Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Webster på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
The New Sign är det främsta verket av Thomas Webster med 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 7% av den totala uppmärksamheten. Följs av Study For 'a Letter From The Colonies' och The Card Players. Thomas Webster fick 2 400 besök: 100 på artistsidan, 2 300 på dukarna. Kurvan stiger: 200% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Den mest besökta månaden var Jul 2026 (2 000 besök). En preferens är tydlig: Tröstande och tryggt (Känslomässig ton) står för 40% av besöken trots att den endast utgör 0% av katalogen.
Denna ranking baseras på antal besök, inte katalogpoäng: de 10 mest efterfrågade verken av Thomas Webster på WahooArt.com under de senaste tolv månaderna.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 900 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 300 |
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Tröstande och tryggt | 0,0% | 40,0% |
| Livfull | 0,0% | 40,0% |
| Andlig | 50,0% | 20,0% |
| Dyster och högtidlig | 50,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 52,0% | 46,4% |
| Mjuk skugga | 32,0% | 35,7% |
| Mjuk luminans | 16,0% | 17,9% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 16,0% | 7,1% |
| Dämpad färgsättning | 36,0% | 50,0% |
| Måttlig mjukhet | 38,0% | 35,7% |
| Tydlig färgmättnad | 10,0% | 7,1% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 82,6% | 92,3% |
| Mörka toner | 13,0% | 7,7% |
| Neutrala toner | 4,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 28,6% |
| Balanserad | 60,0% | 64,3% |
| Livfulla färger | 8,0% | 7,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,0% | 3,6% |
| Mild | 32,0% | 50,0% |
| Balanserad | 14,0% | 10,7% |
| Stark kontrast | 26,0% | 14,3% |
| Kontrastnivå | 18,0% | 21,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,0% | 3,6% |
| Mjukt blandad palett | 10,0% | 7,1% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 17,9% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 44,0% | 46,4% |
| Enhetlig palett | 32,0% | 25,0% |
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dotheboy's Hall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Card Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Football - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| Children At Prayer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Roses, Peonies, Daisies And… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Ring O' Roses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Football Game | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Feeding Time | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Village Choir | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The See-saw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 100 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 100 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 100 |
| sön 15 Nov (prognos) | 100 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 100 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 100 |
| sön 22 Nov (prognos) | 100 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 100 |