Pregledaj u prostoru AR pregled Pređi na štampu Kupite ručno oslikano delo Pošalji
Detalji o delu Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Pitanja i odgovori Prezentacija Statistika

Orange dot

John Passmore's 1953 oil painting Orange dot offers a striking abstract study. Explore this masterpiece and bring it home today.

An abstract impressionist known for his structural works. Explore the unique vision of John Passmore today.

Nabavite datoteku spremnu za štampu koja nudi znatno veći kvalitet od onlajn pregleda. Svaka digitalna slika koju nudimo potiče iz visokorezolucičnog master fajla iz naše baze — obično širine od 5.000 do 15.000 piksela — što vam omogućava štampu u velikom formatu, precizno kadriranje ili bezbrižnu reprodukciju najfinijih detalja.

Nijedan fajl ne napušta naš studio netaknut. Digitalni stručnjak vrši proveru boja u odnosu na originalno delo i koriguje ih po potrebi, a zatim unapređuje jasnoću i detalje pomoću profesionalnih alata za retuširanje — uvek ostajući veran umetnikovim potezima četkice i stilu. Rezultat je slika koja izgleda kao pravo delo, a ne kao sken sa filterom.

Proverite i odobrite pre završetka: naš stručnjak vam šalje sliku putem e-pošte u roku od 72 sata na pregled. Niste zadovoljni? Zatražite poboljšanja ili ispravke, ili tražite povraćaj novca ukoliko kvalitet ne ispunjava vaša očekivanja.

Ovo je kvalitet kojem poverenje ukazuju izdavači, dizajnerski studiji, galerije i štamparije.

Digitalna slika

Preuzmite datoteku visoke rezolucije za ličnu upotrebu, štampanje i kreativne projekte. ( Pređi na štampu Kupite ručno oslikano delo)

Ukupna cena

дин 2605,53

Uključeno uz svaku porudžbinu digitalne slike

Profesionalna digitalna isporuka, zagarantovana

Kada odaberete WahooArt.com, ne dobijate samo sliku – vi primate profesionalno unapređeno digitalno umetničko delo, izrađeno sa najvećom preciznošću i uz garanciju zadovoljstva. Evo svega što automatski dolazi uz vašu porudžbinu:

Brza dostava putem e-pošte

Vaša digitalna slika visoke rezolucije biće vam poslata putem e-pošte u roku od 72 sata od poručivanja – spremna za trenutnu upotrebu.

Digitalna datoteka unapređena veštačkom inteligencijom

Vaše umetničko delo je profesionalno optimizovano primenom naprednih AI alata i ručne obrade, čime se osiguravaju maksimalni detalji, oštrina i preciznost boja.

Besplatna doživotna ponovna isporuka

Slučajno ste obrisali ili izgubili svoju datoteku? Ne brinite – poslaćemo vam je ponovo u bilo kom trenutku, potpuno besplatno.

Bez troškova uvoza – zauvek

Uživajte u svojim umetničkim delima trenutno, bez carine, akciza ili troškova dostave – digitalni download je uvek bez poreza.

Garancija preciznosti boja

Uz pomoć profesionalnih alata i upravljanja bojama, osiguravamo da vaša digitalna slika što vernije odražava originalne boje.

Garancija zadovoljstva u roku od 100 dana

Ako niste zadovoljni svojom digitalnom slikom, izvršićemo reviziju ili ćemo vam vratiti 100% novca u roku od 100 dana – bez ikakvih pitanja.

100% garancija povrata novca

Niste zadovoljni? Dobijte puni povraćaj novca u roku od 100 dana od prijema digitalne datoteke – bez suvišnih pitanja.

Popusti na velike porudžbine

Kupite 3 slike, uštedite 10% - Kupite 5 slika, uštedite 15% - Kupite 10+ slika, uštedite 20%. Odlično za kreativne projekte, galerije i agencije.

Osnovne informacije

  • Medium: Oil on hardboard
  • Year: 1953
  • Subject or theme: Abstract
  • Artist: John Passmore

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What is the medium used in the painting 'Orange dot'?
Pitanje 2:
In what year was 'Orange dot' created?
Pitanje 3:
Which museum holds the artwork 'Orange dot'?
Pitanje 4:
What are the dimensions of the board used for 'Orange dot'?
Pitanje 5:
Who is the artist of 'Orange dot'?

The Composition of Form and Color

The work, titled Orange dot, is an oil painting executed on hardboard. It was completed in 1953. The composition centers on a singular, circular form set against a background of varied tones. This central element is characterized by a specific orange hue that contrasts with the surrounding field. The surface of the painting exhibits the physical properties of oil paint, where the application of pigment creates a tangible presence on the hardboard substrate. The arrangement of shapes and the distribution of color define the visual structure of the piece.

Technical Execution and Materiality

The artist utilized oil on hardboard to achieve the specific textures present in the work. The interaction between the medium and the support influences the way light hits the surface. The following details characterize the physical nature of the object:

  • Medium: Oil on hardboard
  • Dimensions: 50.8 x 61.0 cm board
  • Frame dimensions: 60.5 x 70.5 x 6.3 cm

The application of the paint suggests a controlled hand, focusing on the relationship between the central orange shape and the negative space that surrounds it. The edges of the dot are defined by the transition of color, creating a clear boundary between the subject and the background.

Historical Context and Provenance

This painting is held within the collection of the Art Gallery of NSW. It was acquired by the institution in 1953. The work is categorized as a painting and is currently not on display. The piece exists as a part of the permanent record of the gallery, having been identified by the accession number 8732. Its presence in the collection links it to the mid-twentieth-century period of Australian art history.

Pitanja i odgovori

U kom muzeju se čuva originalni "Orange dot"?

Originalno delo "Orange dot" možete videti u muzeju Art Gallery of New South Wales, Сиднеј, Australija.

Kome se pripisuje delo "Orange dot"?

Delo "Orange dot" pripisuje se umetniku John Passmore.

Za šta se preporučuje korišćenje printa dela "Orange dot"?

Predložena upotreba za „Orange dot”, autor John Passmore je Conversation. Može služiti i u druge svrhe.


Biografija umetnika

The Life and Artistic Journey of John Passmore

Born in Redfern, Australia, John Richard Passmore began his professional life as a signwriter's assistant after leaving school at thirteen. He pursued formal training at the Julian Ashton Art School, where he studied alongside Jean Bellette and Paul Haefliger. Seeking further education, he traveled to England to study at the Westminster School of Art under Bernard Meninsky and Mark Gertler. During his time in England, which included service as a conscript in the Royal Air Force, he worked as a layout artist with Lintas. While staying in a cottage in Suffolk, he produced landscape compositions that were strongly influenced by Paul Cézanne.

Upon returning to Australia in 1951, Passmore became a significant educator, teaching at the Julian Ashton School, the Newcastle Technical College, and the East Sydney Technical College. His teaching philosophy encouraged students to view subjects through a lens of mathematical shapes, facets, and a connection of rods, emphasizing tone and structure. His own body of work occupied a space between expressionism and abstraction.

Legacy and Final Years

Passmore's later years were marked by a period of reclusive painting following a heart attack in the early 1960s. His final weeks were spent in a home for the destitute near his birthplace. In a notable turn regarding his estate, Passmore left his collection of 270 paintings to an acquaintance, Elinor Wrobel, while his son was left £70,000. This bequest was subject to an out-of-court settlement, after which Wrobel retained control of the estate, eventually leading to the opening of a museum displaying over forty of his works.

His artistic legacy is preserved in several major institutions, including:

John Passmore

John Passmore

1904 - 1984 , Australia

Kratke informacije

  • Artistic Movement Or Style: Abstract impressionist
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • John Olsen
    • Keith Looby
    • Colin Lanceley
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Paul Cézanne']
  • Full Name: John Richard Passmore
  • Nationality: Australia
  • Notable Artworks: ['Poppies, fruit and skull']
  • Place Of Birth: Redfern, Australia
  • Date Of Birth: 1904
  • Date Of Death: 1984