Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

The Assembly

Admire Jan Miel’s ‘The Assembly,’ depicting a lavish banquet scene within the Hall of Diana at La Venaria Royal Palace. Explore Flemish realism blended with Baroque grandeur, showcasing Duke Charles Emmanuel II.

Jan Miel (1599-1664) bio je flamanski slikar aktivan u Italiji, poznat po 'bamboccianti' žanrovskim scenama rimskog života i kasnijim klasicističkim istorijskim slikama. Dvorski umetnik Karola Emmanuela II, vojvode Savojskog.

Giclee štampa / Umetnički otisak

Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B дин10
Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H дин10
Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W дин10
Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z дин10
Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH дин12
Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH дин12
Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H дин10
Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z дин10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ дин10
Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G дин10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ дин10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH дин10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ дин12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C дин8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G дин10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH дин8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y дин10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ дин10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G дин10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ дин8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y дин10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ дин8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J дин10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY дин15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH дин15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G дин12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H дин8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG дин15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ дин8

Standardne dimenzije
po meri
CM
INCH

Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

širina
visina

Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (22 октобар)

Besplatna ekspresna dostava širom sveta
Visokokvalitetno laneno platno
Sveobuhvatno osiguranje transporta
Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
Garancija povrata 100% novca
Popust pri većoj količini

Ukupna cena

дин 6993

The Assembly

Giclee štampa / Umetnički otisak

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cena

дин 6993

Brzi pregled

  • Movement: Baroque
  • Title: The Assembly
  • Influences: Anthony van Dyck
  • Year: 1660
  • Artist: Jan Miel

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What is the primary subject matter depicted in Jan Miel’s ‘The Assembly’?
Pitanje 2:
The painting showcases a scene from which historical period?
Pitanje 3:
What artistic style is predominantly evident in Jan Miel’s technique, influenced by artists like Anthony van Dyck?
Pitanje 4:
Based on the image description, what is prominent about the composition of ‘The Assembly’?
Pitanje 5:
Where was Jan Miel primarily active during his artistic career?

The Assembly: A Window into Savoy’s Renaissance Court

Jan Miel's “The Assembly” stands as a remarkable testament to the artistic fervor of the Baroque era, specifically capturing a pivotal moment in the reign of Duke Charles Emmanuel II of Savoy. Painted around 1658-1660, this monumental canvas—likely commissioned for the Hall of Diana at La Venaria Reale—offers more than just a depiction of a banquet; it’s an immersive glimpse into the social and cultural landscape of Savoy during its golden age. The artwork's monochrome palette – predominantly shades of grey – lends itself to a solemn grandeur, mirroring the seriousness of the occasion depicted: a formal gathering intended to solidify political alliances and celebrate royal prestige.
  • Subject Matter: The scene portrays a lavish banquet hosted by Duke Charles Emmanuel II amidst a group of prominent nobles and dignitaries. It’s not merely a portrait of individuals but an elaborate tableau vivant, striving to convey the atmosphere of aristocratic society.
  • Style & Technique: Miel skillfully employs chiaroscuro—the dramatic interplay between light and shadow—a hallmark of Baroque painting. This technique emphasizes textures and contours, creating depth and realism within the monochrome composition. The artist’s meticulous attention to detail is evident in every aspect of the scene, from the folds of clothing to the expressions on the faces of the attendees.
  • Historical Context: Savoy under Charles Emmanuel II was experiencing a period of significant artistic patronage, fueled by ambitious ambitions for consolidating power and elevating its cultural standing. The Hall of Diana itself served as a symbol of royal authority and sophistication, and Miel’s depiction aligns perfectly with this overarching aesthetic ideal.
Further Research: The painting's influence extends beyond its immediate setting; it reflects broader trends in European art during the mid-seventeenth century—particularly the fascination with portraying aristocratic life and celebrating humanist ideals. Scholars debate whether Miel’s work directly benefited from Anthony van Dyck’s mentorship, though stylistic similarities undeniably point to a shared artistic lineage. Examining comparable works by Flemish artists of the period reveals a common preoccupation with capturing psychological nuance alongside formal elegance.

Symbolism & Emotional Impact

Beyond its visual splendor, “The Assembly” resonates with deeper symbolic meanings. The banquet itself represents not just sustenance but also social cohesion and political negotiation—essential elements for maintaining stability within the Duchy of Savoy. The positioning of figures—particularly Charles Emmanuel II—suggests a deliberate assertion of royal dominance and prestige. Moreover, the solemn mood conveyed by Miel’s masterful use of chiaroscuro evokes contemplation and underscores the importance of ritual and ceremony in shaping political discourse.

Contemporary Comparisons

Comparing “The Assembly” to other monumental banquet scenes from rival European courts—such as those produced by Rembrandt and Rubens—highlights Miel's contribution to a broader artistic dialogue. While Rembrandt’s canvases often convey profound emotional depth, Rubens’ works prioritize grandeur and spectacle. Miel occupies a unique position between these two stylistic poles, achieving remarkable realism while maintaining an undeniable sense of formality.

Reproductions & Interior Design Considerations

A high-quality reproduction of “The Assembly” can transform any interior space into a sophisticated reflection of Savoy’s Renaissance heritage. Its monochrome palette lends itself beautifully to minimalist schemes, creating a calming yet intellectually stimulating environment. Consider framing the artwork in a neutral tone—perhaps linen or matte black—to maximize its impact and preserve its artistic integrity.

Pitanja i odgovori

Gde mogu kupiti ručno oslikano reprodukciju dela „The Assembly”, Jan Miel?

The Assembly“ je dostupan kao ručno oslikana uljana reprodukcija na lanenom platnu. Porudžbinu možete izvršiti na stranici Ručno oslikana reprodukcija, uz mogućnost izbora veličina.

Kako se opisuje paleta dela „The Assembly”, Jan Miel?

Boje dela "The Assembly" čine Earthy paletu. Ova klasifikacija opisuje dominantne grupe boja.

Gde se danas može videti delo „The Assembly”, Jan Miel?

Originalno delo „The Assembly”, Jan Miel čuva se u muzeju Šato Versaj, Versailles, France. Reprodukcija omogućava da se ovo umetničko delo izloži u vašem domu.


Biografija umetnika

Jan Miel: Most između holandskog realizma i baroknog veličanstva

Jan Miel (1599–1663) predstavlja ključnu figuru u umetničkom pejzažu sedamnaestog veka, oličavajući fascinantni spoj flamanske tradicije i italijanske inovacije. Rođen u Beverenu, u Belgiji—iako su Antverpen i ’s-Hertogenbosch i dalje kandidati za njegovo rodno mesto—Mielov rani život ostaje prekriven relativnom nepoznaticom, ostavljajući biografske detalje oskudnim. Ipak, ono što se iz naučnih istraživanja izdvaja jeste izuzetan umetnički put obeležen stilskom evolucijom i zajedničkim poduhvatima koji su mu osigurali mesto unutar živopisnog kulturnog okruženja Rima i Turina.

Svoje formativne godine proveo je usavršavajući zanat prvenstveno u Antverpenu, gde je upijao uticaje istaknutih flamanskih majstora poput Anthonyja van Dycka. Iako precizni obim njegovog obrazovanja ostaje neuhvatljiv, on je nesumnjivo u njemu usadio poštovanje prema pedantnom posmatrananju i profinjenoj tehnici—kvalitetima koji će karakterisati veći deo njegovog kasnijeg delatnog opusa. Ovakvo temeljno utemeljivanje u klasičnom crtaštvu i portretizmu pružilo je neophodan alat za karijeru koja će na kraju prevazići regionalne granice.

Rimska transformacija i duh Bamboccianti pokreta

Mielov dolazak u Rim oko 1636. godine označio je transformativni trenutak u njegovoj umetničkoj trajektoriji. Brzo se pridružio Bentvueghels, uticajnom udruženju holandskih i flamanskih umetnika koji su boravili u Večnom gradu. Unutar ovog bratstva, usvojio je nezaboravno ime ‘bieco’, nadimak koji odražava njegov specifičan, smrkašnji pogled—karakteristiku koja će postati sinonim za njegovu umetničku ličnost. Ova pripadnost podstakla je duboke veze unutar šire umetničke zajednice na koju je snažno uticao stil Bamboccianti Pietera van Laera.

Ovaj pokret bio je posvećen prikazivanju scena iz svakodnevnog života nižih slojeva društva u Rimu i njegovoj okolini, izbegavajući idealizovano veličanstvo umetnosti visoke renesanse zarad nečeg mnogo visceralnijeg i neposrednijeg. Miel je svim srcem prihvatio ovaj trend, stvarajući očaravajuće žanrovske slike koje su sa izuzetnim realizmom i senzibilitetom beležile duh urbanog postojanja. Njegova dela su često sadržala:

  • Živopisne ulične scene ispunjene putnicima, trgovcima i radnicima.
  • Majstorsko korišćenje svetlosti kako bi se dočarala prašnjava, suncem okupana atmosfera rimskih ulica.
  • Suptilnu igru ljudskih emocija unutar prepunih i haotičnih okruženja.
  • Pedantnu pažnju posvećenu teksturama tkanine, kamena i zemlje.

Evolucija ka klasicizmu i dvoranskom sjaju

Kako je njegova karijera napredovala, Mielova umetnička vizija prošla je kroz značajnu metamorfozu. Iako je ostao majstor žanrovske scene, počeo je da se udaljava od grubog realizma Bamboccianti stilova ka klasicističkim istorijskim slikama. Ovaj pomak odražavao je širi trend u evropskoj umetnosti, gde je sirova energija baroka sve više bila ublažena željom za redom, plemenitošću i klasičnom alegorijom.

Ova evolucija ga je na kraju dovela do prestižnih imenovanja, a najznačajnije je bilo služenje kao dvoranski umetnik Charlesu Emanuelu II, vojvodi od Savoje. U službi turinskog dvora, Mielovo delo je dobilo formalniji i veličanstveniji karakter. Intimnost njegovih ranijih rimskih scena ustupila je mesto kompozicijama većeg obima i složenosti, osmišljenim da odražavaju moć i prestiž njegovog kraljevskog pokrovitelja. Ovaj period predstavlja vrhunac njegovog profesionalnog dostignuća, gde su se njegove flamanske koreni u detaljima susreli sa grandioznim, sveobuhvatnim narativima koje je zahtevala evropska aristokratija.

Istorijski značaj Jana Miela leži u njegovoj sposobnosti da navigira ovim različitim svetovima. Bio je umetnik koji je mogao pronaći lepotu u skromnoj borbi rimskog uličnog siročeta i dostojanstvo u epskim pričama antike. Premošćavajući jaz između pedantnog realizma Severa i dramatičnog klasicizma Juga, Miel je ostavio neizbrisiv trag u kanonu sedamnaestog veka, osiguravajući svoje nasleđe kao istinskog kosmopolite barokne ere.

Jan Miel

Jan Miel

1599 - 1663 , Belgija

Brzi pregled

  • Artistic Movement Or Style: Bamboccianti, Klasicistički
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pieter van Laer']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Anthony van Dyck']
  • Date Of Birth: 1599 Beveren Belgija
  • Date Of Death: 1663
  • Full Name: Jan Miel
  • Nationality: Flamanski
  • Notable Artworks:
    • Pejzaž sa borbom dva ovna
    • Rimski krečnjaк sa seljacima koji se kockaju
  • Place Of Birth: Beveren Belgija