Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

Apunts per al llibre Lapidari 8

A minimalist black line drawing by Joan Miró, evoking lunar cycles and symbolic depth. Explore the spontaneity & abstraction of this unique Surrealist sketch – a captivating piece from his 'Lapidari' series.

Жоан Миро је био каталонски сликар и скулптор који је оставио траг у модерној уметности својим прецизним облицима и бојама. Погледајте његове највеће радове и откријте суровост и лепоту каталонске културе!

Giclee štampa / Umetnički otisak

Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standardne dimenzije
po meri
CM
INCH

Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

širina
visina

Možete uneti sopstvene dimenzije kako biste umetničko delo prilagodili specifičnom okviru ili prostoru. Ako odabrani format ne odgovara proporcijama originalne slike, mi ćemo ili iscrtati deo dela ili proširiti sliku pomoću ogledane ivice ili jednobojnog popunjavanja. Digitalni prikaz će vam biti poslat na odobrenje pre početka proizvodnje.
Imajte na umu da pregled na ekranu ne odražava stvarno iscrtavanje ili proširivanje. Samo će prikaz (mockup) precizno pokazati finalnu kompoziciju.
Iako su prilagođene dimenzije dostupne, preporučujemo da odaberete dimenziju sa unapred definisane liste kako biste očuvali originalne proporcije.

Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (23 септембар)

why_choose_icon
Besplatna ekspresna dostava širom sveta
why_choose_icon
Visokokvalitetno laneno platno
why_choose_icon
Sveobuhvatno osiguranje transporta
why_choose_icon
Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
why_choose_icon
Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
why_choose_icon
Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
why_choose_icon
Garancija povrata 100% novca
why_choose_icon
Popust pri većoj količini

Ukupna cena

$ 68

reproduction

Apunts per al llibre Lapidari 8

Giclee štampa / Umetnički otisak

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cena

$ 68

Brzi pregled

  • Artist: Joan Miró
  • Location: Private Collection
  • Influences:
    • Gaudí
    • Catalan landscape
  • Title: Apunts per al llibre Lapidari 8
  • Movement: Surrealism, Abstract
  • Notable elements: Arc/crescent line, circle

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What is the dominant visual element of ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’?
Pitanje 2:
The circular element within the arc in ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’ most likely represents:
Pitanje 3:
Which artistic movement is most closely associated with Joan Miró’s style as exemplified in ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’?
Pitanje 4:
The use of a single, continuous line in ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’ suggests which artistic technique?
Pitanje 5:
Considering Miró’s background, which element likely influenced the organic forms present in ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’?

A Moment of Quietude: Deconstructing Joan Miró’s ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’

Joan Miró’s ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’ isn't merely a drawing; it’s an invitation to a realm of subconscious exploration, a distilled essence of the Catalan artist’s uniquely poetic vision. This deceptively simple work—a single, continuous black line embracing a small circle against a stark white backdrop—holds within its minimalist form a wealth of symbolic resonance and artistic intent. It speaks to a time when Miró was deeply engaged in creating this extensive illustrated manuscript, ‘Lapidari,’ a project that served as both a personal journal and a visual meditation on the world around him.

The artwork’s power lies not in grand gestures or complex narratives, but in its profound stillness. The deliberate restriction to black ink on paper creates an immediate sense of intimacy, drawing the viewer into a quiet contemplation. Miró's technique—a single, unbroken line—is remarkably fluid and organic, betraying no evidence of correction or hesitation. This continuous stroke suggests a state of flow, mirroring the artist’s own process of intuitive mark-making. The slight imperfections within the line – subtle variations in thickness and pressure – imbue the work with a tactile quality, reminiscent of the texture of aged paper or canvas, grounding it in a tangible reality despite its abstract nature.

Decoding the Language of Line and Form

At first glance, ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’ appears strikingly reductive. The composition is dominated by negative space – the expansive white field—which amplifies the impact of the central elements: the arc-like line and the circle. This deliberate asymmetry creates a dynamic tension, preventing the work from feeling static or predictable. The geometric shapes are deliberately basic; an arc evoking lunar cycles or perhaps even the curve of a smile, while the circle represents wholeness, completion, or simply the fundamental unity of existence – concepts frequently explored by Miró.

Miró’s stylistic choices align perfectly with his broader Surrealist and abstract explorations. The work embodies spontaneity and intuitive mark-making, rejecting traditional representational techniques in favor of a direct expression of feeling and imagination. The lack of shading or perspective further emphasizes this sense of immediacy, inviting the viewer to engage directly with the raw energy of the line itself.

Symbolism and the Catalan Soul

To understand ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’ fully, it's crucial to consider Miró’s deep connection to his Catalan heritage. The recurring motifs in his work—the organic forms, the playful symbols, the references to folklore and mythology—all speak to a desire to capture the spirit of his homeland. The crescent shape, a frequent presence in Miró’s oeuvre, often carries associations with lunar imagery, cycles of birth and death, and the rhythms of nature. The number ‘8’, subtly placed in the upper right corner, adds another layer of intrigue – perhaps a personal talisman or a reference to a specific page within the ‘Lapidari’ manuscript.

Beyond its immediate visual appeal, the artwork evokes a sense of quiet contemplation and introspection. It's a reminder that beauty can be found in simplicity, and that profound meaning can emerge from the most unassuming forms. Miró’s work consistently invites us to look beyond the surface, to delve into our own subconscious and discover the hidden worlds within.

Bringing Miró’s Vision Home

WahooArt offers meticulously crafted hand-painted reproductions of ‘Apunts per al llibre Lapidari 8’, allowing you to experience the full richness and emotional depth of this iconic artwork. Each reproduction is created by skilled artists who have a deep understanding of Miró’s style and technique, ensuring an authentic representation of his vision. Whether displayed in a contemporary interior or as a cherished addition to a classic space, this artwork will undoubtedly spark conversation and inspire contemplation. Explore the available sizes and canvas options on our website today – and bring a piece of Joan Miró's timeless genius into your world.


Biografija umetnika

Joana Mirea: Katalanski Vizionar i Majstor Apstraktnog Izražavanja

Joan Miró i Ferrà, rođen u Barseloni 1893. godine, zauvek je ostavio neizbrisiv trag na umetnost dvadesetog veka. Njegovo putovanje nije bilo samo evolucija kroz različite stilove, već duboko istraživanje unutrašnjih svetova, prevodeći snove, sećanja i katalanski identitet na platno jedinstvenim poetskim vizuelnim jezikom. Od skromnog početka, obeleženog bolešću i prvobitnim sumnjama roditelja u njegov umetnički poziv, Miró je uporno nastavljao svoj put, vođen urođenom potrebom da izrazi ono što je neopipljivo – emocije, senzacije i podsvestne struje koje leže ispod površine stvarnosti. Njegov rani život bio je prožet tradicijama Barselone, grada koji se ponosio arhitektonskim čudima zahvaljujući Antoni Gaudiju, čiji organski oblici su diskretno uticali na Miróve kasne apstrakcije. Zanat njegovog oca, zlatara, ugradio je poštovanje prema pomnom izradi, dok je surovo katalansko predeo postao ponavljajući motiv i izvor inspiracije tokom njegove karijere.

Od Uticaja do Suraizma: Formiranje Vizuelnog Jezika

Miróva formalna umetnička obuka započela je u La Llotji u Barseloni, gde je usavršio svoje veštine tradicionalnim tehnikama. Međutim, izlaganje avangardnim pokretima koji su harali Parizom zaista je razbuktao njegovu kreativnu evoluciju. Žive boje fauvizma i fragmentirani oblici kubizma duboko su rezonirali sa njim, što ga je podstaklo da se preseli u Pariz 1920. godine. Ovaj period se pokazao ključnim jer je upoznao umetnike poput Pabla Pikasa i počeo eksperimentisati sa sve apstraktnijim kompozicijama. Ipak, Miró nije samo usvajao ove stilove; on ih je sintetizovao, kreirajući put ka svom prepoznatljivom estetskom izrazu. Težio je da forme destiluje do suštine, uklanjajući reprezentativne detalje u korist simboličnih oblika i evokativnih boja. Ovo istraživanje ga je odvelo u grupu Suraista 1924. godine, gde se uskladio sa umetnicima kao što su Maks Ernst i Salvador Dali. Iako je prihvatao surrealski interes za podsvest, Miró je zadržao jedinstvenu senzibilnost – njegova dela nisu bila samo o šokantnim slikama ili freudovskoj simbolici, već o kreiranju sveta igrivih oblika i poetskih sugestija.

Jezik Simbola: Ključna Dela i Umetnički Inovacije

Tokom 1920-ih i 30-ih godina, Miró je razvio svoj prepoznatljivi vizuelni vokabular – svemir naseljen biomorfnim oblicima, lebdećim formama i živopisnim bojama. „Farmi“ (1922), često smatrana kamenom temeljcem njegovog dela, predstavlja ovaj prelaz. Nije samo prikaz ruralnog života, već evokacija katalanskog identiteta i simbolička reprezentacija prirodnog sveta. Njegova saradnička priroda dovela je do inovativnih tehnika kao što je *grattage*, koju je uveo sa Maksom Ernstom 1926. godine za dizajn namenjen Sergeju Djagiljevu baletu, gde su teksture otkrivane grebanjem boje preko platna. Serija „Holandski Enterijeri“ (1928) demonstrirala je njegovu sposobnost da reinterpretira Stare Maještore kroz izrazito modernu prizmu, transformišući domaće scene u snovidne apstrakcije. „Slikanje“ (1933), sa svojim hrbrim bojama i pojednostavljenim oblicima, kapsulira Miróvo istraživanje podsvesti i odbacivanje konvencionalnih umetničkih granica. Izvan slikarstva, Miró se bez straha eksperimentisao sa skulpturom, keramikom i grafičkim tehnikama, proširujući svoje kreativne horizonte i demonstrirajući izuzetnu raznolikost.

Nasleđe i Trajni Uticaj

Joana Mirea uticaj na umetnost dvadesetog veka je neuporediv. On nije bio samo slikar; bio je vizionar koji je izazvao samu definiciju umetničkog izraza. Njegovo delo je prokrilo put za apstraktni ekspresionizam i nastavlja da inspiriše umetnike iz različitih disciplina. Osnovao je dve fundacije – Fundació Joan Miró u Barseloni (1975) i Fundació Pilar i Joan Miró na Majorki (1981), osiguravajući da će se njegovo nasleđe nastaviti, pružajući prostore za umetničko istraživanje i obrazovanje. Tokom svoje duge karijere, ostao je posvećen rušenju granica, osporavanju konvencija i istraživanju dubina ljudske mašte. Miróva dela su svedočanstvo moći apstrakcije, simbolizma i poetskog izraza – živahanski pozdrav životu, snovima i trajnom duhu katalanske kulture. Njegova dela nastavljaju da rezoniraju sa publikom širom sveta, pozivajući nas da uđemo u svet gde je sve moguće i granice između stvarnosti i fantastike nestaju u očaravajućem plesu boja i oblika.
Жоан Миро

Жоан Миро

1893 - 1983 , Шпанија

Brzi pregled

  • Datum Rođenja: 20. april 1893.
  • Datum Smrti: 25. decembar 1983.
  • Mesto Rođenja: Barselona, Španija
  • Nacionalnost: Španski
  • Puno Ime: Žan Mironi Fera
  • Umetnici Ili Pokreti Pod Uticajem Ovog Umetnika:
    • Surentizam
    • Apstraktna umetnost
  • Umetnici Koji Su Uticali Na Njega:
    • Van Gog
    • Sezan
  • Umetnički Pokret Ili Stil: Surentizam, Apstraktna umetnost
  • Značajna Dela:
    • Farmi
    • Holandski enterijeri
    • Slika
Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.