Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Grão Vasco på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Grão Vasco: publiken i korthet
Under de senaste tolv månaderna var den mest visade duken av Grão Vasco på WahooArt.com Adoration of the Magi: 800 besök, eller 50% av den uppmärksamhet som riktats mot konstnärens verk. Det följs av Baptism of Christ och Calvary. Konstnären lockade totalt 2 200 besök: 1 200 till konstnärssidan och 1 000 till sidorna för enskilda dukar. Intresset minskade med 25% från Sep 2026 till Okt 2026. Toppen nåddes i Sep 2026 med 800 besök. Besökare dras till Balanserad (Färgintensitet): 62% av besöken, trots att sådana dukar utgör 18% av konstnärens katalog.
De 5 mest sedda dukarna av Grão Vasco
Baserat på faktiska besök under de senaste tolv månaderna är detta de 5 verk av Grão Vasco som samlare öppnar oftast på WahooArt.com.
Hur många besöker sidan för Grão Vasco varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa statistiken
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
400
200
Aug 2026
100
100
Sep 2026
300
500
Okt 2026
400
200
Hur mycket uppmärksamhet får Grão Vascos dukar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av dukar väljer besökarna hos Grão Vasco?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa statistiken
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
72,7%
76,9%
Elegant
4,5%
23,1%
Klassisk
9,1%
0,0%
Fridfull
9,1%
0,0%
Mystisk
4,5%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Andlig
63,6%
84,6%
Melankolisk
13,6%
15,4%
Dyster och högtidlig
22,7%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
78,8%
87,5%
Mjuk skugga
21,2%
12,5%
Mjuk luminans
0,0%
0,0%
Ljusstyrka
0,0%
0,0%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
39,4%
25,0%
Dämpad färgsättning
48,5%
25,0%
Måttlig mjukhet
12,1%
50,0%
Tydlig färgmättnad
0,0%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
81,8%
37,5%
Balanserad
18,2%
62,5%
Livfulla färger
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
21,2%
0,0%
Mild
36,4%
25,0%
Balanserad
15,2%
12,5%
Stark kontrast
15,2%
50,0%
Kontrastnivå
12,1%
12,5%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
24,2%
0,0%
Mjukt blandad palett
12,1%
0,0%
Balanserad harmoni
15,2%
18,8%
Stark färgmässig enhetlighet
48,5%
81,2%
Enhetlig palett
0,0%
0,0%
Vilka av Grão Vascos dukar får flest besök, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa statistiken
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Baptism of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
0
Calvary
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Last Supper
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Last Supper (m)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Presentation at the Tem…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Circumcision
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Creation of the animals
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Escape to Egypt from Polypt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Circumcision of the Polypty…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Presentation at the Temple
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Grão Vasco?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa statistiken
Språk
Besök
Dela
Engelska
100
33,3%
Franska
100
33,3%
Portugisiska
100
33,3%
Hur många besök får Grão Vasco dagligen, och vad förväntas härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa statistiken
Dag
Besök
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
100
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
200
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
100
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov
500
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
100
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
400
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
200
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
500
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
200
tis 24 Nov (prognos)
100
ons 25 Nov (prognos)
600
Vanliga frågor om Grão Vasco
Vilka dukar av Grão Vasco är mest populära?
Adoration of the Magi rankar först med 800 besök (50% av alla visningar för Grão Vasco). Rankingen ovan listar de 5 mest sedda verken.
Hur många personer tittar på Grão Vasco på WahooArt.com?
Under de senaste tolv månaderna har Grão Vasco fått 2 200 besök: 1 200 på artistsidan och 1 000 på enskilda dukar.
Vilken typ av duk från Grão Vasco föredrar besökarna?
De föredrar Balanserad (Färgintensitet): 62% av besöken, jämfört med 18% av katalogen.