Vaata sisu Vaata AR-eelvaadet Telli käsitsi maalitud reproduktsioon Ülemineku digitaalse pildi müügi kanalisse Jaga teost
Detailid Juhend Lisa lemmikutesse Laadi alla Sarnased teosed Röntgenuuring Slaidietendus Statistika

The Rotting Donkey

Salvador Dali

Salvador Dalí (1904-1989) – sürreaalsuse meister! Avasta unelus maastikud, tuntud kujundid nagu sulavad kellad ja tema püsiv mõju kunstile ning popkultuurile. Sürrealistlik kunst, mis paneb mõtlema!

Giclée / Kunstiprint

Muuseumikvaliteediga giclée- või kangasprint kiire tootmisega ja paindlikud viimistlusvõimalused. ( Telli käsitsi maalitud reproduktsioon Ülemineku digitaalse pildi müügi kanalisse)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standardne suurus
kohandatud
CM
INCH

Vali meie eelmääratud suurused, mis vastavad teose algupärastele proportsioonidele.

laius
kõrgus

Saate sisestada oma mõõdud, et need sobiks konkreetse raami või ruumi sisse. Kui valitud suurus ei vasta originaalteose proportsioonidele, lõigame teose ära või laiendame pilti peegeldatud või ühtlase servaga. Enne tootmisprotsessi algust saadetakse Teie kinnitamiseks digitaalne näidis.
Palun märka, et ekraanil kuvatav eelvaade ei kajasta tegelikku lõigamist või laiendamist. Ainult näidis kujutab täpselt lõplikku kompositsiooni.
Kuigi erimõõdu on saadaval, soovitame originaaproportsioonide säilitamiseks valida mõõt ette määratud nimekirjast.

Ülemaailmne tarne () 2 nädala jooksul, tavalise 4/5 nädala asemel. (23 september)

why_choose_icon
Tasuta ekspresssaatmine üle maailma
why_choose_icon
Kõrgekvaliteediline lina-kangastest muld
why_choose_icon
Täielik transpordikindlustus
why_choose_icon
Tollimaksude tagastamise garantii
why_choose_icon
Värvitoime täpsuse garantii
why_choose_icon
100 päeva tagastusõigus (ainult defektide korral)
why_choose_icon
100% raha tagasi garantii
why_choose_icon
Hulgusoodustus

Kogu summa

$ 68

reproduction

The Rotting Donkey

Giclée / Kunstiprint

Reproduktsiooni mõõtmed

-

Lõppsumma

$ 68

Teave teose kohta

  • Notable elements or techniques: Decapitated donkey; Two figures; Umbrella
  • Artist: Salvador Dalí
  • Influences: Sigmund Freud
  • Location: Georges Pompidou Center
  • Title: The Rotting Donkey
  • Movement: Surrealism
  • Subject or theme: Disconnection; Fragmentation

Kunstiteaduse kvartett

Iga küsimuse kohta on ainult üks õige vastus.

Küsimus 1:
What art movement is Salvador Dalí’s ‘The Rotting Donkey’ primarily associated with?
Küsimus 2:
In what year was ‘The Rotting Donkey’ created?
Küsimus 3:
What is the dominant symbol represented in ‘The Rotting Donkey’?
Küsimus 4:
Who influenced Dalí's artistic style, particularly regarding the exploration of the unconscious mind?
Küsimus 5:
Where is ‘The Rotting Donkey’ currently housed?

The Rotting Donkey: A Surrealist Exploration of Decay and Fragmentation

Salvador Dalí’s The Rotting Donkey stands as a cornerstone of Surrealist art—a disconcerting yet undeniably beautiful testament to the artist’s profound engagement with the subconscious mind and his masterful manipulation of visual language. Created in 1928 during Dalí's formative years within the avant-garde movement, this collage artwork measures 61 x 50 cm and embodies a daring fusion of meticulous draftsmanship and dreamlike imagery—a stylistic hallmark that continues to captivate audiences worldwide.

Composition and Symbolism: A Landscape of Disintegration

The painting depicts a donkey’s head detached from its body, positioned amidst a desolate expanse of sand under a twilight sky punctuated by a luminous moon. Two figures stand silently on either side of the donkey—one positioned on the left and another on the right—adding to the scene's unsettling atmosphere. Dominating the lower-right corner is an umbrella, casting a shadow that underscores the pervasive sense of mystery and disorientation. This deliberate arrangement isn’t merely decorative; it serves as a powerful vehicle for conveying Dalí’s preoccupation with themes of fragmentation and decay. The decapitated donkey itself functions as a central symbol—often interpreted as representing the artist's own anxieties regarding identity, loss, and the disintegration of form—a motif that resonates deeply within the broader Surrealist canon.

Artistic Style and Influences: Embracing Freud’s Vision

Dalí’s artistic approach is inextricably linked to Surrealism, an art movement spearheaded by André Breton and fueled by Sigmund Freud's psychoanalytic theories. Surrealists sought to liberate creativity from rational constraints, tapping into the realm of dreams and irrational impulses—a radical departure from prevailing artistic conventions of the time. Dalí drew inspiration from Cubism’s fractured perspectives and explored techniques like collage—incorporating disparate materials and textures—to create artworks that defy conventional representation. His meticulous attention to detail—evident in the rendering of the donkey's flesh and bones—contrasts sharply with the dreamlike quality of the overall composition, highlighting Dalí’s ability to synthesize precision and imagination.

Relevance and Legacy: An Icon of Surrealist Expression

“The Rotting Donkey” transcends its formal dimensions as a painting; it embodies a profound meditation on mortality and transformation—a subject matter frequently revisited by Dalí throughout his oeuvre. Its influence extends far beyond the confines of Surrealism, inspiring artists across genres and cementing Dalí’s position as one of the most recognizable figures in 20th-century art history. For those seeking to delve deeper into Dalí's artistic vision, WahooArt offers exceptional reproductions of “The Rotting Donkey” alongside other seminal works—allowing viewers to experience the artist’s groundbreaking techniques and evocative symbolism firsthand. To explore more about Surrealism’s impact on visual culture, visit WahooArt’s curated collection: The Rotting Donkey and discover similar masterpieces by Dalí and other influential Surrealist artists. Interested in understanding the genesis of Surrealism? Read our article Top 5 Famous Surrealism Artists of All Time for insights into the movement’s key thinkers and artists—including René Magritte and Max Ernst. Finally, explore Dalí's biography on Wikipedia: Salvador Dalí to gain a comprehensive understanding of his life and artistic journey.
For more information about Salvador Dalí and his works, visit WahooArt.

Kunstniku elulugu

Salvador Dalí: Unustamatu Sürrealistliku Visiooni Loojaks

Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí i Domènech, kelle nimega on seostatud sügavamalt kui ükskõik teine kunstnik sürrealismiga, sündis 1904. aasta 11. mail päikesekülluses sädelevas Figueresi linnakeses Hispaanias. Tema elu oli määratud mitte tavaliseks – elav etendus, hingede sügavuste peegeldus šokeerivate kujundite ja tehnilise briljansina. Varajane kaotus määris tema teost tema venna surma varjuga, kes hukkus vaid üheksa kuud enne Dalí sündi, trauma, mis täitis tema kunsti dualismi ja asendamisega seotud teemadega. See kujundav kogemus, koos keerulise suhtega tema ranged, kuid pragmatistliku isa ja ema hellitatud armastusega, vormis nii ekstravagantse kui sügavalt sisemiselt vaatleja isiksuse. Noorest peale näitas Dalí erandlikku kunstilist andekust, mida toetas ametlik õpe Madridi Kaunite Kunstide Akadeemias. Siiski oli oluline kohtumine kaasaegse maaliga – eelkõige impressionistide ja renessansimeistrite teostega – mis sütas temas kirgliku soovi traditsioonist lahti tulla ja luua oma ainulaadset teed.

Pariisi Põletav Nauding ja Sürrealismi Visiooni Sünd

1926. aastal Pariisi reisi tõi kaasa muutused, kastetades Dalí avangardi südamesse. Ta oli haaratud dadaismi rebelslikust vaimust, mille loogika hüljamine ja absurdi omaksvõtt kajastusid tema enda kasvavas kunstilises kalduvuses. Olulisem on see, et just Pariisis ta täielikult sürrealismi omaks võttis, kohtudes oluliste tegelastega nagu André Breton, Pablo Picasso – keda Dalí sügavalt austas – ja Joan Miró. See ei olnud pelgalt stiili omaksvõtmine; Dalí muutis liikumist ise. Ta töötas välja selleks, mida ta nimetas „paranoidse-kriitilise meetodiks“, eneseindutseeritud paranoia olekuks, mille eesmärk oli avada hingede sügavuse peidetud kujundid. Selle tehnika abil suutis ta unistusi, ärevust ja sügavalt isiklikke sümboleid šokeeriva selgusega ja täpse detailiga lõuendale tõlkida. Tulemuseks oli maailm, mida elasid veidi sulavad kellad, pikenenud varjud, moonutatud figuurid ja võõraste ühenduste – tema koheselt äratuntava stiili tuntumad tunnused. Mälu Püsivus, valminud aastal 1931, jääb võib-olla tema ikoonilisimaks teoseks, mis kapsleerib sürrealismi uurimist aja vedelikuks, mälule omase habrasuse ja lagunemise vältimatuse kohta.

Lõuendi Tagi: Viljakas ja Paljude Kutsetega Kunstnik

Dalí loominguline väljund ulatub kaugemale maalimisest. Ta oli märkimisväärselt viljakas kunstnik, teostades skulptuure, filme – eriti koostööd Alfred Hitchcockiga Spellboundis ja Walt Disneyga – graafilisi kunste, ehteid ning lavakujundust. Tema huvi ei piirdu traditsiooniliste kunstivormidega; ta uuris kaubandusliku kunsti piire, kujundades reklaame ja vitriine. Korduvad motiivid läbivad tema tööd: pooled täidetud taldrikud, mis sümboliseerivad lagunemist, munad, mis esindavad eelrased elu ja lootust, tugipjedestaalid, mis viitavad toetusele ja haprussele, sahtlid, mis vihjavad peidetud saladustele ning sulavad objektid, mis kehastavad reaalsuse ebastabilset olemust. Need sümbolid ei olnud juhuslikud; need olid sügavalt isiklikud, juurdunud tema enda ärevuses, soovides ja mäludes. Teosed nagu Juliet'i Mausoleum, kaotuse melanhoolne uurimine, Nukk (Barcelona Nukk), mis peegeldab obsessiooni kunstvälistusega ja identiteediga ning Maastik Lendajatega, elulisust kujutav häiriv vaade, näitavad tema teemade sügavust ja laiaulatuslikkust. Tema täpselt lihvitud tehnika võimaldas tal need fantastilised visioonid fotograafilise realismiga esitada, suurendades veelgi nende hämmastavat jõudu.

Ekstsentrilisus, Pärand ja Püsiv Mõjutus

Kogu oma eluaeg kasvatas Dalí end nii ekstravagantse ja eksentrilise isiksuse nagu tema kunst. Ta omaks ennast propageerimist, mõistes spektakli võimu avaliku tähelepanu köitmiseks. Tema abielu Gala Éluardiga aastal 1934 oli oluline, mitte ainult isiklikult, vaid ka kunstiliselt; temast sai tema muusa, ärijuht ja vankumatu toetaja. Kuigi hilisemad aastad olid märgitud suurema äriliste ettevõtmiste poolest ja Franco režiimi suhteliselt probleemitu omaksvõtmisega, jääb tema kunstiline pärand tohutu. Ta suri 23. jaanuaril 1989 jättes maha teoste kogu, mis jätkab väljakutset, provotseerimist ja inspiratsiooni andmist. Salvador Dalí muuseum St. Petersburgis, Floridas, on tõestus tema püsivast atraktiivsusest ning majutab laiaulatuslikku kollektsiooni, mis võimaldab külastajatel sukelduda selle erakordse kunstniku maailma. Dalí ületas kunsti piirid, saades kultuuriikooniks, kelle mõju on näha moe-, filmimaailmas, reklaamides ja populaarses kultuuris. Ta jääb 20. sajandi üks tuntumaid ja mõjukamaid kunstnikke – tõeline visionär, kes julges uurida hingede sügavust ja tõlkida nende müsteeriume lõuendile kogu maailma nägemiseks.

Salvador Dalí

Salvador Dalí

1904 - 1989 , Hispaania

Lühikest infot

  • Artistic Movement Or Style: Sürrealism
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Pop art
    • Kaasaegsed kunstnikud
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Pablo Picasso
    • Joan Miró
  • Date Of Birth: 11. mai 1904
  • Date Of Death: 23. jaanuar 1989
  • Full Name: Salvador Domingo Felipe Jacinto Dalí i Domènech
  • Nationality: Hispaania
  • Notable Artworks:
    • Püsiva mälu
    • Julieti haud
    • Manekeen
    • Maastik lenduritega
    • Ingeluse Gala
  • Place Of Birth (City And Country): Figueres, Hispaania
Avastage teoseid, mis on koondatud teemade, stiilide ja omaduste kaupa.