Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Přepnout na tiskové verze Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

Thomas Ender

Experience the serious contemplation of Thomas Ender by Friedrich Ritter Von Amerling's masterful 1831 portraiture; discover this elegant piece of Austrian Romantic art today.

Objevte elegantní portréty Friedricha Ritter von Amerlinga! Rakouský malíř známý akademickým realismem a zachycením aristokratického života v 19. století.

Ručně malovaná olejová reprodukce

Ručně malované olejné plátno v libovolném rozměru i s rámem, vyrobené našimi umělci na zakázku. ( Přepnout na tiskové verze Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B 10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H 10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W 10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z 10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH 12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH 12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H 10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z 10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ 10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G 10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ 10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH 10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ 12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C 8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G 10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH 8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y 10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ 10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G 10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ 8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y 10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ 8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J 10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY 15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH 15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G 12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H 8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG 15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ 8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Protože se jedná o ruční malbu, při výběru jiného formátu může umělec kolem obrazu domalovat o něco více, nebo jej mírně oříznout — rozhodnete si vy. Před zahájením malby vám zašleme digitální náhled ke schválení. Obraz zobrazený na této stránce neodpovídá skutečnému výsledku — pouze digitální náhled jej zobrazuje.

Příklady možných změn: nahrazení obličeje vlastní fotografií; přidání domácího mazlíčka (např. nahrazení kočky psem); vložení skrytého vzkazu do pozadí; změna krajiny nebo prvků v pozadí.
Po přijetí objednávky vám tým WahooArt.com zašle e-mail s pokyny a poskytne náhledovou verzi.

Celosvětová doprava () za 3–4 týdny namísto standardních 5 týdnů. (20 říjen). Bez kompromisů v kvalitě.

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 5769

Thomas Ender

Technika provedení

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 5769

Rychlé informace

  • Title: Thomas Ender
  • Artistic style: Academic Portraiture
  • Artist: Friedrich Ritter von Amerling
  • Year: 1831

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
In what year was the portrait of Thomas Ender executed?
Otázka 2:
What object is the subject holding that serves as a symbol in the portrait?
Otázka 3:
Which artistic style is demonstrated by Amerling's technical prowess in this work?
Otázka 4:
What specific background element is mentioned as being subtly integrated into the scene?
Otázka 5:
What color is the suit worn by Thomas Ender in this painting?

A Study in Contemplation: The Portrait of Thomas Ender

To stand before a portrait by Friedrich Ritter von Amerling is to step directly into the refined atmosphere of early nineteenth-century Vienna. This depiction of Thomas Ender, executed in 1831, transcends a mere likeness; it is a carefully constructed meditation on character and societal standing. The subject himself commands attention with an air of profound seriousness. Clad in the sober elegance of a black suit and tie, he holds a pipe—an accoutrement that has become as much a symbol in portraiture as the sitter himself. His gaze, directed outward toward the viewer, is not confrontational, but rather deeply contemplative, inviting us to peer into the quiet depths of his thoughts.

Mastery of Academic Realism and Technique

Amerling’s technical prowess shines through every visible brushstroke. The choice of oil on canvas allowed him to achieve a rich, velvety texture that lends an undeniable depth to the composition. Observe how the light plays across the contours of his face; it is not uniform, but rather selectively applied, highlighting certain planes and drawing the eye precisely where the artist intended. This adherence to academic realism, while maintaining an inherent grace, showcases Amerling’s ability to balance meticulous detail with an almost effortless elegance. The background elements—the visible clock on the wall, for instance—are subtly integrated, grounding the figure in a specific moment of time without ever distracting from the central narrative embodied by Ender.

Historical Echoes and Social Portraiture

The year 1831 places this work squarely within a period of significant cultural transition in Austria. Amerling, deeply rooted in the traditions of Viennese art, captured not just faces, but the very essence of the educated, established gentleman of the era. The inclusion of secondary figures in the periphery adds a layer of narrative complexity, suggesting that Ender exists within a larger social ecosystem—a world of polite society and intellectual exchange. These surrounding elements serve to contextualize the main subject, reminding us that even moments of intense personal thought occur against the backdrop of community life.

Symbolism and Emotional Resonance

The pipe itself carries weight in this portraiture; it suggests habit, reflection, and perhaps a measured approach to life’s complexities. Coupled with his steady, thoughtful expression, the painting evokes a sense of quiet dignity. For the modern admirer, owning or displaying a reproduction of this piece is not merely an act of decoration, but an embrace of history itself—a connection to the enduring values of craftsmanship, intellectual depth, and refined taste that defined the Romantic era’s artistic zenith. It offers the viewer a moment of pause, urging them to consider their own inner contemplations.

Otázky a odpovědi

O čem je dílo "Thomas Ender"?

Témata obsažená v díle „Thomas Ender“ od Friedrich Ritter Von Amerling zahrnují portraiture, pipe smoking, black suit, academic art, vienna life, 19th century. Tato témata společně shrnují obsah celého uměleckého díla.

K kterému uměleckému směru patří „Thomas Ender“ od Friedrich Ritter Von Amerling?

Thomas Ender“ je dílo z období Romanticism. Tento směr určuje uměleckou tradici, jejíž je dílo součástí.

Je k dispozici prezentace pro „Thomas Ender“ od Friedrich Ritter Von Amerling?

K dispozici je sklízivka: stránka Diaporama díla „Thomas Ender“ od Friedrich Ritter Von Amerling.


Biografie umělce

Friedrich Ritter von Amerling: Mistr akademické portrétní malby

Friedrich Ritter von Amerling (n. 1803, Vídeň, s. 1887, Vídeň) představuje jednu z nejvýznamnějších postav rakouské dějin umění, oslavovanou pro svou neochvějnou věrnost akademické tradici a neuvěřitelnou schopnost zachytit důstojnost a eleganci aristokratických postav éry romantismu. Narodil se v řemeslnické rodině – v linii, která v něm vštěpila hluboký smysl pro precizní detail a mistrovskou exekuci – a svou uměleckou cestu zahájil na Akademii krásných umění ve Vídni. Právě zde si pod vedením vlivných umělců prosazujících klasické ideály piloval svůj talent.
  • Raný výcvik a vlivy: Amerlingovy formativní roky byly poznamenány setkáním s převládajícími uměleckými smysly jeho doby, zejména s těmi, které prosazoval William Adolphe Bouguencau, jenž pro něj byl duchovním bratrem v prioritě realismu a kompozice harmonické.
  • Počátky v krajinářství: Na začátku svou pozornost věnoval malbě krajiny – žánru oblíbenému mnoha vídeňským umělcům – a rychle se prosadil jako zdatný interpret rakouských Alp a údolí Dunaje. Jeho plátna nepřenášela pouhé vizuální vjemy, ale i hluboký pocit velkoleposti a duchovní kontemplace.

Snaha o akademický realismus

Amerlingova umělecká filozofie byla postavena na dosažení precizní přesnosti při zobrazování svých modelů – především šlechty – prostřednictvím trpělivé pozorování a zručných technik. Přísně dodržoval principy akademické malby, kde upřednostňoval anatomickou správnost, idealizovanou krásu a pečlivě konstruovanou pyramidalní kompozici. Toto lpění na tradici odráží širší kulturní klima Vídně v polovině 19. století, kdy byla umělecká excellence neoddělitelně spjata s udržováním zavedených konvencí.
  • Významná díla: Mezi jeho nejtrvalší úspěchy patří portréty osobností jako byl slavný sochař Bertel Thorvaldsen, Ludmilla Amerling (jeho dcera) či liczní členové vídeňských aristokratických rodů. Tato díla jsou vrcholem Amerlingova mistrovství v technice chiaroscuro, kdy využíval jemné gradace světla a stínu k modelování formy a vdechnutí psychologické hloubky svým postavám.
  • Technika a styl: Charakteristický styl Amerlinga se vyznačoval záměrnou střízlivostí barevné palety – často upřednostňoval tlumené tóny – a neúprosným soustředěním na zachycení textur a nuancí kůže, záplav a vlasů. Jeho precizní tah štětcem přispíval k luminiózní kvalitě jeho pláten, čímž vytvářel obrazy rezonující nadčasovou krásou.

Vliv a odkaz

Vliv Friedricha Ritter von Amerlinga přesahoval jeho vlastní dílo; formoval umělecké smysly následujících generací a upevňoval postavení akademické tradice ve vídeňském umění. Jeho neochvějná oddanost klasickým ideálům sloužila jako protiklad k vznikajícím impresionistickým tendencím, čímž zajistil, že realismus a idealizovaná krása budou v rakouské malbě dominovat ještě mnoho desetiletí poté. Dnes se Amerlingova díla nacházejí především v muzeích po celé Evropě – včetně Musée Maurice Denis v Paříži – kde i nadále vyvolávají obdiv svou technickou brilancí a expresivní silou.
  • Srovnání s dobovými tvůrci: Srovnání Amerlingovy práce s dílem Claude Monet nebo Pierre-Auguste Renoir odhaluje zásadní rozpor v umělecké vizi. Zatímco impresionisté se snažili zachytit pomíjivé okamžiky senzorického zážitku, Amerling upřednostňoval vyjádření trvalých vlastností charakteru a důstojnosti prostřednictvím pečlivě vykreslených portrétů.
Amerlingův odkaz nespočívá pouze v kráse jeho obrazů, ale také v jeho neúprosném obraně umělecké integrity – což je svědectví o trvající síle tradice a snaze o dokonalost v oblasti výtvarného umění.
Friedrich Ritter Von Amerling

Friedrich Ritter Von Amerling

1803 - 1887 , Rakousko

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Akademismus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Škola Barbizon']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['William Adolphe Bouguereau']
  • Date Of Birth: 1803
  • Date Of Death: 1887
  • Full Name: Friedrich Ritter von Amerling
  • Nationality: Rakouský
  • Notable Artworks:
    • Horská krajina s řekou
    • Portrét mladé ženy
  • Place Of Birth: Vídeň, Rakousko