Diego Rivera Statistik over publikum og popularitet

1886 – 1957

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Diego Rivera på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Diego Rivera: publikum i korte træk

I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Diego Rivera på WahooArt.com Mand ved krydset: 15.400 visninger, hvilket svarer til 29% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af Land and Freedom og Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park. Kunstneren har i alt tiltrukket 34.100 besøg: 5.600 til kunstnersiden og 28.500 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen faldt med 39% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 23.700 besøg. Publikum læser siden på koreansk (16%), spansk (13%) og italiensk (13%). Publikum ser værkerne på enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%). Besøgende søger mod Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 58% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 20% af kunstnerens katalog.

De 10 mest viste lærreder af Diego Rivera

Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Diego Rivera, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.

  1. Mand ved krydset 1 Mand ved krydset, 1934 15.400 besøg · 28,9%
  2. Land and Freedom 2 Land and Freedom 6.900 besøg · 12,9%
  3. Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park 3 Dream of a Sunday Afternoon in Alameda Park, 1948 1.300 besøg · 2,4%
  4. Colonisation, 'The Great City of Tenochtitlan' 4 Colonisation, 'The Great City of Tenochtitlan', 1952 1.200 besøg · 2,3%
  5. Detroit Industri Muraller 5 Detroit Industri Muraller 1.100 besøg · 2,1%
  6. The Flower Carrier 6 The Flower Carrier, 1935 1.000 besøg · 1,9%
  7. La Era (The Threshing Floor) 1904 (oil on canvas) 7 La Era (The Threshing Floor) 1904 (oil on canvas), 1904 800 besøg · 1,5%
  8. Beguinage a Bruges 8 Beguinage a Bruges 800 besøg · 1,5%
  9. The Sacrificial Offering Day of the Dead 9 The Sacrificial Offering Day of the Dead, 1924 700 besøg · 1,3%
  10. Calla Lily Vendor 10 Calla Lily Vendor 600 besøg · 1,1%

Hvor mange besøger siden for Diego Rivera hver måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Se tallene
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026100800
Jul 20262.10021.600
Aug 20267005.200
Sept 20262.700900

Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Diego Rivera?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvilke lærreder af Diego Rivera tiltrækker flest besøg, måned for måned?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Se tallene
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Mand ved krydset000000001002.7003.100100
Detroit Industri Muraller000000001003001000
Calla Lily Vendor0000000002002000
Detroit Industry: East Wall000000000000
Flower Seller 10000000001000100
The Flower Carrier00000000040000
Arbejdernes Enhed0000000002001000
Colonisation, 'The Great Ci…0000000001003000
Self-Portrait 100000000010000
Entering the Mine00000000010000

Hvilke enheder bruger beundrere til at se Diego Rivera?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Se tallene
EnhedBesøgDel
enheder23.60069,2%
telefoner9.60028,2%
tablets9002,6%

På hvilke sprog læses Diego Rivera?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Se tallene
SprogBesøgDel
koreansk60015,8%
spansk50013,2%
italiensk50013,2%
japansk50013,2%
arabisk2005,3%
engelsk2005,3%
russisk2005,3%
serbisk2005,3%
ukrainsk2005,3%
bulgarsk1002,6%

Hvor mange besøg modtager Diego Rivera dagligt, og hvad er den forventede udvikling?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Se tallene
DagBesøg
man 28 Sept900
tir 29 Sept1.800
ons 30 Sept700
tor 1 Okt500
fre 2 Okt1.200
lør 3 Okt300
søn 4 Okt400
man 5 Okt2.300
tir 6 Okt1.000
ons 7 Okt1.000
tor 8 Okt2.400
fre 9 Okt1.200
lør 10 Okt1.600
søn 11 Okt500
man 12 Okt1.300
tir 13 Okt1.500
ons 14 Okt1.400
tor 15 Okt1.800
fre 16 Okt1.700
lør 17 Okt800
søn 18 Okt1.700
man 19 Okt (forventet)2.100
tir 20 Okt (forventet)2.000
ons 21 Okt (forventet)1.400
tor 22 Okt (forventet)2.200
fre 23 Okt (forventet)1.900
lør 24 Okt (forventet)1.300
søn 25 Okt (forventet)1.200
man 26 Okt (forventet)2.400
tir 27 Okt (forventet)2.300
ons 28 Okt (forventet)1.600
tor 29 Okt (forventet)2.500
fre 30 Okt (forventet)2.200
lør 31 Okt (forventet)1.400
søn 1 Nov (forventet)1.400
man 2 Nov (forventet)2.600
tir 3 Nov (forventet)2.500
ons 4 Nov (forventet)1.800
tor 5 Nov (forventet)2.700
fre 6 Nov (forventet)2.400
lør 7 Nov (forventet)1.600
søn 8 Nov (forventet)1.500

Ofte stillede spørgsmål om Diego Rivera

Hvilke lærreder af Diego Rivera er de mest populære?

Mand ved krydset ligger nummer ét med 15.400 besøg (29% af alle visninger af Diego Rivera). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.

Hvor mange ser på Diego Rivera på WahooArt.com?

I løbet af de sidste tolv måneder har Diego Rivera fået 34.100 besøg: 5.600 på kunstnersiden og 28.500 på de enkelte lærreder.

På hvilke enheder ser samlere på Diego Rivera?

Samlere ser Diego Rivera på enheder (69%), telefoner (28%) og tablets (3%); enheder udgør 69% af besøgene.

På hvilke sprog læser besøgende om Diego Rivera?

På koreansk (16%), spansk (13%) og italiensk (13%); koreansk fører med 16% af de besøgende.

Hvilken type lærred af Diego Rivera foretrækker de besøgende?

De foretrækker Dramatisk (Følelsesmæssig stemning): 58% af besøgene, mod 20% af kataloget.