama bir o kadar da nüanslıydı; genellikle parıltılı bir ışık hissi yaratan beklenmedik kombinasyonlar kullanırdı. Tamamlanmış tuvallere tekrar tekrar dönmesi ve mükemmel uyuma ulaşmak için birden fazla eserde renkleri ince ince ayarlaması, onun kromatik dengeye olan takıntılı bağlılığının bir kanıtıdır. Bu, gerçekçi bir temsil çabası değil; rengin öznel deneyimini, duyguları ve anıları uyandırma gücünü yakalama çabasıydı. Doğrudan gözlemden uzaklaşarak hatıralardan resmetmeyi tercih etmesi, sahnelerine rüya benzeri bir nitelik kazandırmasına olanak tanıdı. Manzaraları sadece mekan tasvirleri değil, kişisel deneyim süzgecinden geçmiş duygusal tepkilerdi.

Geç Dönem ve Kalıcı Miras

Bonnard olgunlaştıkça, sanatsal odağı renk ve ışığın keşfine doğru daha da kaydı. Akdeniz manzarasının ve onun yoğun ışıltısının büyüsüne kapılarak, hayatının artan bir kısmını Fransa'nın güneyinde geçirdi. Eşi ve ömür boyu ilham perisi olan Marthe de Meligny ile olan ilişkisi, yaşamının ve sanatının merkezinde kalmaya devam etti. Marthe, tablolarında sıkça görünür; genellikle banyo yaparken veya günlük aktivitelerle meşgulken tasvir edilir; varlığı sessiz bir zarafet ve samimiyet yayar. 1912 yılında Giverny yakınlarındaki Vernonnet'te “La Roulotte”yu satın alması, Claude Monet ile yakın bir dostluk kurmasını sağladı. Empresyonizmin ustasına olan bu yakınlık, Bonnard'ın kendi özgün sanatsal vizyonunu korumakla birlikte, ışık ve renk arayışını daha da körükledi. 1947 yılındaki ölümünden kısa bir süre öncesine kadar resim yapmaya devam ederek, bugün bile büyülemeye ve ilham vermeye devam eden bir eser külliyatı bıraktı. Bonnard'ın sonraki nesil sanatçılar üzerindeki etkisi yadsınamaz. Öznel deneyime verdiği önem, renk kullanımındaki ustalığı ve gündelik olanı yüceltmesi modern sanat üzerinde silinmez bir iz bırakmıştır. Güzelliğin görkemli jestlerde veya kahramanca anlatılarda değil, ışıkla yıkanmış ve duyguyla yoğrulmuş hayatın sessiz anlarında bulunabileceğini tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Önemli Eserler ve Koleksiyonlar

  • Ekoseli Elbiseli Kadın (1890): Nabi etkisindeki stilinin erken bir örneği olup, düzleştirilmiş formları ve cesur renk kombinasyonlarını sergiler.
  • Yemek Odası (1913): Ev yaşamının sıcaklığını ve samimiyetini yakalayan, İntimist tarzın en saf örneklerinden biri.
  • Meyve Kasesi (yaklaşık 1933): Canlı renkler ve ışıklı bir derinlik hissiyle natürmort ustalığını gösterir.
  • Badem Ağacı Çiçek Açarken (1947): Ölümünden sadece günler önce tamamlanan son tablolarından biri olup, renk ve ışık arayışının zirvesini temsil eder.
Bonnard'ın eserleri dünya çapında önde gelen şu müzelerde bulunabilir:
  • Musée Marmottan Monet, Paris, Fransa
  • Art Institute of Chicago
  • Museum of Modern Art, New York City
  • Tate Modern, Londra
Onun mirası; rengin, ışığın ve gündelik hayatın bitmeyen güzelliğinin bir kanıtı olarak varlığını sürdürmektedir.
Pierre Bonnard

Pierre Bonnard

1867 - 1947 , Fransa

Kısa Bilgiler

  • Artistic Movement Or Style: İzlenimcilik, İntimist tarzı
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Nabiler']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Paul Gauguin
    • Hokusai
  • Date Of Birth: 3 Ekim 1867
  • Date Of Death: 23 Ocak 1947
  • Full Name: Pierre Bonnard
  • Nationality: Fransız
  • Notable Artworks:
    • Kadın Çekerek Giyinmiş
    • Badem Ağacı Çiçeğe Dönüşüyor
  • Place Of Birth: Fontenay-aux-Roses, Fransa
Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.