Marina Abramović Vem som tittar och på vilka verk

1946

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Marina Abramović på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Marina Abramović: vad besöken visar

Det mest beundrade verket av Marina Abramović på WahooArt.com är The Hero, som har öppnats 200 gånger under tolv månader, vilket motsvarar 33% av alla visningar. Nästa på tur: The Communicator och Green Dragon Lying. Totalt 600 besök, 200 till konstnärens sida och 400 till verken. Jul 2026 lockade den största publiken med 500 besök. Besökare föredrar Mjuk luminans (Ljusstyrka): 50% av sina besök, där katalogen har 33%.

De 4 verk av Marina Abramović som besökarna beundrar mest

Varje ranking nedan återspeglar antalet besök på WahooArt.com under de senaste tolv månaderna; nummer 1 är det mest besökta verket av Marina Abramović.

  1. The Hero 1 The Hero, 2001 200 besök · 33,3%
  2. The Communicator 2 The Communicator 200 besök · 33,3%
  3. Green Dragon Lying 3 Green Dragon Lying 100 besök · 16,7%
  4. Black Dragon 4 Black Dragon 100 besök · 16,7%

När besöker beundrare sidan för Marina Abramović?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Data i en tabell
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 2026200300
Aug 202600
Sep 20260100

När besöks verken av Marina Abramović?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Vilka är Marina Abramovićs favoritverk, månad för månad?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Data i en tabell
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Rhythm 5000000000000
The Hero00000000000100
The Communicator00000000020000
Chair for Man and His Spirit000000000000
Black Dragon000000000000
Green Dragon Lying00000000010000

Vilka språk talar beundrarna av Marina Abramović?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Data i en tabell
SpråkBesökDela
Spanska100100,0%

Hur många besök per dag får Marina Abramović, och vad väntar härnäst?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Data i en tabell
DagBesök
sön 4 Okt0
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt0
tis 13 Okt0
ons 14 Okt0
tors 15 Okt1 500
fre 16 Okt0
lör 17 Okt0
sön 18 Okt0
mån 19 Okt0
tis 20 Okt0
ons 21 Okt0
tors 22 Okt100
fre 23 Okt100
lör 24 Okt0
sön 25 Okt (prognos)0
mån 26 Okt (prognos)0
tis 27 Okt (prognos)0
ons 28 Okt (prognos)0
tors 29 Okt (prognos)300
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)0
tis 3 Nov (prognos)0
ons 4 Nov (prognos)0
tors 5 Nov (prognos)300
fre 6 Nov (prognos)0
lör 7 Nov (prognos)0
sön 8 Nov (prognos)0
mån 9 Nov (prognos)0
tis 10 Nov (prognos)0
ons 11 Nov (prognos)0
tors 12 Nov (prognos)400
fre 13 Nov (prognos)0
lör 14 Nov (prognos)0

Vad besökare frågar om Marina Abramović

Vilka verk av Marina Abramović öppnar besökarna mest?

The Hero först, med 200 besök, vilket motsvarar 33% av visningarna. 4 verk är rankade ovanför.

Hur stor är publiken för Marina Abramović på WahooArt.com?

600 besök under tolv månader: 200 till artistsidan, 400 till verken.

Vilka verk av Marina Abramović matchar besökarnas smak bäst?

Verk beskrivna som Mjuk luminans (Ljusstyrka) står för 50% av besöken för 33% av katalogen.