Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Pređi na prodaju štampanih primeraka Naručite ručno oslikano reprodukciju Podeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

untitled (7230)

Experience Franz Marc’s ‘Untitled (7230)’, a vibrant Expressionist masterpiece depicting playful dogs amidst lush grasses, capturing the artist's spiritual quest through bold color and impasto technique. Discover this iconic artwork and bring its beauty into your space.

"Franz Marc je bio nemački ekspresionista poznat po svojim živopisnim životinjama koje su simbolički izražavale dušu i prirodnu lepotu, ostavljajući nezaboravno mesto u istoriji umetnosti." ==== END RESPONSE ====

Kupite digitalnu sliku visoke rezolucije i poboljšanog kvaliteta, koja je znatno superiornija od onoga što vidite u online prikazu.

Svaka datoteka je pedantno pripremljena od strane naših stručnjaka koristeći napredne alate i profesionalnu ručnu retušu. Osiguravamo da svaka slika ima izuzetnu oštrinu, preciznu reprodukciju boja i fine detalje.

Konačna datoteka se dostavlja putem e-pošte u roku od 72 sata, optimizovana za neposrednu upotrebu u profesionalnim, izdavačkim i štamparskim okruženjima. To je isti kvalitet kojem veruju vrhunski studiji dizajna, izdavači i galerije.

Digitalna slika

Preuzmite datoteku visoke rezolucije za ličnu upotrebu, štampanje i kreativne projekte. ( Pređi na prodaju štampanih primeraka Naručite ručno oslikano reprodukciju)

Ukupna cena

дин 2567,10

Uključeno uz svaku porudžbinu digitalne slike

Ekspertska digitalna isporuka, zagarantovana

Kada odaberete WahooArt.com, ne dobijate samo sliku – vi primate profesionalno unapređeno digitalno umetničko delo, izrađeno sa najvećom preciznošću i uz garanciju zadovoljstva. Evo svega što automatski dolazi uz vašu porudžbinu:

Brza dostava putem e-pošte

Vaša digitalna slika visoke rezolucije biće vam poslata putem e-pošte u roku od 72 sata od poručivanja – spremna za trenutnu upotrebu.

Digitalna datoteka unapređena veštačkom inteligencijom

Vaše umetničko delo je profesionalno optimizovano primenom naprednih AI alata i ručne obrade, čime se osiguravaju maksimalni detalji, oštrina i preciznost boja.

Besplatna doživotna ponovna isporuka

Slučajno ste obrisali ili izgubili svoju datoteku? Ne brinite – poslaćemo vam je ponovo u bilo kom trenutku, potpuno besplatno.

Bez troškova uvoza – zauvek

Uživajte u svojim umetničkim delima trenutno, bez carine, akciza ili troškova dostave – digitalni download je uvek bez poreza.

Garancija preciznosti boja

Uz pomoć profesionalnih alata i upravljanja bojama, osiguravamo da vaša digitalna slika što vernije odražava originalne boje.

Garancija zadovoljstva u roku od 100 dana

Ako niste zadovoljni svojom digitalnom slikom, izvršićemo reviziju ili ćemo vam vratiti 100% novca u roku od 100 dana – bez ikakvih pitanja.

100% garancija povrata novca

Niste zadovoljni? Dobijte puni povraćaj novca u roku od 100 dana od prijema digitalne datoteke – bez suvišnih pitanja.

Popusti na velike porudžbine

Kupite 3 slike, uštedite 10% - Kupite 5 slika, uštedite 15% - Kupite 10+ slika, uštedite 20%. Odlično za kreativne projekte, galerije i agencije.

Brzi pregled

  • Artistic style: Symbolic Expressionism
  • Location: Private Collection
  • Influences: Vincent van Gogh
  • Medium: Oil on Canvas
  • Movement: Expressionism

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
What does the painting 'Untitled (7230)' depict?
Pitanje 2:
In which year was 'Untitled (7230)' painted?
Pitanje 3:
Which artistic movement is Franz Marc associated with?
Pitanje 4:
What technique did Marc use to create palpable texture on the canvas?
Pitanje 5:
Which artist's expressive brushstrokes influenced Franz Marc?

A Symphony of Color and Spirit

In the vibrant landscape of German Expressionism, Franz Marc’s "untitled (7230)" emerges as a profound testament to the pursuit of spiritual truth through visual splendor. Painted in 1911, this captivating canvas invites the viewer into a world where the boundaries between nature and emotion dissolve. At its heart, the work depicts a lively scene of two dogs playfully interacting amidst lush, verdant grasses. This is not merely a pastoral observation; it is a carefully orchestrated dance of life. The presence of several cats, tucked near the top left and right of the composition, adds layers of dynamic energy to the scene, creating an atmosphere that feels both spontaneous and deeply intentional. For the collector or interior designer, this piece offers more than just decoration; it provides a window into a moment of pure, unadulterated vitality.

The technique employed by Marc is nothing short of masterful, utilizing a thick impasto that lends a palpable, sculptural quality to the surface. By applying paint in heavy, textured layers, Marc achieves an unparalleled luminosity, as if the sunlight itself were filtering through the foliage and becoming trapped within the pigment. This tactile richness enhances the emotional weight of the work, making the colors feel as though they are breathing upon the canvas. The palette is a striking arrangement of ochre, crimson, and emerald green—hues that do more than represent the earth; they evoke a sense of stability, warmth, and eternal renewal.

Symbolism and the Soul of Nature

To understand "untitled (7230)" is to delve into Marc’s unique philosophical vision, where every element serves as a conduit for the anima mundi, or the soul of the world. Within his artistic language, the choice of animals is deeply symbolic. The dogs, representing loyalty and primal instinct, embody a state of innocence that Marc believed was essential for accessing higher spiritual awareness. Their playful interaction suggests a harmonious coexistence with the natural world, a theme central to the Der Blaue Reiter movement. Even the cats, observing the scene, introduce elements of wisdom and quiet contemplation, enriching the narrative complexity of the piece.

This work transcends the mere imitation of nature to capture how the artist felt about the essence of existence. By eschewing realistic detail in favor of flattened planes of color and rhythmic forms, Marc directs the viewer's attention away from the rational mind and toward the emotional heart. For those seeking to infuse a space with inspiration, this painting offers a sense of tranquility mingled with spiritual vigor. It is a piece that encourages introspection, prompting us to reconnect with the beauty inherent in simplicity and the profound interconnectedness of all living beings.

Pitanja i odgovori

Odakle dolaze posetioci dela „untitled (7230)”, Франц Марк?

Postoji Statistika stranica za „untitled (7230)“. Ona prikazuje mesečne posete ovom umetničkom delu i drugim delima ovog umetnika, uz detaljnu analizu po državama i jezicima.

S obzirom na svoje boje, za koju se prostoriju preporučuje „untitled (7230)”, Франц Марк?

S obzirom na njegove Dark boje, predlaže se da "untitled (7230)" bude u "Living Room".

Koliko su intenzivne boje dela "untitled (7230)"?

Boja dela "untitled (7230)" ima Clear Color Presence zasićenost i Balanced intenzitet.


Biografija umetnika

Franz Marc – Pionir ekspresionizma i umetnost duše

Franz Moritz Wilhelm Marc, rođen 8. februara 1880. godine u Minhenu, bio je nemački slikar koji je ostavio nezaboravno mesto u istoriji umetnosti kao jedan od glavnih predstavnika ekspresionizma. Njegova priča je jedna duboke duhovne potrage koje su se prenela u živopisnu vizuelnu jeziku – težnju da razumemo samu lepotu života kroz čistotu koju je pronašao u prirodnom svetu, posebno u kraljevstvu životinja. Prvo je bio pod velikim utiscem svog oca Vilhelma Marca, pejzažista koji je svojim umetničkim putem vodio mladog Franza. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Van Goghova emotivna upotreba boje i surovi izraz pronašli su odgovore u mladom Marcu, oslobodivši ga od konvencionalnih tehnika i postavljajući ga na put ka subjektivnijem i emocionalno nabijenom stilu.

Ranije godine i umetnički razvoj

Marc je rođen u Minhenu, potomstvu umetnika koji su vodili svoj život po principima prirodnosti i jednostavnosti. Njegov otac, Vilhelm Marc, bio je pejzažista koji je svojim mladom sinu pokazao kako umetnost može biti kanal za duhovsko iskustvo. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Van Goghova emotivna upotreba boje i surovi izraz pronašli su odgovore u mladom Marcu, oslobodivši ga od konvencionalnih tehnika i postavljajući ga na put ka subjektivnijem i emocionalno nabijenom stilu. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikovale su njegovu verovanje da umetnost može biti kanal za duhovski iskustvo. Akademijska njega pružila je tehničke temelje, ali susreti sa delima Vincenta van Gogha tokom poseta Parizu pokrenuli su njegov umetnički pogled. Nakon kratke službe vojnicima Marc je odlučio da bude umetnik nakon što je godinu dana prekrižio školovanje. Razmišljao je i o teologiji, suočavajući se sa pitanjima vere i egzistencije pre nego što je konačno posvetio svoj život umetnosti na Akademiji umetnosti u Minhenu. Ove ranije eksploracije duhovnog sveta oblikov
Франц Марк

Франц Марк

1880 - 1916 , Немачка

Osnovne informacije

  • Artistic Movement Or Style: Изразхеизм
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Абстрактно уметност']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Винсент ван Гох
    • Роберт Делаunay
  • Date Of Birth: 8 фебруара 1880.
  • Date Of Death: 4 марта 1916.
  • Full Name: Franz Moritz Wilhelm Marc
  • Nationality: Германија
  • Notable Artworks:
    • Тиграр
    • Крв једнаког лоша
    • Кула плавих коња
  • Place Of Birth: Мюнхен, Германија