Henry Scott Tuke Hvem der kigger, og på hvilke værker

1858 – 1929

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Henry Scott Tuke på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Henry Scott Tuke: hvad besøgene viser

Det mest beundrede værk af Henry Scott Tuke på WahooArt.com er The Critics, som er blevet åbnet 1.100 gange i løbet af tolv måneder, hvilket svarer til 6% af alle visninger. Næste på listen: Nude Boy on Rocks og Return from fishing. I alt 19.000 besøg, heraf 2.400 til kunstnerens side og 16.600 til værkerne. Opmærksomheden er faldet med 77% fra Aug 2026 til Sept 2026. Jul 2026 tiltrak det største publikum: 11.200 besøg. Besøgende browser på enheder (92%), telefoner (8%) og tablets (1%). Besøgende foretrækker Rolig (Følelsesmæssig stemning): 49% af deres besøg, hvor kataloget udgør 0%.

De 10 værker af Henry Scott Tuke, som besøgende beundrer mest

Hver rangering nedenfor afspejler de besøg, der er modtaget på WahooArt.com i løbet af de sidste tolv måneder; nummer 1 er det mest besøgte værk af Henry Scott Tuke.

  1. The Critics 1 The Critics, 1927 1.100 besøg · 6,0%
  2. Nude Boy on Rocks 2 Nude Boy on Rocks, 1907 500 besøg · 2,7%
  3. Return from fishing 3 Return from fishing, 1907 400 besøg · 2,2%
  4. Summer Dreams (sketch) 4 Summer Dreams (sketch) 400 besøg · 2,2%
  5. Hermes at The Pool (sketch) 5 Hermes at The Pool (sketch), 1900 400 besøg · 2,2%
  6. Harry 6 Harry 400 besøg · 2,2%
  7. The Bather 7 The Bather 400 besøg · 2,2%
  8. Nude on the Rocks 8 Nude on the Rocks 400 besøg · 2,2%
  9. Nude Boy 9 Nude Boy, 1881 400 besøg · 2,2%
  10. A Holiday 10 A Holiday, 1921 400 besøg · 2,2%

Hvornår besøger beundrere siden for Henry Scott Tuke?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Data i en tabel
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200700
Jul 20261.5009.700
Aug 20264005.200
Sept 20263001.000

Hvornår bliver værkerne fra Henry Scott Tuke vist?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvad er Henry Scott Tukes favoritværker, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Data i en tabel
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Lord Ronald Sutherland Gower00000000010000
Mrs Florence Humphris0000000010020000
A sailor's yarn000000000000
A Bathing Group000000000000
The Critics0000000010040000
Summer Dreams (sketch)0000000000200100
Portrait of a Young Man wit…000000000000
Half Length of Ralph00000000010000
Hermes at The Pool (sketch)000000001001002000
The Green Waterways00000000030000

Hvordan er enhedsfordelingen for Henry Scott Tuke-publikummet?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Data i en tabel
EnhedBesøgDel
enheder17.40091,6%
telefoner1.5007,9%
tablets1000,5%

Hvilke sprog taler beundrerne af Henry Scott Tuke?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Data i en tabel
SprogBesøgDel
portugisisk50033,3%
engelsk40026,7%
hollandsk20013,3%
russisk20013,3%
japansk1006,7%
georgisk1006,7%

Hvor mange besøg modtager Henry Scott Tuke om dagen, og hvad vil der ske efterfølgende?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Data i en tabel
DagBesøg
lør 3 Okt400
søn 4 Okt100
man 5 Okt400
tir 6 Okt0
ons 7 Okt0
tor 8 Okt0
fre 9 Okt0
lør 10 Okt100
søn 11 Okt0
man 12 Okt0
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt0
fre 16 Okt200
lør 17 Okt200
søn 18 Okt200
man 19 Okt700
tir 20 Okt800
ons 21 Okt0
tor 22 Okt200
fre 23 Okt100
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)200
man 26 Okt (forventet)700
tir 27 Okt (forventet)700
ons 28 Okt (forventet)300
tor 29 Okt (forventet)100
fre 30 Okt (forventet)200
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)200
man 2 Nov (forventet)900
tir 3 Nov (forventet)900
ons 4 Nov (forventet)300
tor 5 Nov (forventet)200
fre 6 Nov (forventet)200
lør 7 Nov (forventet)600
søn 8 Nov (forventet)300
man 9 Nov (forventet)1.000
tir 10 Nov (forventet)1.000
ons 11 Nov (forventet)400
tor 12 Nov (forventet)200
fre 13 Nov (forventet)300

Hvad besøgende spørger om vedrørende Henry Scott Tuke

Hvilke værker af Henry Scott Tuke åbner de besøgende oftest?

The Critics først med 1.100 besøg, hvilket svarer til 6% af visningerne. 10 værker er rangeret højere.

Hvor stort er publikummet for Henry Scott Tuke på WahooArt.com?

19.000 besøg over tolv måneder: 2.400 til kunstnersiden, 16.600 til værkerne.

Hvilke enheder bruger beundrerne af Henry Scott Tuke?

De bruger enheder (92%), telefoner (8%) og tablets (1%); enheder udgør 92% af besøgene.

Hvilke værker af Henry Scott Tuke matcher de besøgendes smag bedst?

Værker beskrevet som Rolig (Følelsesmæssig stemning) modtager 49% af de besøg, der er for 0% af kataloget.