Megtekintés AR előnézet Kézzel festett másolat rendelése Áttérés digitális képre Küldés
Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Kérdések és válaszok Letöltés Statisztika

Flora, Scattering Flowers

Admire Arnold Böcklin's haunting 'Flora, Scattering Flowers,' a Symbolist masterpiece exploring themes of death and beauty amidst serene landscapes—featuring birds & a tranquil garden.

A Halottak Szigete című műveiről ismert svájci szimbolista. Fedezze fel lenyűgöző mitológiai remekműveit még ma!

Giclée / Műnyomat

Múzeumi minőségű giclée vagy vászonnyomat, gyors gyártással és rugalmas finomítási lehetőségekkel. ( Kézzel festett másolat rendelése Áttérés digitális képre)

Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Ft10
Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Ft10
Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Ft10
Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Ft10
Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Ft12
Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Ft12
Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Ft10
Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Ft10
Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Ft10
Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Ft10
Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Ft10
Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Ft10
Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Ft12
Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Ft8
Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Ft10
Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Ft8
Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Ft10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Ft10
Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Ft10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Ft8
Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Ft10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Ft8
Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Ft10
Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Ft15
Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Ft15
Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Ft12
Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Ft8
Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Ft15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Ft8

Standard méret
egyedi méretű
CM
INCH

Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

szélesség
magasság

Írja be a keretének vagy a falának megfelelő szélességet és magasságot. A nyomatot csak le lehet vágni, soha nem tehető nagyobbá, mint az eredeti kép, így egy eltérő alakú méretnél a kép egy része elveszik. Mielőtt bármit kinyatintanánk, küldünk egy digitális próbamodellt jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a valós levágást — ezt csak a próbamodell mutatja meg.

Világszerte történő kiszállítás területére mindössze 2 hét alatt, a szokásos 4-5 hét helyett. (16 november)

Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Hiteles színarányosság garancia
100 napos visszaküldési lehetőség (csak hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény

Összesített ár

Ft 22297

Flora, Scattering Flowers

Giclée / Műnyomat

Reprodukció mérete

-

Összesített ár

Ft 22297

Gyors információk

  • Influences: Classical Mythology
  • Movement: Symbolism
  • Medium: Oil on canvas
  • Title: Flora, Scattering Flowers

Művészeti kvíz

Minden kérdésre csak egy helyes válasz létezik.

Kérdés 1:
What is the artist of Flora, Scattering Flowers?
Kérdés 2:
The painting depicts a scene primarily featuring:
Kérdés 3:
What artistic movement is Arnold Böcklin associated with?
Kérdés 4:
The image description mentions the presence of birds and a potted plant. What does this suggest about the painting's atmosphere?
Kérdés 5:
Flora, Scattering Flowers exemplifies Böcklin’s fascination with themes related to:

A Serenade in Bloom: Capturing Nature's Ephemeral Grace

To gaze upon this scene is to step through a veil into a moment suspended between dream and reality. The painting, Flora, Scattering Flowers, presents us with an idyllic tableau where the human spirit seems perfectly attuned to the gentle rhythms of nature. At its heart stands a woman, clad in flowing blue garments that echo the tranquility of a distant river. She is not merely posing; she is participating in a quiet communion with the bounty surrounding her, holding forth blossoms as if offering secrets whispered only to the breeze. The composition guides the eye effortlessly across this pastoral setting, suggesting a leisurely stroll through an overgrown garden or meadow.

The Symbolism of Flora and Flight

The very title speaks to themes of ephemerality and abundance. The scattering flowers are more than mere decoration; they are potent symbols of life's fleeting beauty—the perfect bloom that must eventually fade, yet in its passing, it creates a breathtaking moment of perfection. This sense of delicate transience is echoed by the two birds visible in the azure expanse above. They seem to be messengers, carrying away moments of pure freedom across the sky. Furthermore, the inclusion of the potted plant anchors the scene, suggesting that even cultivated beauty finds its counterpart in wild, untamed growth. The overall atmosphere achieved is one of profound serenity, a visual balm for the modern soul.

Echoes of Symbolism and Artistic Lineage

While the specific context places this work within an unknown period, the sensibility resonates deeply with the Symbolist movements that captivated artists like Arnold Böcklin. Though perhaps not directly by him, the painting shares a kinship with the Romantic fascination for allegory and the merging of mythic narrative with natural settings. The gentle melancholy inherent in such scenes—the beauty tinged with the knowledge of its passing—is a hallmark of art that seeks to explore deeper truths beyond mere depiction. It invites contemplation on cycles: birth, bloom, scattering, and rest.

Bringing Arcadia Home: Decorating with Dreamlike Charm

For the collector or designer seeking to infuse a space with an aura of peaceful sophistication, this reproduction offers unparalleled depth. Imagine this piece gracing a sunlit drawing-room or a tranquil bedroom retreat. The soft blues and vibrant bursts of floral color provide natural focal points, while the overall pastoral calm acts as a visual anchor for any room's decor scheme. It is art that does not shout but rather whispers its beauty into your daily life, transforming a mere wall into a portal to an idealized, blooming afternoon.

Kérdések és válaszok

Honnan érkeznek a „Flora, Scattering Flowers”, Arnold Böcklin alkotása látogatói?

A „Flora, Scattering Flowers”, Arnold Böcklin alkotása Statisztikák oldala a nyilvános látogatási statisztikákat mutatja be: az alkotás havi látogatottságát, összehasonlításban a művész legnézettebb alkotásaival, valamint a látogatók származási helyét.

Milyen érzéssel párosítható a "Flora, Scattering Flowers"?

A „Flora, Scattering Flowers”, Arnold Böcklin alkotása egy Tranquil érzelmi hangulatot közvetít.

Melyik helyiségbe illik jól a "Flora, Scattering Flowers" reprodukciója az otthonunkban?

A „Flora, Scattering Flowers”, Arnold Böcklin alkotása számára a javasolt helyszín egy Living Room. Természetesen ez az ajánlás az Ön belső terehez is igazítható.


A művész életrajza

A sziget árnyéka

A svájci Basel a kiindulópontja volt egy olyan életnek, amelyet a megfogatható és a szellemi világ közötti feszültség határozott meg. Christian Frederick Böcklin és Ursula Lippe gyermekeként 1827. október 16-án született a fiatalember, aki végül a fatheri selyereskereskedelmet meghagyva a Düsseldorf Akadémiája szigorú termelőit kereste meg. Schirmer irányítása alatt kezdte el elszívni a táj nyelvét – egy olyan készség, amelyet később az emberi lélek földrajzának feltérképezésére alkalmazott. Nem csupán tájképeket festett; olyan birodalokat teremtett, ahol a klasszikus és a makaber találkozik.

A düsseldorfi akadémiai fegyelemtől a párizsi fényekig és Róma ősi súlyáig vezető vándorlás alapvető fordulatot jelezett látásmódában. A Louvre múzeumban eláztatta a mesterek történelmi tudását, de az olasz léghold határozta meg igazán a kezet. 1862 és 1866 között tért vissza Rómába, egy olyan időszakban, amikor palettája kezdte a drámaibb, kifejezőbb színeket részesíteni előnyben. Ez nem a reneszánsz fényes, napsütötte Olaszvága volt, hanem a mély árnyékok és a mitológiai súly helyszíne. Művészete az allegóriai irányba kezdett el tolódni, az antik kérdéseket használva fel a halandóság nehéz, elkerülhetetlen jelenlétének felfedezésére.

Az ányok architektúrája

A 19. század végére hírneve egy specifikus, kísérteties megszállottsággal vált alapozottá. 1880 és 1886 között öt változatot alkotott az Halottak Szigete című művekből. Ezt a munkát a firenzei angol temető ihlette, amelyben lánya nyugomást talált, és a szimbolista mozgalom fókuszpontjává vált. A jelenet a mély nyugalom műve: egy szigetecske, sötét ciprusfák és egy csonya evezős, amely egy néma part felé halad. A festmény nem csupán egy helyszínt ábrázol; egy létaini állapotot tükröz. Az a képesség, amellyel az érhetetlent – az ányok suttogását és a túlvilág súlyát – képeste megörökíteni, a megújuló európai érzékenység középpontjába helyezte őt.

Technikai megközelítése gyakran alkalmazott sűrű, kifejező impastót, különösen az olyan alkotásokban, mint az La Guerre (1896). Ebben a műben a vászon a konfliktus káoszétől remeg. Elkerüli a traditionalizmus tiszta vonalait, helyette egy sűrű, rétegzett kompozíciót választ, ahol a alakok a romló építészeti elemektől körülvölve ütköznek egymással. Ez a pusztítás vizgalmas megtestesülése, ahol a mitoszt és a valóság közötti vályog feloldódik az árnyékok viharában. Stílusa metsződéssel kapcsolódott a pre-rafaelita művészethez, mégis egyedi maradt, egy olyan miszticizmusra összpontosítva, amely egyszerre érezte ősi és nyugtalanian modernnek.

A hatás öröksége

Képvilágának hatása messze túlnyúlt a vászon határain, elért a későromantikus zene hallásmódját is. Festményei vizuális stimulánst biztosítottak a zeneseknek, különösen a Gustav Mahler műveinek hangulatát befolyásolva. Képviselete a vizuális és a pszichológiai szakadék áthidalása miatt olyanoknál vált meghatározóvá, akik a tudatalatti megjelenítését keresték. Hatása több művészgenerációt is érintett:

  • Hans Thoma, egy fiatal művész, akit a szimbolikus mélység befolyásolt.
  • Giorgio de Chirico, aki Böcklin Arnold kompozícióinak izolációjában talált mély kapcsolódást.
  • Salvador Dalí és Max Ernst, akik a groteszk és a rémálom ötvözésének képességéből csorbáztak.
  • Marcel Duchamp, aki megjegyezte az artista jelentős hatását saját fejlődésére.

Fiesole-ben, Olaszországban hunyt el, hátra hagyva egy olyan műveket, amelyek nem voltak könnyen kategórizálhatók. A svájci táj, a római kocsma és a mitológiai erdő festője volt, mégis valódi témája a tudatlan, csendes és maradandó jelenlét maradt. Művei ma is fontos gyűjteményekben őrzik helyüket, többek között a bazeli Kunstmuseum és a zurichi Kunsthaus Zürich múzeumokban, mint forrásokat azok számára, akik a mitosz és a halandóság metszetpontját kutatják.

Arnold Böcklin

Arnold Böcklin

1827 - 1901 , Svájc

Rövid információk

  • Artistic Movement Or Style: Szimbolizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Hans Thoma
    • Giorgio de Chirico
    • Max Ernst
    • Salvador Dalí
    • Marcel Duchamp
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Eugene Delacroix
    • Jean-Baptiste-Camille Corot
  • Date Of Birth: 1827
  • Date Of Death: 1901
  • Full Name: Böcklin Arnold
  • Nationality: Svájci
  • Notable Artworks:
    • Halottak Szigete
    • Szatír és nágyat
    • Sappho
    • La Guerre
  • Place Of Birth: Basel, Svájc
Fedezze fel a műalkotásokat témák, stílusok és jellemzők szerint csoportosítva.