Преглед в реален мащаб Преглед с AR Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение Сподели
Подробности Ръководство Добави в любими Изтегляне Подобни артикули Рентгенова снимка Слайдшоу Статистика

Notre Dame de Paris

Discover an expressive, impressionistic painting of Notre Dame de Paris, capturing Gothic architecture with bold brushstrokes and muted tones. Perfect for art collectors seeking atmospheric, historical cityscapes.

Едуард Хопер – американски художник, известен със своите илюстративни картини, пресъздаващи уединението и самотата в модерния живот. Нотърхоукс, House by the Railroad са негови емблематични творби.

Изкуството, представено на тази страница, е защитено от законите за авторско право, което означава, че не можем законно да създаваме или продаваме идентични репродукции. Тази защита се прилага съгласно международни споразумения като Бернска конвенция и от националното законодателство, включително разпоредбите на Закон за авторското право на САЩ – Раздел 17.

Този метод е напълно съвместим с законите за авторско право, тъй като не включва копиране или дублиране на защитеното произведение. Вместо това става въпрос за творческа реинтерпретация – нова картина, която е вдъхновена от оригинала, но не е идентична с него.

Жикле / Художествен принт

Giclée печат или принт върху платно с музейно качество, бързо производство и гъвкави опции за завършен вид. ( Поръчайте ръчно рисувано репродукция на този колекционерски предмет Превключване към дигитално изображение)

Corner sample of the P118B picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: формован полистирол, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: формован полистирол, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: формован полистирол, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: формован полистирол, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: масивна дървесина, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: масивна дървесина, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: масивна дървесина, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: масивна дървесина, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: масивна дървесина, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: масивна дървесина, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Стандартен размер
по поръчка
CM
INCH

Изберете от нашите предварително зададени размери, които съответстват на оригиналните пропорции на произведението.

ширина
височина

Въведете необходимата ширина и височина, за да паснат на вашата рамка или стена. Принтовете могат само да се изрязват, но никога не могат да бъдат по-големи от оригиналната картина, така че при размер с различен формат част от изображението ще бъде загубена. Преди да започнем печат, ще ви изпратим дигитален мок업 за одобрение. Изображението, показано на тази страница, не показва реалното изрязване — само мок업ът го показва.

Доставка по целия свят () в рамките на 2 седмици вместо стандартните 4/5 седмици. (24 Октомври)

Безплатна експресна доставка по целия свят
Висококачествено ленено платно
Пълно застраховане на доставката
Гаранция за възстановяване на митнически такси
Гаранция за пълно съответствие на цветовете
Политика за връщане в рамките на 100 дни (само при дефекти)
100% Гаранция за връщане на сумата
Отстъпка при поръчка на повече произведения

Обща сума

€ 60

Notre Dame de Paris

Жикле / Художествен принт

Размер на репродукцията

-

Крайна цена

€ 60

Бърза информация

  • title: Notre Dame de Paris
  • medium: Likely oil on canvas
  • year: Unknown
  • subject: Gothic-style church or cathedral

Квиз за изкуство

За всеки въпрос има само един верен отговор.

Въпрос 1:
Who is the artist of the artwork titled 'Notre Dame de Paris'?
Въпрос 2:
What is the primary architectural feature depicted in the painting?
Въпрос 3:
What artistic style is used in this depiction of Notre Dame?
Въпрос 4:
Which technique is evident in the artwork's broad, gestural brushstrokes?
Въпрос 5:
What mood or atmosphere does the subdued color palette and diffused lighting create?

Captivating Subject and Architectural Grandeur

This evocative artwork masterfully captures the majestic presence of a Gothic cathedral, likely inspired by the iconic Notre Dame de Paris. The composition centers on the towering structure, emphasizing its verticality and intricate architectural details that symbolize spiritual aspiration and historical resilience. Surrounding greenery frames the scene naturally, creating a harmonious balance between nature and human achievement. The depiction invites viewers to contemplate the grandeur and enduring legacy of Gothic architecture, evoking feelings of awe and reverence.

Impressionistic Style and Expressive Technique

Rendered in an impressionistic style, this painting employs loose, gestural brushstrokes that convey movement and immediacy. The artist's approach emphasizes mood and atmosphere over precise detail, allowing viewers to experience the scene through a lens of emotion and memory. The subdued, earthy color palette—featuring soft pinks, oranges, purples, and golds—enhances the contemplative tone, creating a sense of nostalgia and timelessness. The diffused lighting suggests an overcast sky or gentle natural light, further deepening the scene’s introspective quality.

Historical Context and Artistic Significance

While the exact date of creation remains unknown, the work’s style aligns with the late 19th to early 20th-century impressionist movement, which sought to capture fleeting moments and the emotional essence of a scene. The focus on atmospheric effects and simplified forms reflects a shift from detailed realism to expressive interpretation, resonating with the broader artistic currents of the period. This piece celebrates the enduring cultural and architectural significance of Gothic cathedrals, symbolizing faith, history, and human ingenuity.

Symbolism and Emotional Resonance

The contrasting dark spire against lighter walls draws the eye upward, symbolizing spiritual aspiration and the pursuit of higher ideals. The textured foliage and dynamic rooflines evoke a sense of vitality and life surrounding the sacred space. The overall mood—calm yet contemplative—invites viewers to reflect on themes of memory, spirituality, and the passage of time. This artwork’s emotional depth makes it a powerful statement piece, capable of inspiring introspection and admiration.

Perfect for Collection and Interior Inspiration

Ideal for art lovers, collectors, and interior designers, this high-quality reproduction offers a timeless addition to any space. Its rich atmosphere and artistic finesse make it suitable for enhancing both modern and traditional interiors, creating a focal point that sparks conversation and admiration. Whether displayed in a living room, office, or gallery, this piece promises to evoke emotion and elevate the aesthetic appeal of any environment.

Въпроси и отговори

От коя епоха датира "Notre Dame de Paris"?

"Notre Dame de Paris" принадлежи към епохата на 19th Century.

Как се съчетават медиумът и движението в "Notre Dame de Paris"?

„Notre Dame de Paris“ на Едуард Хопър съчетава техниката Oil On Canvas със стила Impressionism. Техниката и направлението описват начина на изработка и художествения стил на произведението.

Показва ли "Notre Dame de Paris" силен светлотеневи контраст?

Нивото на контраст в „Notre Dame de Paris“ на Едуард Хопър е Statement.


Биография на художника

A Solitude Observed: The Life and Art of Edward Hopper

Edward Hopper, име силно свързано със спокойствието и фината меланхолия, която проникваше в живота на 20-ти век в Америка, не беше просто художник, създавал сцени; той беше поет на светлина и сянка, хронист на модерното самотачество. Роден в Nyack, Ню Йорк през 1882 г., в среднокланична фамилия от холандски произход, ранните години на Хопер бяха обградени от стабилно възпитание, което подхранваше неговите артистични стремежи. От детски скици, прецизно датиращи и подписани, стана ясно, че острият наблюдателност и вроден талант за рисуване са били централни за съществуването му. Въпреки първоначалното насърчаване към илюстрация – практично предложение от неговите родители – амбициите на Хопер се насочиха към изящни изкуства, което го доведе в Ню Йоркската школа по изкуства, където изучаваше под ръководството на Уилям Мъррити Чейс и Робърт Хенри. Тези формиращи години не само му дадоха технически умения, но и признание за реализъм и ангажимент към представянето на света такъв, какъвто той го виждаше – необработен и честен. Писанията на Ралф Уолтър Емерсън резонираха дълбоко с Хопер, укрепвайки неговото чувство за индивидуализъм и остра наблюдателност – качества, които ще станат отличителни черти на неговата художествена визия. Ранните пътувания до Париж му позволиха да се запознае с импресионизма, но Хопер бързо се отклони от мимолетните мастилени щрихи, създавайки свой собствен път.

Finding His Voice: Realism and the American Scene

Художественото пътешествие на Хопер не беше незабавно или лесно. Той се бореше да открие своя отличителен глас, експериментирайки с различни стилове преди да се установи в реализма, който ще определи кариерата му. Това не беше просто реплика на реалността; това беше преработката ѝ до същността, отстранявайки излишните детайли, за да разкрие подлежащите емоционални истини. Картините му започнаха да се фокусират върху ежедневни сцени – къщи, ресторанти, офиси, хотелски стаи – обдарени със спокойствие и често самота. Той притежаваше изключителна способност да улавя психологическите състояния на своите предмети, намеквайки за наративи без да ги заявяваexplicitly. Точната прецизност на светлината и сянката стана ключова, не само като описателни елементи, но и като емоционални индикатори, създавайки атмосфери, които бяха едновременно завладяващи и тревожни. House by the Railroad (1925), ранна шедьовър, демонстрира този подход – на пръв поглед проста композиция, излъчваща дълбок смисъл на изолация и мистерия. Хопер не се интересуваше от грандиозни исторически разкази или алегорични символи; той се фокусира върху обикновеното, издигайки го чрез внимателно наблюдение и емоционално резонанс.

Iconic Visions: Nighthawks and Beyond

Въпреки че кариерата на Хопер се развиваше бавно, определени произведения му донесоха широка известност. Nighthawks (1942), вероятно най-известната му картина, стана незабавна икона на американската култура. Нощният сцена в ресторанта, осветена от силна флуоресцентна светлина, перфектно улавя самотата и анонимността на модерния градски живот – дълбок коментар за човешкото състояние. Фигурите вътре са загубени в собствените си мисли, изолирани един от друг въпреки близостта си - трогателен намек за човешката природа. Gas (1940), с поразителното си представяне на бензиностанция, демонстрира интереса на Хопер към американските пейзажи и развиващата се автомобилна култура. Други забележителни произведения като *Automat*, *Office in a Small City* и *Summertime* всеки предлага уникални прозрения в сложността на американското общество през 20-ти век. Тези картини не бяха просто изображения на места; те бяха изследвания на настроението, психологията и фините драми, разгръщащи се в обикновени обстановки. Неговият съпруг, Josephine Nivison Hopper, играеше важна роля не само като негова вечна спътница, но и като често модел, допринасяйки значително за характеризирането на женските му фигури.

Themes and Legacy: A Lasting Influence

Няколко повтарящи се теми проникват в творчеството на Хопер. Самотата в градска среда е може би най-забележителната – усещането за самота, изпитано от индивиди дори сред тълпите. Той изследва американския пейзаж, както селски, така и градски, често подчертавайки неговата суровост и празнота. Неговата работа проучва психологическия реализъм, проучвайки вътрешните животи на своите предмети с чувствителност, която надхвърля простото представяне. Има и подтекст за носталгия към по-просто минало, противопоставен на признаването на сложността и тревогите на модерния живот. Хопер е повлиял на многобройни художници, включително Pierre Sanford Ross, и продължава да резонира с съвременните артисти, които се стремят да уловят същността на човешкия опит. Неговите картини остават високо ценени от колекционери и се излагат в големи музеи по целия свят, утвърждавайки неговото място като ключова фигура в американското изкуство. Повече от художник, Едуард Хопер беше визуално философ, предлагащ дълбоки прозрения за човешкото състояние чрез своето майсторско използване на светлина, сянка и композиция.
  • Неговото наследство не е само красотата на неговите картини, но и тяхната трайна способност да провокират мисъл, да предизвикват емоции и да ни напомнят за тихата самота, която често определя нашия живот.
  • Работата на Хопер продължава да пленява публиката, защото говори за универсални теми за самотата, изолацията и търсенето на смисъл в бързо променящия се свят.
  • Неговите картини са станали иконични представителни изображения на американската култура, често използвани за символизиране на страховете и стремежите на 20-ти век – и отвъд него.
  • Художественият стил на Хопер е повлиял значително върху многобройни режисьори (като Алфред Хичкок) и писатели, вдъхновявайки безброй произведения, които изследват подобни теми за изолация и психологическо напрежение.
Едуард Хопър

Едуард Хопър

1931 - 1967 , Съединени Американски Щати

Бързи факти

  • Artistic Movement Or Style: Реализъм
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pierre Ross']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • William Chase
    • Robert Henri
  • Date Of Birth: 22 юли 1882
  • Date Of Death: 15 май 1967
  • Full Name: Edward Hopper
  • Nationality: Американски
  • Notable Artworks:
    • Nighthawks
    • House by the Railroad
    • Gas
  • Place Of Birth: Някък, САЩ
Разгледайте произведения на изкуството, организирани по теми, стилове и характеристики.