Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Gillis Mostaert på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Gillis Mostaert: publiken i korthet
Under de senaste tolv månaderna var den mest visade duken av Gillis Mostaert på WahooArt.com Scene of War and Fire: 300 besök, eller 38% av den uppmärksamhet som riktats mot konstnärens verk. Det följs av Landscape with the Flight into Egypt och Netherlandish Household. Konstnären lockade totalt 1 200 besök: 500 till konstnärssidan och 700 till sidorna för enskilda dukar. Toppen nåddes i Jul 2026 med 800 besök. Besökare dras till Mjukt blandad palett (Färgharmoni): 50% av besöken, trots att sådana dukar utgör 7% av konstnärens katalog.
De 5 mest sedda dukarna av Gillis Mostaert
Baserat på faktiska besök under de senaste tolv månaderna är detta de 5 verk av Gillis Mostaert som samlare öppnar oftast på WahooArt.com.
Hur många besöker sidan för Gillis Mostaert varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa statistiken
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
500
300
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
300
Hur mycket uppmärksamhet får Gillis Mostaerts dukar?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av dukar väljer besökarna hos Gillis Mostaert?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa statistiken
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Dramatisk
20,0%
50,0%
Fridfull
40,0%
33,3%
Lugn
20,0%
16,7%
Nostalgisk
20,0%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Reflekterande
40,0%
50,0%
Dyster och högtidlig
40,0%
50,0%
Fridfull
20,0%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
50,0%
87,5%
Mjuk skugga
40,0%
0,0%
Mjuk luminans
6,7%
12,5%
Ljusstyrka
3,3%
0,0%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
40,0%
50,0%
Dämpad färgsättning
36,7%
25,0%
Måttlig mjukhet
20,0%
25,0%
Tydlig färgmättnad
3,3%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
88,9%
100,0%
Mörka toner
5,6%
0,0%
Neutrala toner
5,6%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
60,0%
50,0%
Balanserad
40,0%
50,0%
Livfulla färger
0,0%
0,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
13,3%
0,0%
Mild
26,7%
37,5%
Balanserad
16,7%
50,0%
Stark kontrast
23,3%
0,0%
Kontrastnivå
20,0%
12,5%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
13,3%
0,0%
Mjukt blandad palett
6,7%
50,0%
Balanserad harmoni
0,0%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
46,7%
37,5%
Enhetlig palett
33,3%
12,5%
Vilka av Gillis Mostaerts dukar får flest besök, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa statistiken
Konstverk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Scene of War and Fire
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Landscape with the Flight i…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Spring
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Netherlandish Household
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Summer
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Autumn (?)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Moses strikes water from th…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Christ on the Cross
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sermon of St. John - Landsc…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
På vilka språk läses Gillis Mostaert?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök får Gillis Mostaert dagligen, och vad förväntas härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa statistiken
Dag
Besök
fre 25 Sep
0
lör 26 Sep
0
sön 27 Sep
0
mån 28 Sep
0
tis 29 Sep
0
ons 30 Sep
200
tors 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lör 3 Okt
0
sön 4 Okt
0
mån 5 Okt
0
tis 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tors 8 Okt
0
fre 9 Okt
0
lör 10 Okt
0
sön 11 Okt
0
mån 12 Okt
0
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt
300
fre 16 Okt (prognos)
0
lör 17 Okt (prognos)
0
sön 18 Okt (prognos)
0
mån 19 Okt (prognos)
0
tis 20 Okt (prognos)
0
ons 21 Okt (prognos)
100
tors 22 Okt (prognos)
200
fre 23 Okt (prognos)
0
lör 24 Okt (prognos)
0
sön 25 Okt (prognos)
0
mån 26 Okt (prognos)
0
tis 27 Okt (prognos)
0
ons 28 Okt (prognos)
200
tors 29 Okt (prognos)
200
fre 30 Okt (prognos)
0
lör 31 Okt (prognos)
0
sön 1 Nov (prognos)
0
mån 2 Nov (prognos)
0
tis 3 Nov (prognos)
0
ons 4 Nov (prognos)
200
tors 5 Nov (prognos)
200
Vanliga frågor om Gillis Mostaert
Vilka dukar av Gillis Mostaert är mest populära?
Scene of War and Fire rankar först med 300 besök (38% av alla visningar för Gillis Mostaert). Rankingen ovan listar de 5 mest sedda verken.
Hur många personer tittar på Gillis Mostaert på WahooArt.com?
Under de senaste tolv månaderna har Gillis Mostaert fått 1 200 besök: 500 på artistsidan och 700 på enskilda dukar.
Vilken typ av duk från Gillis Mostaert föredrar besökarna?
De föredrar Mjukt blandad palett (Färgharmoni): 50% av besöken, jämfört med 7% av katalogen.