Se i rommet Se i AR Bytt til trykkversjon Bestill håndmalt reproduksjon Del som digitalt kort
Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

Landscape with Sunset

Paul Klee's iconic 'House VI' captures the essence of cubism with its fragmented geometric forms and vibrant hues, symbolizing a harmonious blend of musical inspiration and artistic exploration.

Utforsk Paul Klee (1879-1940): Sveitsisk kunstner kjent for lekne abstrakte malerier og dyp følelsesmessig dybde! Oppdag hans fargebruk, Bauhaus-inspirasjon og kunstnerskaper som inspirerer.

Kjøp et høyoppløselig, forbedret digitalt bilde med langt høyere kvalitet enn forhåndsvisningen på nettet.

Hver fil er omhyggelig klargjort av våre egne spesialister ved hjelp av avanserte verktøy og profesjonell manuell retusjering. Vi sørger for at hvert bilde har eksepsjonell klarhet, presis fargegjengivelse og fine detaljer.

Den endelige filen leveres via e-post innen 72 timer, optimalisert for umiddelbar bruk i profesjonelle, redaksjonelle og trykte miljøer. Dette er den samme kvaliteten som benyttes av ledende designstudioer, utgivere og gallerier.

Digitalt bilde

Last ned en høyoppløselig fil til personlig bruk, utskrift og kreative prosjekter. ( Bytt til trykkversjon Bestill håndmalt reproduksjon)

Totalpris

Nkr 236.69

Inkludert i alle bestillinger av digitale bilder

Profesjonell digital levering, garantert

Når du velger WahooArt.com, får du ikke bare et bilde – du mottar et profesjonelt etterbehandlet digitalt kunstverk, skapt med presisjon og med en garantert tilfredshetsgaranti. Her er alt som automatisk følger med din bestilling:

Rask levering på e-post

Din høyoppløselige digitale bildefil sendes til din e-post innen 72 timer etter bestilling – klar til umiddelbar bruk.

KI-forbedret digital fil

Ditt kunstverk blir profesjonelt optimalisert ved hjelp av avanserte AI-verktøy og manuell redigering, noe som sikrer maksimal detaljrikdom, klarhet og fargegjengivelse.

Gratis livslang nybestilling

Har du ved et uhell slettet eller mistet filen din? Ingen bekymring – vi sender den på nytt når som helst, helt gratis.

Ingen importavgifter – noen gang

Nyt ditt kunstverk umiddelbart uten toll, avgifter eller leveringskostnader – digitale nedlastinger er alltid avgiftsfrie.

Garantert fargenøyaktighet

Vi sikrer at det digitale bildet gjenspeiler de originale fargene så nøyaktig som mulig ved hjelp av profesjonelle verktøy og fargehåndtering.

100 dagers tilfredshetsgaranti

Hvis du ikke er fornøyd med ditt digitale bilde, vil vi revidere det eller refundere 100% innen 100 dager – uten spørsmål.

100% Penggaranti

Ikke fornøyd? Få full refusjon innen 100 dager etter at du har mottatt din digitale fil – uten spørsmål.

Rabatt ved storkjøp

Kjøp 3 bilder, spar 10% - Kjøp 5, spar 15% - Kjøp 10+, spar 20%. Ideelt for kreative prosjekter, gallerier og byråer.

Kort om verket

  • Subject or theme: Nature; Tranquility
  • Title: Landscape with Sunset
  • Artist: Paul Klee
  • Dimensions: 40 x 29 cm
  • Influences: German Expressionism
  • Location: Neue Sammlung München

Kunstquiz

Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

Spørsmål 1:
What artistic movement is Landscape with Sunset primarily associated with?
Spørsmål 2:
The painting depicts a house designed to resemble what?
Spørsmål 3:
In what year was Landscape with Sunset created?
Spørsmål 4:
Paul Klee is known for his distinctive style characterized by:
Spørsmål 5:
What type of artist was Paul Klee?

The Essence of Landscape with Sunset

Created in 1923, Landscape with Sunset is a cubist artwork by Paul Klee. The composition features a central house with a red roof that possesses a unique design, resembling a boat or a ship. Scattered throughout the scene are several other houses and buildings, which contribute to a sense of depth and complexity within the piece.

The painting incorporates trees visible in the background, adding further detail to the landscape. The work is characterized by a vibrant and dynamic atmosphere, utilizing various colors and shapes to create its visual appeal. The technical execution involves the use of oil on cardboard.

Spørsmål og svar

Hvordan henger fargene i "Landscape with Sunset" av Paul Klee sammen med verkets emosjonelle uttrykk?

Den Dark fargepaletten i "Landscape with Sunset" av Paul Klee harmonerer med dens Calm emosjonelle tone. Farge er en av måtene et verk formidler følelser på.

Hva er målene på det originale verket "Landscape with Sunset" av Paul Klee?

Det originale verket "Landscape with Sunset" av Paul Klee måler 40 x 29 cm.

Hvem skapte "Landscape with Sunset", og når?

Paul Klee laget "Landscape with Sunset" i 1923.


Kunstnerbiografi

Et Liv Fordypet i Farge og Form

Paul Klee, et navn synonymt med leken abstraksjon og dyp emosjonell dybde, inntar en unik posisjon i det 20. århundres kunstlandskap. Han ble født den 18. desember 1879 i Münchenbuchsee i Sveits, og hans kunstneriske reise var preget av konstant utforskning, som utfordret enkel kategorisering og skapte en vei som blandet innflytelser fra ekspresjonismen, kubismen og surrealismen til et distinkt personlig visuelt språk. Klees oppvekst fremmet en tidlig verdsettelse av kunsten; hans far, en tysk musikklærer, og moren, en sveitsisk sangerinne, ga ham en følsomhet for både auditiv og visuell harmoni. Denne grunnleggende forbindelsen mellom musikk og maleri ble et definerende kjennetegn ved hans oeuvre, som formet ikke bare hans kompositoriske tilnærming, men også hans teoretiske forståelse av kunst som en form for abstrakt uttrykk i likhet med musikalsk arrangement. I utgangspunktet tiltrukket av tegning, forlot Klee snart jakten på realistisk representasjon, og erkjente dens begrensninger i å formidle den indre verdenen av følelser og ideer han søkte å uttrykke. Han meldte seg inn ved Akademiet for Fine Arts i München mellom 1898 og 1901, en periode preget av eksperimentering og utviklingen av hans unike kunstneriske stemme.

Formingen av et Kunstnerisk Syn

Klees tidlige arbeid avslører påvirkningen fra Art Nouveau og Symbolisme, men selv innenfor disse rammene begynte antydninger til hans fremtidige stil å dukke opp. Et viktig øyeblikk i hans kunstneriske utvikling var en reise til Tunisia i 1914. Det intense lyset og den livlige atmosfæren i Nord-Afrika påvirket dypt hans bruk av farge, og inspirerte ham til å bevege seg utover dempede toner mot dristigere, mer ekspressive paletter. Denne opplevelsen markerte et vendepunkt, som styrket hans engasjement for abstraksjon som et middel for å fange essensen av persepsjon i stedet for bare å replikere dens overflateutseende. Han *så* ikke bare Tunisia; han oversatte dets emosjonelle resonans til visuell form. Gjennom denne perioden engasjerte Klee seg med ulike kunstneriske bevegelser, absorberte deres prinsipper samtidig som han motsto fullstendig overholdelse av noen enkelt ideologi. Hans interesse for musikk forble fremtredende, og han snakket ofte om maleri som en prosess analog med å komponere musikalske stykker – en forsiktig arrangement av elementer for å skape en harmonisk helhet. Denne synestetiske tilnærmingen er tydelig i den rytmiske kvaliteten på linjene hans, balansen mellom farger og den generelle følelsen av bevegelse som gjennomsyrer mange av hans verk.

Bauhaus og Utover: En Periode med Blomstring

Fra 1931 til 1933 aksepterte Klee en undervisningsstilling ved den innflytelsesrike Bauhaus-skolen for kunst, design og arkitektur, sammen med Wassily Kandinsky. Denne perioden viste seg å være fruktbar for hans kunstneriske utvikling. Omgitt av innovative tenkere og andre kunstnere blomstret han i et miljø som oppmuntret til eksperimentering og teoretisk undersøkelse. Hans arbeid i disse årene fordypet seg dypere inn i fargeteorien og formelle relasjoner, og utforsket samspillet mellom abstrakte former og emosjonelt uttrykk. Denne kreative oasen ble imidlertid knust med fremveksten av nazismen i Tyskland. I 1933 ble Klee sparket fra Bauhaus fordi kunsten hans ble ansett som “degenerert” av Nazi-regimet – et illevarslende vitnesbyrd om farene ved politisk ideologi som undertrykker kunstnerisk frihet. Tvunget til å returnere til Sveits, fortsatte han å male, men helsen hans forverret seg under skyggen av økende politisk uro og personlige vanskeligheter. Til tross for disse utfordringene forble Klee engasjert i sin kunstneriske visjon, og produserte verk som gjenspeilte både tidens angst og hans varige tro på kunstenes kraft til å overskride motgang.

Temaer, Stil og Varig Arv

Paul Klees arbeid er preget av en fengslende blanding av lekenhet og dyp kontemplasjon. Han brukte ofte barnlige bilder og lunefulle komposisjoner, og fylte dem med lag av symbolsk mening. Gjentakende temaer i kunsten hans inkluderer hager, landskap, portretter og abstrakte arrangementer – som hver tjener som et middel for å utforske kompleksiteten i menneskelig erfaring. Hans “Paul Klee Notebooks”, publisert posthumt, gir uvurderlig innsikt i hans omfattende teoretiske undersøkelser av farge og design, og avslører en omhyggelig og intellektuell tilnærming til kunstnerisk skapelse. Han malte ikke bare; han konstruerte et visuelt språk basert på prinsipper for harmoni, balanse og emosjonell resonans. Hamamet, Siblings og En la corriente seis umbrales er bare noen få eksempler som viser hans mestring av farge og form. Paul Klee døde den 29. juni 1940 i Muralto i Sveits, og etterlot seg en arv som fortsetter å inspirere kunstnere og fascinere publikum over hele verden. Han regnes med rette som en av de viktigste figurene i det 20. århundres kunst, og bygger bro mellom figurativt og abstrakt uttrykk og befester sin plass som et ikonisk innovatør hvis arbeid forblir evig relevant.

Museer & Videre Utforskning

  • Zentrum Paul Klee (Bern): Hjem til verdens største samling av Klees verk, som gir en omfattende oversikt over hans kunstneriske reise.
  • Museum of Fine Arts Bern: Har viktige stykker av Klee sammen med mesterverk av Picasso og Hodler.
  • Kunstmuseum Bern: Sveits eldste kunstmuseum, som viser en mangfoldig samling inkludert verk av Klee og andre moderne mestere.
Hans innflytelse strekker seg utover maleriets rike, og påvirker felt som design, arkitektur og musikk. Den varige appellen til Paul Klees arbeid ligger i dets evne til å fremkalle en følelse av undring og invitere seerne til å engasjere seg med kunst på et emosjonelt og intellektuelt nivå – et vitnesbyrd om hans geni og varige bidrag til visuell kultur.
Paul Klee

Paul Klee

1879 - 1940 , Sveits

Kort om kunstneren

  • Artistic Movement Or Style: Ekspresjonisme, Kubisme
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Wassily Kandinsky']
  • Date Of Birth: 18. desember 1879
  • Date Of Death: 29. juni 1940
  • Full Name: Paul Klee
  • Nationality: Sveitsisk-tysk
  • Notable Artworks:
    • Hamamet
    • Siblings
  • Place Of Birth: Münchenbuchsee, Sveits