Frederic Edwin Church Statistik over publikum og popularitet

1826 – 1900

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Frederic Edwin Church på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Frederic Edwin Church: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Frederic Edwin Church på WahooArt.com Hjertet af Andesbjergene: 1.800 visninger, hvilket svarer til 9% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Twilight i Wildnisken og Cotopaxi. Kunstneren har i alt tiltrukket 20.500 besøg: 2.500 til kunstnersiden og 18.000 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 58% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 14.900 besøg. Publikum ser værkerne på enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%). Besøgende søger mod Kraftig kontrast (Kontrast): 22% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 4% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Frederic Edwin Church

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Frederic Edwin Church, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Hjertet af Andesbjergene 1 Hjertet af Andesbjergene, 1859 1.800 besøg · 8,8%
  2. Twilight i Wildnisken 2 Twilight i Wildnisken, 1860 1.400 besøg · 6,9%
  3. Cotopaxi 3 Cotopaxi, 1855 900 besøg · 4,4%
  4. Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise 4 Schoodic Peninsula from Mount Desert at Sunrise, 1850 700 besøg · 3,4%
  5. New England Landscape (also known as Evening after a Storm) 5 New England Landscape (also known as Evening after a Storm), 1849 700 besøg · 3,4%
  6. Cotopaxi, Ecuador 6 Cotopaxi, Ecuador, 1862 700 besøg · 3,4%
  7. Autumn 7 Autumn, 1875 500 besøg · 2,5%
  8. Fern Walk 8 Fern Walk, 1865 500 besøg · 2,5%
  9. Niagara Falls, from the American Side 9 Niagara Falls, from the American Side, 1867 400 besøg · 2,0%
  10. Ridges in the Blue Mountains, Jamaica 10 Ridges in the Blue Mountains, Jamaica, 1865 300 besøg · 1,5%

Hvor mange besøger siden for Frederic Edwin Church hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100400
Jul 20261.90013.000
Aug 20263003.300
Sept 20262001.300

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Frederic Edwin Church?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Frederic Edwin Church tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Hjertet af Andesbjergene0000000005001.000300
Twilight i Wildnisken00000000100600100200
Cotopaxi0000000000100100
The Heart of the Andes0000000001001000
The Parthenon00000000001000
Autumn0000000003001000
South American Landscape00000000001000
El Rio de Luz (also known a…00000000010000
Jerusalem from the Mount of…000000000000
The Old Boat (also known as…0000000001000100

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Frederic Edwin Church?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder17.90087,3%
telefoner2.10010,2%
tablets5002,4%

På hvilke sprog læses Frederic Edwin Church?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
engelsk40040,0%
Chinese30030,0%
spansk10010,0%
italiensk10010,0%
koreansk10010,0%

Hvor mange besøg modtager Frederic Edwin Church dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
fre 25 Sept100
lør 26 Sept0
søn 27 Sept0
man 28 Sept0
tir 29 Sept100
ons 30 Sept300
tor 1 Okt0
fre 2 Okt400
lør 3 Okt0
søn 4 Okt300
man 5 Okt0
tir 6 Okt100
ons 7 Okt600
tor 8 Okt600
fre 9 Okt0
lør 10 Okt1.000
søn 11 Okt200
man 12 Okt400
tir 13 Okt300
ons 14 Okt400
tor 15 Okt0
fre 16 Okt (forventet)300
lør 17 Okt (forventet)600
søn 18 Okt (forventet)300
man 19 Okt (forventet)300
tir 20 Okt (forventet)300
ons 21 Okt (forventet)800
tor 22 Okt (forventet)400
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)800
søn 25 Okt (forventet)400
man 26 Okt (forventet)300
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)1.000
tor 29 Okt (forventet)500
fre 30 Okt (forventet)400
lør 31 Okt (forventet)900
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)400
tir 3 Nov (forventet)400
ons 4 Nov (forventet)1.200
tor 5 Nov (forventet)500

Ofte stillede spørgsmål om Frederic Edwin Church

Hvilke lærreder af Frederic Edwin Church er de mest populære?

Hjertet af Andesbjergene ligger nummer ét med 1.800 besøg (9% af alle visninger af Frederic Edwin Church). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Frederic Edwin Church på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Frederic Edwin Church fået 20.500 besøg: 2.500 på kunstnersiden og 18.000 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Frederic Edwin Church?

Samlere ser Frederic Edwin Church på enheder (87%), telefoner (10%) og tablets (2%); enheder udgør 87% af besøgene.

Hvilken type lærred af Frederic Edwin Church foretrækker de besøgende?

De foretrækker Kraftig kontrast (Kontrast): 22% af besøgene, mod 4% af kataloget.