George CatlinStatistici privind audiența și popularitatea
1796
–
1872
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui George Catlin de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
George Catlin: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui George Catlin pe WahooArt.com a fost The Last Race, Mandan O-Kee-Pa Ceremony: 700 vizualizări, sau 2% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Náh se ús kuk, Whirling Thunder, Eldest Son of Black Hawk și Wash ka mon ya, Fast Dancer, a Warrior. Artistul a atras în total 33.800 vizite: 4.000 pe pagina artistului și 29.800 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 91% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 25.000 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (89%), telefoane mobile (10%) și tablete (1%). Vizitatorii sunt atrași de Culori clar saturate (Saturație culoare): 34% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 24% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui George Catlin
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui George Catlin pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui George Catlin în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.300
Iul 2026
1.300
23.700
Aug 2026
400
400
Sep 2026
300
2.000
Oct 2026
2.000
2.400
Ce nivel de atenție primesc picturile lui George Catlin?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui George Catlin?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
36,1%
41,4%
Dramatic
19,4%
24,6%
Serenitate
11,1%
9,3%
Terțoase
13,9%
7,5%
Impactant
8,3%
3,9%
Clasic
2,8%
3,6%
Natural
5,6%
2,9%
Romantic
0,0%
3,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Impunător
31,4%
30,0%
Contemplativă
11,4%
13,2%
Tranchil
11,4%
10,7%
Nostalgic
11,4%
10,0%
Dramatic
2,9%
8,6%
Energic
17,1%
6,8%
Sobru
5,7%
6,4%
Melancolic
5,7%
4,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
6,3%
Umbră difuză
22,0%
22,5%
Lumină moderată
48,0%
48,7%
Echilibru luminos
18,0%
21,3%
Luminos
2,0%
1,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
10,0%
5,2%
Culori discrete
22,0%
18,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
44,0%
42,1%
Culori clar saturate
24,0%
33,7%
Culoare intensă
0,0%
0,3%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
45,0%
50,5%
Nuanțe închise
20,0%
26,8%
Culori neutre
32,5%
17,1%
Natură
0,0%
4,0%
Culori pastelate
2,5%
1,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
12,0%
6,9%
Echilibrat
56,0%
51,6%
Vibrant
32,0%
41,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,0%
21,9%
Nuanțe blânde
38,0%
31,1%
Echilibrat
4,0%
7,2%
Contrast accentuat
18,0%
22,8%
Contrast maxim
14,0%
17,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
2,6%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
8,6%
Armonie echilibrată
14,0%
14,1%
Unitate cromatică puternică
52,0%
53,3%
Paletă unitară
24,0%
21,3%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui George Catlin, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Say-say-gon, Cumul de grind…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
La dóo ke a, Buffalo Bull,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sky se ró ka, Second Chief…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Né hee ó ee wóo tis, Wolf o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ee mat lá , King Phillip, S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Eeh nís kim, Crystal Stone,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Steeh tcha kó me co, Great…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Cáh be múb bee, He Who Sits…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Os ce o lá, The Black Drink…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Stán au pat, Bloody Hand, C…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui George Catlin?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
30.000
88,8%
telefoane mobile
3.400
10,1%
tablete
400
1,2%
În ce limbi este citit George Catlin?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.400
56,0%
Italiană
400
16,0%
Germană
200
8,0%
Cehă
100
4,0%
Franceză
100
4,0%
Koreană
100
4,0%
Rusă
100
4,0%
Ucraineană
100
4,0%
Câte vizite primește George Catlin zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
300
Mar 20 Oct
400
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
200
Sâm 24 Oct
200
Dum 25 Oct
400
Lun 26 Oct
200
Mar 27 Oct
600
Mie 28 Oct
400
Joi 29 Oct
700
Vin 30 Oct
700
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
100
Lun 2 Noi
500
Mar 3 Noi
100
Mie 4 Noi
300
Joi 5 Noi
600
Vin 6 Noi
0
Sâm 7 Noi
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
200
Lun 9 Noi (previzualizare)
300
Mar 10 Noi (previzualizare)
300
Mie 11 Noi (previzualizare)
300
Joi 12 Noi (previzualizare)
400
Vin 13 Noi (previzualizare)
300
Sâm 14 Noi (previzualizare)
100
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
300
Mar 17 Noi (previzualizare)
300
Mie 18 Noi (previzualizare)
300
Joi 19 Noi (previzualizare)
400
Vin 20 Noi (previzualizare)
300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
100
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
300
Mar 24 Noi (previzualizare)
300
Mie 25 Noi (previzualizare)
300
Joi 26 Noi (previzualizare)
400
Vin 27 Noi (previzualizare)
300
Sâm 28 Noi (previzualizare)
100
Întrebări frecvente despre George Catlin
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui George Catlin?
The Last Race, Mandan O-Kee-Pa Ceremony ocupă prima poziție, cu 700 vizualizări (2% din totalul vizualizărilor lui George Catlin). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează George Catlin pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, George Catlin a primit 33.800 vizite: 4.000 pe pagina artistului și 29.800 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui George Catlin?
Colecționarii îl vizualizează pe George Catlin de pe dispozitive de navigare (89%), telefoane mobile (10%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 89% din vizite.
Ce tip de pânză de George Catlin preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Culori clar saturate (Saturație culoare): 34% din vizite, față de 24% din catalog.