Andrew Wyeth Popularitet og besøgsstatistikker

1917 – 2009

Hvad er denne side?

Denne side viser, hvor mange personer der besøger siderne for Andrew Wyeth på denne hjemmeside. Et besøg betyder, at én person har åbnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.

Statistikkerne blev nulstillet den 1. juli 2026 — der er ikke tilgængelige data før denne dato.

Andrew Wyeth: nøgletal

Christinas Verden er det mest populære værk af Andrew Wyeth med 7.100 besøg over tolv måneder, hvilket svarer til 51% af den samlede opmærksomhed. Wind from the Sea og On Her Knees følger efter. Andrew Wyeth fik 14.400 besøg: 4.900 på kunstnersiden, 9.500 på lærrederne. Kurven faldt: 60% færre besøg i Sept 2026 end i Aug 2026. Den mest besøgte måned var Jul 2026 (6.000 besøg). Publikums sprog: japansk (38%), spansk (18%) og engelsk (15%). Publikums lande: Japan (41%), USA (19%) og Spanien (9%). Enhedsfordeling af publikum: enheder (47%), telefoner (44%) og tablets (9%). Én præference er tydelig: Nostalgisk stemning (Stemning) opsamler 84% af de besøg, der kun er foretaget på 25% af kataloget.

Andrew Wyeth: de 10 lærreder, der oftest er blevet åbnet

Denne rangliste tæller besøg, ikke katalogscore: de 10 værker af Andrew Wyeth, der er blevet mest opsøgt på WahooArt.com i de seneste tolv måneder.

  1. Christinas Verden 1 Christinas Verden, 1948 7.100 besøg · 51,4%
  2. Wind from the Sea 2 Wind from the Sea, 1947 1.700 besøg · 12,3%
  3. On Her Knees 3 On Her Knees, 1977 600 besøg · 4,3%
  4. Day Dream 4 Day Dream, 1980 500 besøg · 3,6%
  5. Winter Fields 5 Winter Fields, 1942 500 besøg · 3,6%
  6. Lovers 6 Lovers, 1981 400 besøg · 2,9%
  7. Snow Flurries 7 Snow Flurries, 1953 400 besøg · 2,9%
  8. Distant thunder 8 Distant thunder 400 besøg · 2,9%
  9. Polly (sailboat with figures) 9 Polly (sailboat with figures) 300 besøg · 2,2%
  10. Henry Teel 10 Henry Teel, 1945 200 besøg · 1,4%

Hvordan udvikler interessen for Andrew Wyeth sig måned for måned?

Hver søjle repræsenterer én måned og viser antallet af sidevisninger for denne kunstner i den pågældende måned over de seneste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
MånedKunstnersideSider for værker
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 2026200100
Jul 20261.9004.100
Aug 20261.8004.000
Sept 20261.0001.300

Hvordan bliver de enkelte lærreder fra Andrew Wyeth samlet set vist frem?

Hver søjle repræsenterer én måned. Den viser det samlede antal besøg på alle denne kunstners værksider, måned for måned, over et år.

De månedlige tal for begge grafer findes i den første tabel ovenfor.

Hvordan har Andrew Wyeths favoritlærreder udviklet sig gennem året?

Hver række repræsenterer et populært kunstværk. Hver søjle viser, hvor mange besøg det pågældende kunstværk fik i løbet af en måned. Højere søjler betyder flere besøg den måned.

Vis de underliggende tal
KunstværkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sept 2026
Christinas Verden0000000002.3001.6001.100
Lovers0000000001001000
Winter Fields0000000002002000
Day Dream0000000002002000
Wind from the Sea0000000002001.0000
Henry Teel00000000010000
Anna Christina000000000000
Grape Wine0000000001000100
Allen (oodie) lynch000000000000
Bikini00000000100000

Bliver værkerne fra Andrew Wyeth vist på telefoner eller computere?

Hver del repræsenterer en enhedstype: telefon, tablet eller computer. Jo større delen er, desto flere besøg kom fra den enhedstype i løbet af de sidste tolv måneder.

Vis de underliggende tal
EnhedBesøgDel
enheder6.80047,2%
telefoner6.30043,8%
tablets1.3009,0%

Hvilke sprog dominerer blandt læserne af Andrew Wyeth?

Hver del repræsenterer ét sprog. Jo større delen er, desto flere besøgende har brugt hjemmesiden på det pågældende sprog i løbet af de sidste tredive dage. Kun de ti største vises.

Vis de underliggende tal
SprogBesøgDel
japansk2.50037,9%
spansk1.20018,2%
engelsk1.00015,2%
italiensk70010,6%
russisk4006,1%
polsk2003,0%
svensk2003,0%
tysk1001,5%
portugisisk1001,5%
serbisk1001,5%

Hvordan ser de daglige besøg hos Andrew Wyeth ud, og hvad er prognosen?

Hver søjle repræsenterer én dag. De første søjler viser antallet af besøg i de seneste tre uger. Søjlerne i den anden farve er vores estimat for de næste tre uger.

Vis de underliggende tal
DagBesøg
man 5 Okt600
tir 6 Okt200
ons 7 Okt700
tor 8 Okt700
fre 9 Okt0
lør 10 Okt700
søn 11 Okt300
man 12 Okt600
tir 13 Okt100
ons 14 Okt800
tor 15 Okt300
fre 16 Okt300
lør 17 Okt200
søn 18 Okt800
man 19 Okt1.400
tir 20 Okt500
ons 21 Okt400
tor 22 Okt1.700
fre 23 Okt600
lør 24 Okt200
søn 25 Okt800
man 26 Okt (forventet)1.400
tir 27 Okt (forventet)400
ons 28 Okt (forventet)1.100
tor 29 Okt (forventet)1.500
fre 30 Okt (forventet)500
lør 31 Okt (forventet)600
søn 1 Nov (forventet)1.100
man 2 Nov (forventet)1.600
tir 3 Nov (forventet)500
ons 4 Nov (forventet)1.200
tor 5 Nov (forventet)1.700
fre 6 Nov (forventet)600
lør 7 Nov (forventet)700
søn 8 Nov (forventet)1.200
man 9 Nov (forventet)1.800
tir 10 Nov (forventet)600
ons 11 Nov (forventet)1.300
tor 12 Nov (forventet)1.900
fre 13 Nov (forventet)600
lør 14 Nov (forventet)800
søn 15 Nov (forventet)1.300

Andrew Wyeth: dine spørgsmål

Hvad er det mest viste lærred af Andrew Wyeth?

Christinas Verden: 7.100 besøg, eller 51% af Andrew Wyeths visninger. Listen ovenfor går ned til rang 10.

Hvor mange besøg får Andrew Wyeth?

14.400 over tolv måneder, fordelt på kunstnersiden (4.900) og lærrederne (9.500).

Besøger Andrew Wyeth folk via telefon eller computer?

Besøgene er fordelt på enheder (47%), telefoner (44%) og tablets (9%); enheder fører med 47%.

Er Andrew Wyeth læst på flere sprog?

Ja: japansk (38%), spansk (18%) og engelsk (15%). japansk fører med 38%.

Foretrækker besøgende en bestemt type lærred af Andrew Wyeth?

Ja, Nostalgisk stemning (Stemning): 84% af besøgene for 25% af kataloget.