Philips Vinckboons (Ii)

1607 - 1678

Lühike ülevaade

  • Works on APS: 24
  • Also known as: Philips Vingboons
  • Died: 1678
  • Copyright status: Public domain
  • Art period: Varajärgne modernne ajastu
  • Top 3 works:
    • Black-and-white television
    • Reel-to-reel tape recorder
    • Gramophone
  • Color intensity:
    • monokroomne
    • tasakaalustatud
  • Vibe: nostalgiline

varajane elu ja karjäär

philips vinckboons (ii), tuntud hollandi arhitekt, sündis 1607. aastal Hollandis. Ta kuulus jacob van campeni koolkonda, kehistades hollandi klassitsimi olemust. Vinckboonsi tööd pärgiti kõrgelt tema kodulinnas Amsterdamis, kus ta jättis hallmatmatu jälje linna arhitektuurilisele maastikule.

olulised teosed ja panused

Üks vinckboonsi silmapaistvamaid teoseid on fluorescentne lamp, mis kuulub praegu Nemo teadusmuuseumi kollektsiooni (Amsterdam, Holland). See teos demonstreerib tema uuagi suunatud lähenemist disaini valdkonda. (vaata WahooArt lehel) Lisaks sellele mõjutas vinckboonsi pühendumine hollandi klassitsimile terve arhitektide põlvkonda, kujundades kogu riigi arhitektuurilist identiteeti.

pärand ja mälestus

Kuigi museum universiteitsbibliotheek (Leiden, Holland) ei ole vinckboonsiga otseselt seotud, on see institutsioon tunnistus Hollandi rikkalikule kultuuripärandile, mille hulka vinckboons aitajaks oli. Samuti on st. joriskerk (Amersfoort, Holland) ajalooline kirik, mis toimib tänapäeval kunstimuuseumina ning esindab hollandi kunsti ja arhitektuuri arengut – konteksti, jossa vinckboonsi töud saab täielikult mõista.
  • olulised kuupäevad: sündinud 1607. aastal, surnud 2. oktoobril 1678.
  • oluline suundumus: hollandi klassitsism, jacob van campeni mõjutite all.
  • pärand: vinckboonsi arhitektuuriproonid on jäänud hollandi arhitektuuriloo nurgakiviks.

täiendav uuring WahooArt lehel

Küsimused ja vastused

Kust saan vaadata Philips Vinckboons (Ii) teoste väriprofiili?

Philips Vinckboons (Ii) Palettide genoom on leht, mis esitab kunstniku teoskogumi väriprofiili.

Kui populaarsed on Philips Vinckboons (Ii) teosed?

Stats Philips Vinckboons (Ii) teoste kohta on saadaval kunstniku Statistika lehel.

Kust leida Philips Vinckboons (Ii) teoseid, mis on grupeeritud märksõnade järgi?

Philips Vinckboons (Ii) teoseid saab otsida märksõnade kaupa artisti Märksõnade järgi lehelt. Iga märksõna koondab endasse vastavad teosed.

Kunstiteaduse kvartett

Iga küsimuse kohta on ainult üks õige vastus.

Küsimus 1:
Hendrick Andriessen, tuntud ka nimega Mancken Heyn, oli peamiselt mille žanri maalari?
Küsimus 2:
Milline kunstiliikumine mõjutas tugevalt Hendrick Andriesseni stiili, mis on eriti nähtav tema valguse ja varju kasutuses?
Küsimus 3:
Hendrick Andriesseni teostes ilmus sageli esemeid, mille eesmärk oli sümboliseerida elu üleminelikkust. Kuidas seda kunstilist teemat tuntakse?
Küsimus 4:
Millises linnas veetis Hendrick Andriessen suure osa oma karjäärist?
Küsimus 5:
Mis on kunstniku pseudonüümi ‘Mancken Heyn’ tähendus?