Önizle AR ile önizle Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

Untitled 130

Mark Rothko (1903-1970), Soyut İfadeciliğin öncülerinden! Renk alanı resimleriyle derin duyguları ifade eden Rothko'nun ikonik eserleri ve Houston'daki Rothko Şapeli'ni keşfedin. Modern sanatın önemli figürlerinden.

Bu sayfada sergilenen eser telif hakkı yasasıyla korunmaktadır; bu da yasal olarak eserin birebir kopyasını oluşturamayacağımız veya satamayacağımız anlamına gelir. Bu koruma, aşağıdakiler gibi uluslararası anlaşmalar kapsamında uygulanmaktadır: Bern Sözleşmesi ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere ulusal yasalarca belirlenen ABD Telif Hakkı Kanunu - 17. Başlık.

Saygılı ve yasal bir alternatif olarak, orijinalinden ilham alan, kişiye özel, el boyaması sanat eserleri sunuyoruz. Deneyimli ve profesyonel sanatçılarımız, aynı duyguyu uyandıran yeni ve benzersiz bir eser yaratmak için orijinalin stilini, ruhunu ve sanatsal özünü titizlikle inceler; üstelik bu eser, kendi başına özgün bir üretim olarak kalır.

Bu yöntem, koruma altındaki sanat eserinin kopyalanmasını veya çoğaltılmasını içermediği için telif hakkı düzenlemelerine tam uyum sağlar. Bunun yerine, yaratıcı bir yeniden yorumlamadır; orijinalinden etkilenen ancak onunla aynı olmayan yeni bir tablodur.

El Yapımı Yağlı Boya Reproduksiyon

Sanatçılarımız tarafından sipariş üzerine hazırlanan; istediğiniz boyut ve çerçevede, tuval üzerine el boyaması yağlı boya. ( Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç)

Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B 10
Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H 10
Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W 10
Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z 10
Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH 12
Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH 12
Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H 10
Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z 10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ 10
Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G 10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ 10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH 10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ 12
Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C 8
Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G 10
Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH 8
Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y 10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ 10
Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G 10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ 8
Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y 10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ 8
Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J 10
Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY 15
Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH 15
Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G 12
Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H 8
Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG 15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ 8

Standart Boyutlar
özel boyutlu
CM
INCH

Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

genişlik
yükseklik

Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişliği ve yüksekliği yazın. Bu eser el boyamasıdır; bu nedenle farklı bir formdaki boyutlar için sanatçı, resmin etrafına biraz daha fazla boya ekleyebilir veya biraz daha kırpabilir — seçim sizin. Boyama işlemi başlamadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek sonucu yansıtmamaktadır — gerçek sonucu yalnızca taslak göstermektedir.

Değiştirilebilecek örneklere dair: Yüzün müşteri fotoğrafıyla değiştirilmesi; Evcil hayvan eklenmesi (örneğin kedinin köpek ile değiştirilmesi); Arka plana gizli bir mesaj dahil edilmesi; Arka plan manzarasının veya öğelerinin değiştirilmesi.
Siparişten sonra, WahooArt.com ekibi talimatlar için müşteriye e-posta gönderecek ve bir taslak önizleme sunacaktır

Dünya Çapında Teslimat (); standart 5 hafta yerine 3/4 haftada. (19 Ekim). Kaliteden ödün verilmez.

Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
Yüksek Kaliteli Keten Tuval
Tam Nakliye Sigortası
Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
Gerçek Renk Uyumu Garantisi
100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
%100 Para İade Garantisi
Toplu Alım Avantajı

Toplam Fiyat

₺ 13273

Untitled 130

Baskı Tekniği

Baskı Boyutu

-

Toplam Fiyat

₺ 13273

Kısa Bilgiler

  • Artistic style: Minimalist
  • Notable elements or techniques: Color Field Painting
  • Location: Private Collection
  • Artist: Mark Rothko
  • Subject or theme: Emotional Landscape

A Symphony of Crimson: Decoding Mark Rothko’s Untitled 130

The image presented – a close-up of a striking red painting – immediately draws the eye into a realm of contemplative color. This is no mere splash of pigment; it's a deliberate orchestration by Mark Rothko, arguably one of the most influential figures in American Abstract Expressionism. The canvas itself exudes an understated elegance, dominated by a deep crimson hue that seems to pulse with latent energy. Thickly applied paint creates a textured surface, hinting at the artist’s meticulous process and conveying a palpable sense of physicality alongside ethereal beauty. This reproduction captures not just the visual appearance but also the essence of Rothko's artistic vision – a quest for emotional resonance rather than representational accuracy.

The Genesis of Color Field Painting

Mark Rothko’s contribution to art history transcends stylistic categorization. He pioneered what is known as “Color Field Painting,” rejecting traditional illusionistic techniques in favor of expansive blocks of color designed to evoke profound psychological responses. Born Markus Yakovlevich Rothkowitz in Dvinsk, Latvia (now Daugavpils), his formative years instilled within him a sensitivity to suffering – experiences rooted in the anxieties surrounding Jewish life under Tsarist rule and the subsequent upheaval of immigration to Portland, Oregon. The loss of his father early on profoundly impacted him, fostering an enduring preoccupation with themes of mortality and existential contemplation. This intellectual lineage undoubtedly informed Rothko’s artistic endeavors.

Rothko's Technique: Layers of Emotion

Rothko achieved this remarkable effect through a deceptively simple method. He applied thin layers of oil paint onto the canvas, building up color gradually to create luminous rectangles that bleed into one another. The artist famously described his process as “painting with feeling,” prioritizing intuition and emotional expression over precise visual depiction. This technique—characterized by its deliberate flatness and lack of discernible contours—was revolutionary for its time, rejecting academic conventions and embracing a radically subjective approach. The resulting canvases are imbued with an almost meditative quality, inviting viewers to immerse themselves in the color’s vibrational energy and allowing their own emotions to surface.

Historical Context: Confronting Anxiety

The painting emerged during the turbulent postwar years, mirroring the anxieties of the era – disillusionment following World War II and a pervasive sense of uncertainty about the future. Rothko's Color Field paintings responded directly to this climate of anxiety by offering a refuge from rational thought, presenting instead an experience of pure emotion. Influenced by Eastern Orthodox spirituality and phenomenology—particularly Heidegger’s concept of “being”—Rothko sought to capture not what things *look* like but what they *mean*. The Rothko Chapel in Houston, Texas, serves as the ultimate testament to this ambition; fourteen canvases bathed in subdued light create a space for contemplation and spiritual reflection.

Symbolism Beyond Representation

While Rothko vehemently denied any intention to convey specific symbolic meanings, his work undeniably speaks to universal human concerns. The crimson hue itself is often interpreted as representing passion, vitality, and perhaps even sacrifice – themes that resonate across cultures and historical periods. More broadly, the rectangular forms embody a sense of stillness and contemplation, inviting viewers to confront their own inner landscapes. Rothko’s art isn't about telling stories; it’s about prompting an emotional response—a visceral acknowledgment of our shared humanity and our connection to something larger than ourselves.

Soru ve Cevaplar

Mark Rotko imzalı "Untitled 130" eserinin renk doygunluğu nedir?

Mark Rotko imzalı "Untitled 130", Vivid Color doygunlukta kaydedilmiştir.

"Untitled 130" eserinin renkleri ne kadar canlı?

"Untitled 130" eserinin rengi, Vivid Color doygunlukta ve Vivid yoğunluktadır.

Mark Rotko imzalı "Untitled 130" eserinin el boyaması bir reprodüksiyonunu nereden satın alabilirim?

"Untitled 130", keten kanvas üzerine el boyaması yağlı boya reprodüksiyon olarak temin edilebilir. Siparişinizi farklı boyut seçenekleriyle birlikte El Boyası Reproduksiyon sayfasından verebilirsiniz.


Sanatçı Biyografisi

Mark Rothko: Renklerin Derinliğinde İnsanlığın İzleri

Mark Rothko, 25 Eylül 1903’te Letonya'nın Daugavpils şehrinde doğmuş, Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Markus Yakovlevich Rothkowitz adıyla hayatına başlayan sanatçı, genç yaşta yaşadığı göç ve ailevi kayıplar, onu derin bir melankoli ve varoluşsal sorgulamaya yöneltti. 1913’te ailesiyle birlikte Portland, Oregon'a taşınması, hem kültürel bir uyum süreci hem de yeni bir kimlik arayışı anlamına geliyordu. Babasının entelektüel ortamı ve tartışma dolu sohbetleri, Rothko’nun düşünce dünyasını şekillendirirken, erken yaşta kaybettiği babası da hayatının ilerleyen dönemlerinde eserlerine yansıyan hüzünlü bir gölge bıraktı. Yale Üniversitesi'nde edindiği eğitimden sonra New York'a yerleşen Rothko, sanatın peşinde koşarken çeşitli işlerle geçimini sağladı ve kendini sürekli olarak otodidakt bir öğrenci olarak geliştirmeye adadı. Bu dönemde Arshile Gorky gibi önemli isimlerden etkilenmesi, soyutlamaya doğru kayışının başlangıcını oluşturdu.

Figüratif Kökenlerden Soyut Dışavurumculuğa Dönüşüm

Rothko’nun ilk dönem eserleri, gerçekçi betimlemelere odaklanıyordu; New York sokaklarını ve portrelerini dikkatle resmediyordu. Ancak bu erken çalışmalar bile, sanatçının psikolojik derinliği olan bir ifade arayışı içinde olduğunu gösteriyordu. İkinci Dünya Savaşı'nın getirdiği yıkım ve insanlık dramı, Rothko’nun sanatsal yönelimini kökten değiştirdi. Sürrealizm ve mitolojiden etkilenen sanatçı, temsil yeteneğinden uzaklaşarak evrensel insan duygularını sembolik formlar aracılığıyla ifade etmeye başladı. Çok biçimli resimler döneminde, figürasyon ve soyutlamanın arasında gidip gelen belirsiz, biyoform şekillerle dolu tuvaller ortaya çıktı. Bu çalışmalar sadece biçim denemeleri değil, aynı zamanda savaşın yarattığı kaygıların ve belirsizliklerin derin bir yansımasıydı. 1940'ların sonlarında Rothko, imza niteliğindeki tarzına ulaştı: büyük ölçekli tuvallerde, canlı renklerle oluşturulmuş dikdörtgen bloklar birbirleriyle etkileşime girerek yüzen ve yankılanan bir atmosfer yaratıyordu. Her türlü tanınabilir imgelerden arındırarak, Rothko yalnızca rengin ve biçimin saf duygusal etkisine odaklandı. Bu, Soyut Dışavurumculuk hareketinin gelişiminde önemli bir dönüm noktası oldu ve Rothko'yu bu çığır açan akımın önde gelen temsilcilerinden biri olarak konumlandırdı.

Renk Alanı ve Transandans Arayışı

Rothko’nun olgun dönem eserleri, “Renk Alanı” resmini tanımlayan anlayışla karakterize edilir; izleyiciyi içine çeken, ışıklı renk alanları. Bu resimler, ne betimlendikleri değil, aksine nasıl hissettirdikleri önemlidir. Rothko, sanatın izleyiciyle duyusal düzeyde etkileşim kurması gerektiğine inanıyordu; entelektüel analizi aşarak doğrudan duygulara hitap etmeliydi. İnce boya katmanlarını titizlikle uygulayarak, renk tonlarında ve dokularda ince varyasyonlar yaratarak, sanki tuvalin içinden yayılan bir ışık hissi uyandırıyordu. Dikdörtgen formların kenarları genellikle bulanıktır; bu da renklerin birbirleriyle karışmasına ve etkileşime girmesine olanak tanıyarak derinlik ve hareket hissi yaratır. Rothko, eserlerine yalnızca numaralarla (örneğin "No. 1") isim vererek, izleyicilerin ön yargılardan arınmış bir şekilde resimlerle yüzleşmelerini ve kendi duygusal tepkilerinin yönlendirmesiyle deneyimlemelerini teşvik etti. İzleyiciyi düşünceye dalmaya davet eden, sessizliğin ve iç huzurun hüküm sürdüğü bir alan yaratmayı amaçlıyordu. Amacı, rengin dili aracılığıyla derin ruhani deneyimleri uyandırmaktan başka değildi.

Önemli Başarılar ve Kalıcı Miras

Rothko’nun en önemli başarılarından biri, evrimleşen tarzını mükemmel bir şekilde yansıtan "No. 10 (1950)" adlı eseridir. Ayrıca, New York'taki Four Seasons Restaurant için tasarlanan Seagram Muralları da dikkat çekicidir. Rothko, bu duvar resimlerinin amaçlanan ortam tarafından kısıtlanacağını düşünerek onları reddetti ve bunun yerine İngiltere’deki Tate Galerisi’ne bağışladı; burada eserleri hala hayranlık uyandırmaya ve düşündürmeye devam ediyor. Belki de en iddialı projesi, Teksas'ın Houston kentinde bulunan Rothko Şapeli (1971) idi. Farklı inançlardan insanlara açık olan bu kutsal mekan, on dört adet Rothko resmine ev sahipliği yapıyor. Sakin bir düşünce alanı olarak tasarlanan şapel, Rothko’nun sanatın ruhani gücüne dair inancının bir kanıtı niteliğindedir. Rothko'nun sonraki nesillerdeki sanatçılar üzerindeki etkisi muazzam olmuştur. Minimalist sanata öncülük etmiş ve günümüzdeki soyutlamayı keşfeden çağdaş ressamlara ilham vermeye devam etmektedir. Hayatının sonuna doğru yaşadığı depresyona rağmen, 1970 yılında trajik bir şekilde hayatını kaybettiğinde Mark Rothko, 20. yüzyılın en önemli ve etkili sanatçılarından biri olarak tarihe geçti – renklerin ustası olan ve eserleri dünya çapındaki izleyicilerle yankılanmaya devam eden bir dahi.

Duygusal Yankının Kalıcılığı

  • Rothko’nun resimleri, trajediden coşkuya, umutsuzluktan dile kadar evrensel insan duygularını aktarma yeteneğiyle kutlanır.
  • Renkleri duygusal ifade aracı olarak keşfi, soyut resmi devrim niteliğinde değiştirmiştir.
  • Rothko Şapeli, sanatın ruhani gücüne olan inancının bir kanıtı olarak durmaktadır.
  • Soyut Dışavurumculukta önemli bir figür olmaya ve çağdaş sanatçılar üzerinde büyük bir etki bırakmaya devam etmektedir.
Rothko’nun mirası, sanat tarihinin ötesine geçmektedir. Eserleri, kendi ölümümüzle yüzleşmemize, insan varoluşunun karmaşıklığıyla mücadele etmemize ve sıklıkla anlamsız görünen bir dünyada anlam aramaya davet ediyor. Sanatın yalnızca estetikle ilgili olmadığını, aynı zamanda bağlantı kurmakla ilgili olduğunu – kendimizle, başkalarıyla ve bizden daha büyük bir şeyle bağlantı kurmakla ilgili olduğunu hatırlatıyor. Eserlerinin kalıcı gücü, bu derin duyguları uyandırma yeteneklerinde yatmaktadır; teselli, ilham ve insan ruhunun derinliklerine dair bir bakış sunmaktadırlar.
Mark Rotko

Mark Rotko

1903 - 1970 , Letonya

Kısa Bilgiler

  • Artistic Movement Or Style: Renk alanı resmi
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Minimalizm']
  • Date Of Birth: 25 Eylül 1903
  • Date Of Death: 25Şubat 1970
  • Full Name: Mark Rothko
  • Nationality: Amerikalı
  • Notable Artworks:
    • No. 10 (1950)
    • Seagram Murals
    • Rothko Chapel
  • Place Of Birth: Dvinsk (Daugavpils), Latvia
Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.