Davidas Vinckboonsas

1576 - 1629

Trumpa informacija

  • Born: 1576, Mechelenas, Belgija
  • Works on APS: 62
  • Lifespan: 53 years
  • Room fit: popieriaus svetainė
  • Color intensity:
    • monochrominis
    • subalansuota
  • Topics explored: landscape
  • Art period: Ankstyvasis modernusis laikotarpis
  • Top 3 works:
    • Sermon of Christ at the Lake Genezareth
    • Forest Landscape with Two of Christ's Miracles (detail)
    • Forest Landscape with Two of Christ's Miracles

Holandijos Aukso amžiaus meistras

Davidas Vinckboonsas – tai istorija, įsilikusia pačioje Holandijos Aukso amžiaus audinyje, nepanaliaus per meninę klestėjimo laikotarpyje. Gimęs Mecheleno mieste, Pietų Niderlanduose, savo ankstyvojo gyvenimo pradžioje jis stebėjo, kaip jo šeima keliauja per besikeičančius tobetos epochos krauniškus peizažus – iš Antverpio į Middelburgą, o galiausiai į Amsterdamą. Kaip produktyvus tapybininkas ir grafikos dizaineris, Vinckboonsas užėmė itin svarbią vietą vystančioje šiaurio europietiame mene. Jis nebuvo tik scenų kronikaristus, bet tikras atmosferos architektas, gebantis paprastą mišką ar triukšmingą kaimo aikštę pavers scenos vieta giliam žmogaus dramas.

Jo meninė linija yra glaudžiai įsiukurtinė jo protėvių tradicijų šaknims. Labai daug įtakos turėję monumentalūs Pieter Bruegelis Didysis darbai privertė Vinckboonsą tęsti vizualią kalbą, kuri sujungė pastoralizmą su giliais filosofiniais motyvais. Kartu su tokiais samtvarius kaip Hansas Bolas ir Roelantus Savery, jis vaidino lemia vaidmenį vystant žanrinį tapybą šiaurės Niderlanduose. Tikriausiai jo tėvo Philippe'o priežiūroje gautas mokymas suteikė jam akrobatikos meistriškumą dirbant su akvareliu ir płatinu, kas leido jam svyruoti tarp subtilių grafinių eskizų ir išplėstinių, detalizuotų aliejinių kompozicijų.

Peizažro ir žanro elegancija

Vinckboonsas pasižymėjo unikalia gebėjimiems sujungti elegantiškas žmogaus figūras su veilingais, įtraukiančiais peizažrais. Jis tapo ypač garsus dėl savo fête champêtre – lauko pramogų scenų, kuriose jaunos, elegantiškai aprandžios poros ieško ramybės idiliškose miško vietose. Šiuose darbuose galima apturti pasikartojančius meilės pažinimo, muzikos grojimo ir paprastų gyvenimo džiaugsmo motyvus, dažnai vykstančius fone, kuris atspindi Gillis van Coninxloo įtaką. Jo kompozicijos buvo inovatyvios savo laikui; nors jis pagarbai žiūrėjo į mažų figūrų peizažrų tradiciją, jis dažniausiai mažino figūrų skaičių ir pristatydavo juos arčiau žiūrovai, taip sukuridamas glaudesnį ir tiesiogines ryšį su pamati.

Beyond idiliškumo, jo kūryba perteikė šiuolaikinio gyvenimo grubumą ir sudėtingumą. Jis buvo meistras vaiko festivalių, žinomų kaip Kermis, bei paskausnių egzistencijos ritmų vaizdavime. Jo paveikslai galėjo keistis nuo vasaros šventės lengvumo iki sukelto žiemos realizmo, kaip matoma jo vaizduose, kuriuose vaizduojamas kaimo gyvenimas šiausiomis mėnesinėmis. Be to, jis nesąlygiškai žiūrėjo į rimtą ar biblijinį temų medžiagą. Nuo Šv. Jono Krikštyto Krikštytojo pamokų iki ašaros motyvų apie Grįžusį Sūnų, Vinckboonsas naudojo peizažrą kaip dvasinę vidmenį, kuriame gamtos pasaulis tarnavo pagąrinti religinę ar socialinę žinodą.

Paliktis ir meninė reikšmė

Istorinė Davido Vinckboonso reikšmė slypi jo vaidmenio kaip tilto tarp vėliojo Renesanso Pietų Niderlandų tradicijų ir augančiojo Holandijos Aukso amžiaus realizmo. Gebėjimas dirbti su įvairiomis temomis – nuo pastoralinių ir biblijinių iki socialinių ir paskausnių – leido jam tapti vienu populiariausių ir didžiausios paklausos menininkų savo amžiaus laikotarpiu. Jo įtampa išsiplėdo per jo mokinius, įskaitant tokius asmenis kaip Claes Janszoon Visscher, užtikrinant, kad jo požiūris į peizažrą ir žanrinį tapybą rezonuotų būsimose kartyse.

Nors jo gyvenimą žymėjo politiniai ir religiniai suvykdai XVI ir XVII amžiaus, jo meninė kūryba išliko įžanga, liudijanti neblédantį žmogaus pasakojimų galį gamtos pasaulyje. Jo darbai išlieka svarbiais istorijos fragmentais, atverdančiais langą į socialinę struktūrą, religinę atsidavimą ir estetinę ambiciją transformatyvios Europos istorijos laikotarpui.

Klausimai ir atsakymai

Kaip galiu pamatyti visus Davidas Vinckboonsas kūrinius?

Visi ši ši internetinė svetainė esantys Davidas Vinckboonsas kūriniai galima peržiūrėti puslapyje Visi kūriniai.

Kaip rasti visas Davidas Vinckboonsas kūrinius tam tikra technika?

Davidas Vinckboonsas darbus pagal technikas galima peržiūrėti jo/jos puslapio Visi mediai skiltyje.

Kur galima rasti Davidas Vinckboonsas kūrybą, sugrupuotą pagal spalvas?

Puslapio Spalvų indeksas kūriniai Davidas Vinckboonsas sugrupuoti pagal spalvą.

Karo viktorina

Kiekviename klausime yra tik vienas teisingas atsakymas.

Klausimas 1:
Miestas, kuriame gimė Davidas Vinckboonsas?
Klausimas 2:
Kuris menininkas stipriai paveikė Vinckboonso kūrybą?
Klausimas 3:
Kokios tapybos tipo Davidas Vinckboonsas padėjo vystyti šiausia Pietų Niderlandų teritorijoje?
Klausimas 4:
Kuri tema dažnai pasikartoja Vinckboonso kūryboje?
Klausimas 5:
Kokia buvo vieno iš Davido Vinckboonso sūnaus, Johano, profesija?