František Kupka Popularitet og besøgsstatistikker

1871 – 1957

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for František Kupka på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

František Kupka: nøgletal

Woman Picking Flowers er det mest populære værk af František Kupka med 1.500 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 7% af den samlede opmærksomhed. The Black Idol (Resistance) og Water. The Bather. følger efter. František Kupka fik 23.400 besøg: 4.500 på kunstnersiden, 18.900 på lærrederne. Kurven faldt: 10% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (19.500 besøg). Enhedsfordeling af publikum: enheder (79%), telefoner (20%) og tablets (1%). Én præference er tydelig: Æterisk (Stemning) opsamler 32% af de besøg, der kun er foretaget på 15% af kataloget.

František Kupka: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af František Kupka, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. Woman Picking Flowers 1 Woman Picking Flowers, 1909 1.500 besøg · 6,6%
  2. The Black Idol (Resistance) 2 The Black Idol (Resistance), 1903 1.400 besøg · 6,2%
  3. Water. The Bather. 3 Water. The Bather., 1907 800 besøg · 3,5%
  4. Around a Point 4 Around a Point 600 besøg · 2,6%
  5. Ballad of Epona 5 Ballad of Epona, 1900 600 besøg · 2,6%
  6. The Cathedral 6 The Cathedral, 1913 600 besøg · 2,6%
  7. Ms. Kupka between vertical 7 Ms. Kupka between vertical 500 besøg · 2,2%
  8. Piano Keys Lake 8 Piano Keys Lake, 1905 500 besøg · 2,2%
  9. Planes by Colors, Large Nude 9 Planes by Colors, Large Nude, 1910 400 besøg · 1,8%
  10. Color drawings 10 Color drawings 400 besøg · 1,8%

Hvordan udvikler interessen for František Kupka sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 20260100
Jul 20262.30017.200
Aug 20269001.100
Sept 20261.300500

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra František Kupka samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har František Kupkas favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
The Cathedral0000000001002000
Ms. Kupka between vertical00000000050000
Around a Point0000000001000200
Disks of Newton, Study for…00000000010000
Piano Keys Lake0000000001000100
The colored00000000010000
Twisted black lines00000000040000
Planes by Colors, Large Nude00000000020000
Color drawings00000000040000
Vertical and Diagonal Planes00000000020000

Bliver værkerne fra František Kupka vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder18.50079,1%
telefoner4.70020,1%
tablets2000,9%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af František Kupka?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
koreansk40028,6%
tjekkisk30021,4%
tysk20014,3%
engelsk1007,1%
italiensk1007,1%
slovakisk1007,1%
ukrainsk1007,1%
Chinese1007,1%

Hvordan ser de daglige besøg hos František Kupka ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
fre 25 Sept200
lør 26 Sept200
søn 27 Sept100
man 28 Sept200
tir 29 Sept500
ons 30 Sept0
tor 1 Okt100
fre 2 Okt200
lør 3 Okt400
søn 4 Okt400
man 5 Okt500
tir 6 Okt100
ons 7 Okt800
tor 8 Okt0
fre 9 Okt400
lør 10 Okt300
søn 11 Okt100
man 12 Okt700
tir 13 Okt200
ons 14 Okt300
tor 15 Okt400
fre 16 Okt (forventet)400
lør 17 Okt (forventet)400
søn 18 Okt (forventet)300
man 19 Okt (forventet)700
tir 20 Okt (forventet)400
ons 21 Okt (forventet)500
tor 22 Okt (forventet)200
fre 23 Okt (forventet)400
lør 24 Okt (forventet)500
søn 25 Okt (forventet)300
man 26 Okt (forventet)700
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)600
tor 29 Okt (forventet)300
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)500
søn 1 Nov (forventet)400
man 2 Nov (forventet)800
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)600
tor 5 Nov (forventet)300

František Kupka: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af František Kupka?

Woman Picking Flowers: 1.500 besøg, eller 7% af František Kupkas visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får František Kupka?

23.400 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (4.500) og lærrederne (18.900).

Besøger František Kupka folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (79%), telefoner (20%) og tablets (1%); enheder fører med 79%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af František Kupka?

Ja, Æterisk (Stemning): 32% af besøgene for 15% af kataloget.