Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

My First Sermon

Sir John Everett Millais's 'My First Sermon,' painted in 1862, showcases a captivating young girl in a red cloak, exemplifying the Pre-Raphaelite movement’s meticulous realism and emotional depth. Discover this stunning hand-painted reproduction and bring timeless beauty into your space.

Sir John Everett Millais (1829-1896) byl britský malíř, zakladatel Prerafaelismu. Známý svými realistickými díly jako Ophelia a Christ in the House of His Parents, zachycoval krásy přírody i lidský život.

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (24 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1453

My First Sermon

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1453

Rychlé informace

  • Influences:
    • Millais
    • Ruskin
  • Artist: Sir John Millais
  • Artistic style: Realistic, detailed
  • Medium: Oil on canvas
  • Subject or theme: Childhood innocence
  • Notable elements: Girl in red cloak

A Moment of Quiet Contemplation: Millais's "My First Sermon"

Sir John Everett Millais’s “My First Sermon,” painted in 1862, is more than just a charming depiction of a young girl; it’s a poignant meditation on childhood innocence and the burgeoning artistic ideals of the Pre-Raphaelite Brotherhood. Measuring 92 x 77 cm, this intimate scene captures a fleeting moment – a girl seated on a bench, lost in the pages of a book – with an almost unsettling realism that immediately draws the viewer into its quiet world. The muted color palette, dominated by the striking red of her cloak and the verdant green of the wall behind her, creates a sense of stillness and contemplation, inviting us to share in her private reverie.

The Pre-Raphaelite Vision: Truth to Nature

  • A Reaction Against Convention: “My First Sermon” exemplifies the core tenets of the Pre-Raphaelite movement, a radical artistic response to the academic conventions dominating British art in the mid-19th century. Rejecting the idealized forms and artificial colors favored by the Royal Academy, Millais and his fellow artists sought to return to the sincerity and detail of early Italian masters – hence the name “Pre-Raphaelite.”
  • Meticulous Observation: As evidenced in this work, Millais’s extraordinary talent lay in his painstaking observation. He didn't simply paint what he saw; he meticulously recreated it, striving for an almost photographic accuracy in every detail, from the texture of the girl’s cloak to the delicate curve of her hat.
  • Symbolic Detail: The inclusion of a black feathered hat, a common motif within Pre-Raphaelite art, adds a layer of symbolic richness. Feathers have long been associated with spirituality and aspiration, suggesting the girl's potential and connection to something beyond the immediate moment.

Technique and Composition: A Study in Light and Shadow

Millais’s masterful technique is immediately apparent in the rendering of light and shadow. He employs a broken brushstroke method, layering thin glazes of color to achieve remarkable luminosity and depth. The play of light on the girl's face and clothing creates a sense of three-dimensionality, while the dark curtain and bench provide a strong contrast that emphasizes her presence. The composition itself is deceptively simple – a single figure within a carefully constructed space – yet it possesses a powerful emotional resonance. The lack of extraneous details focuses our attention entirely on the girl and her solitary activity.

Historical Context: The Birth of a Movement

Painted in 1862, “My First Sermon” was created during a pivotal moment in British art history – the rise of the Pre-Raphaelite Brotherhood. Founded in 1848, this group of young artists, including Dante Gabriel Rossetti and William Holman Hunt, sought to revolutionize artistic practice by embracing realism, detailed observation, and a renewed appreciation for medieval art. Millais’s work is considered one of the movement's earliest and most significant achievements, establishing his reputation as a leading figure in this groundbreaking artistic endeavor.

Collecting "My First Sermon": A Timeless Masterpiece

This hand-painted reproduction captures the essence of Millais’s iconic work, offering collectors and interior designers alike a unique opportunity to own a piece of art history. Its serene subject matter and masterful execution make it an ideal addition to any space, evoking feelings of tranquility and contemplation. The meticulous detail and rich color palette ensure that this artwork will remain a captivating focal point for years to come.

Otázky a odpovědi

Jaké umístění se hodí k formátu díla „My First Sermon“ od John Everett Millais?

Dílo v Portrait formátu, reprodukce díla „My First Sermon“, se doporučuje do Living Room.

Jakou náladu a emoce v sobě spojuje dílo "My First Sermon"?

„My First Sermon“ od John Everett Millais vyvolává Reflective pocit v rámci celkové Romantic nálady.

K jaké fázi tvůrčího rozvoje John Everett Millais patří dílo „My First Sermon“?

Dílo „My First Sermon“ patří do Pre-Raphaelite prime tvorby umělce John Everett Millais. Tato klasifikace dílo relativizuje k vývoji jeho tvůrčí dráhy.


Biografie umělce

A Prodigy of the Pre-Raphaelites: The Life and Art of Sir John Everett Millais

Sir John Everett Millais, jeden z nejvýznamnějších představitelů britského umění 19. století, se narodil v Southamptonu v roce 1829 a jeho život byl plný talentu, kontroverzí a neustálého vývoje. Od dětství projevoval mimořádné schopnosti v malování, což vedlo k přijetí na Královskou Akademii ve věku pouhých jedenáct let – nejmladší student tamější historie. Tato raná genialita předznamenala kariéru, která nejen definovala umělecký pohyb, ale také uchvátila představivost viktoriánské Anglie svým ohromujícím realismem a hlubokým emocionálním obsahem. Od prvních kroků Millais disponoval neobyčejným talentem k pozorování, vlastností, která se stala základním kamenem jeho uměleckého stylu. On však maloval nejen to, co viděl, ale pečlivě ho reprodukoval, vdechoval každému štětobrousku téměř fotografickou věrnost. Tato oddanost pravdě v reprezentaci jej odlišovala a nakonec vedla k tomu, že se postavil proti zavedeným konvencím britského umění.

The Birth of a Brotherhood and Artistic Rebellion

Millaisův umělecký směr se zásadně změnil v roce 1848, kdy, spolu s Danteem Gabriel Rossettim a Williamem Holman Huntem, založil společenství Pre-Raphaeliti. Toto nebyla pouhá estetická volba; byla to záměrná rebelie proti umělecké artificiálnosti akademického umění – umění, které se příliš vzdálilo od přírody a upřímnosti raně renesančních mistrů, těch, kteří pracovali *před* Rafaelem. Pre-Raphaeliti usilovali o obnovu jasnosti, detailů a živých barev umělců jako Jan van Eyck a Fra Angelico. Jejich manifest byl pravda k přírodě, odmítnutí idealizovaných forem a přijetí témat inspirovaných literaturou, mytologií a každodenním životem. Millaisovy rané díla, jako *Isabella*, okamžitě ukazovala tento nový přístup – pečlivá pozornost k detailu v kombinaci s vyprávěcí intenzitou, která zaujala a často provokovala publikum. Jeho nejkontroverznější dílo té doby, Christ in the House of His Parents (1849-50), zobrazovalo Svatou rodinu ne jako éterické bytosti, ale jako obyčejné pracující třídy, což vyvolalo rozruch a mnoho kritiků ho označilo za blasphemous.

Evolving Styles and Victorian Sensibilities

Střed dvacátých padesátých let znamenal pro Millaisa významný obrat, jak osobní, tak umělecký. Jeho sňatek s Effie Grayovou, po rozvodu jejího manžela Johna Ruskin, hluboce ovlivnil jeho tvorbu. Odmítl intenzivní detail a symboliku svých raných Pre-Raphaelitských obrazů ve prospěch širšího, atmosférického realismu. Tento posun nebyl pouhým stylistickým rozhodnutím; odrážel rostoucí zapojení do současného života a touhu zachytit krátkou krásu přírody. Obrazy jako *Autumn Leaves* ilustrují tento nový směr – klidné zobrazení skupiny mladých žen, které se vznášejí listím na řece, nabité melancholií a nostalgií. Také našel značný úspěch v portrétní tvorbě, zachycujíc podobnosti významných viktoriánských osobností, včetně Johna Gladstonea a Benjamina Disraeliho. Tato éra vedla k Millaisově široké popularitě a finančnímu zabezpečení, ale také přilákala kritiku od těch, kteří tvrdili, že se vzdal svých uměleckých principů.

Major Works & Collections

  • Christ in the House of His Parents (1849-1850): Tate Britain, Londýn – Kontroverzní mistrovské dílo, které představuje ranou Pre-Raphaelitskou realitu.
  • Ophelia (1851-1852): Tate Britain, Londýn – Možná jeho nejznámější dílo, proslulé svou ohromující krásou a symbolickou hloubkou.
  • A Huguenot (1851-1852): Soukromá sbírka – Dramatické zobrazení náboženského konfliktu a zakázané lásky.
  • Mariana (1850-1851): Manchester Art Gallery – Inspirováno Shakespearem a Tennysonem, demonstrující Millaisovu schopnost zachytávat náladu a atmosféru.
  • Autumn Leaves (1855-1856): City of Manchester Art Galleries – Klidný a sugestivní obraz, který odráží jeho vyvíjející se styl.

Legacy and Lasting Influence

Přestože čelil této kritice, Sir John Everett Millais zůstává jednou z nejvýznamnějších postav 19. století v Británii. Jeho vliv se rozšiřuje za hranice Pre-Raphaelitského společenství; inspiroval generace umělců a definoval standardy realismu a vyprávěcího malířství. Jeho ikonické obrazy – *Ophelia*, s jejím ohromující krásou a symbolickou bohatostí, A Huguenot, zobrazující dramatický moment náboženského konfliktu a zakázané lásky, a mnoho dalších – nadále rezonují u publika i dnes. Millaisova schopnost kombinovat pečlivé pozorování s emocionální hloubkou, jeho mistrovství barev a kompozice a jeho ochota postavit se uměleckým konvencím zaručila mu místo jako pravý inovátor. V roce 1896 byl zvolen prezidentem Královské akademie, což je testament k jeho trvalému odkazu – i když zemřel pouhých šest měsíců po své volbě. Jeho dílo je dodnes oslavováno v muzeích a sbírkách po celém světě, zajišťuje tak, že jeho krása a síla budou přetrvávat pro budoucí generace.
John Everett Millais

John Everett Millais

1829 - 1896 , Spojiznění

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Pre-rafaelismus, Realismus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pre-rafaelista']
  • Artists Who Influenced This Artist: Pre-rafaelisti
  • Date Of Birth: 8. června 1829
  • Date Of Death: 13. srpna 1896
  • Full Name: Sir John Everett Millais
  • Nationality: Britský
  • Notable Artworks:
    • Christ v Domě...
    • Ophelia
    • Hugenot
    • Mariana
  • Place Of Birth: Southampton, UK
Prozkoumejte umělecká díla uspořádaná podle témat, stylů a charakteristik.