Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Bartolomé Esteban Murillo på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
!
Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.
Bartolomé Esteban Murillo: publikum i korte træk
I løbet af de seneste tolv måneder var det mest viste lærred af Bartolomé Esteban Murillo på WahooArt.com Immaculate Conception of Soult: 1.800 visninger, hvilket svarer til 5% af den opmærksomhed, der er blevet rettet mod kunstnerens værker. Efterfulgt af the immaculate conception og The Assumption of the Virgin. Kunstneren har i alt tiltrukket 34.100 besøg: 3.600 til kunstnersiden og 30.500 til siderne for de enkelte lærreder. Interessen stiger: antallet af besøg er steget med 2% fra Aug 2026 til Sept 2026. Toppen blev nået i Jul 2026 med 22.800 besøg. Publikum læser siden på fransk (35%), spansk (29%) og engelsk (6%). Publikum ser værkerne på enheder (78%), telefoner (21%) og tablets (1%). Besøgende søger mod Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 64% af de besøg, selvom sådanne lærreder udgør 40% af kunstnerens katalog.
De 10 mest viste lærreder af Bartolomé Esteban Murillo
Baseret på faktiske besøg i de seneste tolv måneder er dette de 10 værker af Bartolomé Esteban Murillo, som samlere oftest åbner på WahooArt.com.
Hvor mange besøger siden for Bartolomé Esteban Murillo hver måned?
Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.
Se tallene
Måned
Kunstnerside
Sider for værker
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
700
Jul 2026
1.100
21.700
Aug 2026
100
5.100
Sept 2026
2.300
3.000
Hvor meget opmærksomhed får lærrederne fra Bartolomé Esteban Murillo?
Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.
De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.
Hvilken type lærreder vælger de besøgende hos Bartolomé Esteban Murillo?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede form repræsenterer kunstnerens egne værker: halvtreds tilfældigt udvalgte værker, sorteret efter én egenskab. Den udfyldte form viser, hvor de faktiske besøg har været fordelt i løbet af de sidste tolv måneder. Når den udfyldte form rækker længere ud end den stiplede, betyder det, at den type kunst tiltrækker mere opmærksomhed, end dens andel af kunstnerens samlede produktion ellers ville tilsige.
Stemning
Følelsesmæssig stemning
Lysstyrke
Farvemætning
Farvepalette
Farveintensitet
Kontrast
Farveharmoni
Se tallene
Stemning
Stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Æterisk
20,0%
42,5%
Dramatisk
40,0%
20,7%
Seren
13,3%
11,4%
Rolig og harmonisk
13,3%
6,2%
Elegant
0,0%
5,7%
Inspirerende
0,0%
5,2%
Romantisk
0,0%
3,6%
Mystisk
0,0%
2,1%
Følelsesmæssig stemning
Følelsesmæssig stemning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Åndelig
40,0%
63,7%
Reflekterende
0,0%
9,3%
Fredfyldt
13,3%
7,8%
Dramatisk
6,7%
3,6%
Rolig
6,7%
2,6%
Æterisk
0,0%
2,6%
Melankolsk
0,0%
2,6%
Nostalgisk
0,0%
2,6%
Lysstyrke
Lysstyrke
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Mørk
68,0%
47,5%
Blød skygge
16,0%
33,7%
Blød lysstyrke
14,0%
15,8%
Lysende balance
2,0%
2,9%
Lysstærk
0,0%
0,0%
Farvemætning
Farvemætning
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Dæmpet
36,0%
27,6%
Dæmpet farvemætning
32,0%
34,3%
Afbalanceret blød
28,0%
28,1%
Tydelig farveintensitet
4,0%
10,0%
Levende farve
0,0%
0,0%
Farvepalette
Farvepalette
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Jordagtig
92,3%
83,9%
Mørke toner
5,1%
12,5%
Neutrale nuancer
2,6%
3,2%
Monokrom
0,0%
0,3%
Farveintensitet
Farveintensitet
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Monokrom
52,0%
38,7%
Afbalanceret
42,0%
53,4%
Levende og mættet
6,0%
7,9%
Kontrast
Kontrast
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Seren
18,0%
3,2%
Blid
18,0%
13,5%
Balanceret
14,0%
9,1%
Kraftig kontrast
20,0%
22,6%
Udsagn
30,0%
51,6%
Farveharmoni
Farveharmoni
Kunstværker af kunstneren
Besøg
Uharmonisk farvepalette
10,0%
6,7%
Blødt blandet palet
6,0%
5,0%
Balanceret harmoni
14,0%
12,9%
Stærk farveenhed
50,0%
57,5%
Sammenhængende palette
20,0%
17,9%
Hvilke lærreder af Bartolomé Esteban Murillo tiltrækker flest besøg, måned for måned?
Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.
Se tallene
Kunstværk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sept 2026
Den fortabte søns hjemkomst
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Immaculate Conception of So…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
300
The Holy Family with the Li…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Four Figures on a Step
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
The Immaculate Conception (…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A Knight of Alcántara or Ca…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Virgin and Child in Glory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Adoration of the Magi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Le jeune mendiant
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Hvilke enheder bruger beundrere til at se Bartolomé Esteban Murillo?
Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.
Se tallene
Enhed
Besøg
Del
enheder
26.500
77,7%
telefoner
7.100
20,8%
tablets
500
1,5%
På hvilke sprog læses Bartolomé Esteban Murillo?
Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.
Se tallene
Sprog
Besøg
Del
fransk
1.100
35,5%
spansk
900
29,0%
engelsk
200
6,5%
ungarsk
200
6,5%
italiensk
200
6,5%
slovakisk
200
6,5%
portugisisk
100
3,2%
russisk
100
3,2%
svensk
100
3,2%
Hvor mange besøg modtager Bartolomé Esteban Murillo dagligt, og hvad er den forventede udvikling?
Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.
Se tallene
Dag
Besøg
søn 27 Sept
300
man 28 Sept
900
tir 29 Sept
300
ons 30 Sept
400
tor 1 Okt
900
fre 2 Okt
100
lør 3 Okt
400
søn 4 Okt
300
man 5 Okt
400
tir 6 Okt
900
ons 7 Okt
600
tor 8 Okt
400
fre 9 Okt
100
lør 10 Okt
0
søn 11 Okt
700
man 12 Okt
0
tir 13 Okt
800
ons 14 Okt
300
tor 15 Okt
600
fre 16 Okt
700
lør 17 Okt
800
søn 18 Okt (forventet)
500
man 19 Okt (forventet)
500
tir 20 Okt (forventet)
800
ons 21 Okt (forventet)
500
tor 22 Okt (forventet)
800
fre 23 Okt (forventet)
400
lør 24 Okt (forventet)
500
søn 25 Okt (forventet)
600
man 26 Okt (forventet)
600
tir 27 Okt (forventet)
900
ons 28 Okt (forventet)
600
tor 29 Okt (forventet)
800
fre 30 Okt (forventet)
400
lør 31 Okt (forventet)
500
søn 1 Nov (forventet)
600
man 2 Nov (forventet)
600
tir 3 Nov (forventet)
900
ons 4 Nov (forventet)
600
tor 5 Nov (forventet)
900
fre 6 Nov (forventet)
400
lør 7 Nov (forventet)
600
Ofte stillede spørgsmål om Bartolomé Esteban Murillo
Hvilke lærreder af Bartolomé Esteban Murillo er de mest populære?
Immaculate Conception of Soult ligger nummer ét med 1.800 besøg (5% af alle visninger af Bartolomé Esteban Murillo). Ranglisten ovenfor viser de 10 mest sete værker.
Hvor mange ser på Bartolomé Esteban Murillo på WahooArt.com?
I løbet af de sidste tolv måneder har Bartolomé Esteban Murillo fået 34.100 besøg: 3.600 på kunstnersiden og 30.500 på de enkelte lærreder.
På hvilke enheder ser samlere på Bartolomé Esteban Murillo?
Samlere ser Bartolomé Esteban Murillo på enheder (78%), telefoner (21%) og tablets (1%); enheder udgør 78% af besøgene.
På hvilke sprog læser besøgende om Bartolomé Esteban Murillo?
På fransk (35%), spansk (29%) og engelsk (6%); fransk fører med 35% af de besøgende.
Hvilken type lærred af Bartolomé Esteban Murillo foretrækker de besøgende?
De foretrækker Åndelig (Følelsesmæssig stemning): 64% af besøgene, mod 40% af kataloget.