Tintoretto Hvem der kigger, og på hvilke værker

1519 – 1594

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Tintoretto på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Tintoretto: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Tintoretto på WahooArt.com er Sidstes nadværk, som er blevet åbnet 6.800 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 4% af alle visninger. Næste på listen: Oprindelsen til Mælkevejen og The Miracle of St Augustine. I alt 163.700 besøg, heraf 14.900 til kunstnerens side og 148.800 til værkerne. Interessen stiger med 36% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 99.300 besøg. polsk (13%), russisk (13%) og fransk (11%) er de primære sprog for de besøgende. Polen (15%), Frankrig (13%) og Tyskland (11%) er de primære lande for de besøgende. Besøgende browser på enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%). Besøgende foretrækker Afbalanceret (Farveintensitet): 48% af deres besøg, hvor kataloget udgør 32%.

De 10 værker af Tintoretto, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Tintoretto.

  1. Sidstes nadværk 1 Sidstes nadværk, 1594 6.800 besøg · 4,2%
  2. Oprindelsen til Mælkevejen 2 Oprindelsen til Mælkevejen, 1570 6.500 besøg · 4,0%
  3. The Miracle of St Augustine 3 The Miracle of St Augustine, 1549 5.800 besøg · 3,5%
  4. Miraklet ved Slaven 4 Miraklet ved Slaven, 1548 5.500 besøg · 3,4%
  5. Kristus korsfæstelse 5 Kristus korsfæstelse, 1565 4.700 besøg · 2,9%
  6. Susanna og Ældrerne 6 Susanna og Ældrerne, 1557 4.400 besøg · 2,7%
  7. Christ Washing the Feet of His Disciples (detail) 7 Christ Washing the Feet of His Disciples (detail), 1547 3.000 besøg · 1,8%
  8. Portræt af en kvinde der afslører sine bryster 8 Portræt af en kvinde der afslører sine bryster, 1570 2.400 besøg · 1,5%
  9. St Roch i Fængsel Besøgt af Engel 9 St Roch i Fængsel Besøgt af Engel, 1567 2.300 besøg · 1,4%
  10. Fremstillingen af Kristus i Templet 10 Fremstillingen af Kristus i Templet, 1550 1.900 besøg · 1,2%

Hvornår besøger beundrere siden for Tintoretto?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20264006.600
Jul 20266.80092.500
Aug 20263.40020.900
Sept 20264.30028.800

Hvornår bliver værkerne fra Tintoretto vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Tintorettos favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Sidstes nadværk000000001002.1001.3002.100
Miraklet ved Slaven000000004001.8001.2001.600
Susanna og Ældrerne000000001001.6001.1001.300
Paradis000000000700200500
Venus, Mars, and Vulcan00000000050000
Oprindelsen til Mælkevejen000000001002.2002.1001.800
Kristus korsfæstelse000000001002.0001.300700
Stjælen af Sankt Marks lig000000000900100100
Probatica Piscina00000000100900300200
Miraklet om Manna0000000009002000

Hvordan er enhedsfordelingen for Tintoretto-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder121.90074,5%
telefoner39.10023,9%
tablets2.7001,6%

Hvilke sprog taler beundrerne af Tintoretto?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
polsk70013,2%
russisk70013,2%
fransk60011,3%
engelsk4007,5%
koreansk4007,5%
serbisk3005,7%
bulgarsk2003,8%
tysk2003,8%
spansk2003,8%
finsk2003,8%

Hvor mange besøg modtager Tintoretto om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
søn 4 Okt1.000
man 5 Okt2.700
tir 6 Okt2.500
ons 7 Okt3.000
tor 8 Okt1.700
fre 9 Okt2.500
lør 10 Okt1.600
søn 11 Okt4.000
man 12 Okt3.300
tir 13 Okt2.400
ons 14 Okt2.600
tor 15 Okt2.000
fre 16 Okt2.300
lør 17 Okt3.200
søn 18 Okt2.400
man 19 Okt5.400
tir 20 Okt3.700
ons 21 Okt3.300
tor 22 Okt3.000
fre 23 Okt4.000
lør 24 Okt4.900
søn 25 Okt (forventet)3.800
man 26 Okt (forventet)5.900
tir 27 Okt (forventet)4.400
ons 28 Okt (forventet)4.600
tor 29 Okt (forventet)3.500
fre 30 Okt (forventet)4.500
lør 31 Okt (forventet)5.000
søn 1 Nov (forventet)4.300
man 2 Nov (forventet)6.700
tir 3 Nov (forventet)5.000
ons 4 Nov (forventet)5.200
tor 5 Nov (forventet)3.900
fre 6 Nov (forventet)5.100
lør 7 Nov (forventet)5.700
søn 8 Nov (forventet)4.800
man 9 Nov (forventet)7.300
tir 10 Nov (forventet)5.500
ons 11 Nov (forventet)5.700
tor 12 Nov (forventet)4.300
fre 13 Nov (forventet)5.700
lør 14 Nov (forventet)6.200

Hvad besøgende spørger om vedrørende Tintoretto

Hvilke værker af Tintoretto åbner de besøgende oftest?

Sidstes nadværk først med 6.800 besøg, hvilket svarer til 4% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Tintoretto på WahooArt.com?

163.700 besøg over tolv måneder: 14.900 til kunstnersiden, 148.800 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Tintoretto?

De bruger enheder (74%), telefoner (24%) og tablets (2%); enheder udgør 74% af besøgene.

Hvilke sprog taler beundrerne af Tintoretto?

polsk (13%), russisk (13%) og fransk (11%); polsk dækker 13% af de besøgende.

Hvilke værker af Tintoretto matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Afbalanceret (Farveintensitet) modtager 48% af de besøg, der er for 32% af kataloget.