Preverite v realnem okolju Predogled v AR Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Guide Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

The Brothel

Explore Vincent van Gogh's 'The Brothel,' a vibrant depiction of Parisian nightlife capturing the artist’s post-impressionist style and social atmosphere. Discover its historical context & lasting legacy.

Vincent van Gogh (1853-1890): Odkrijte življenje in umetnost nizozemskega postimpresionističnega mojstra za 'Zvezdno noč' in 'Sončnice'. Spoznajte njegov drzni slog ter trajni vpliv na sodobno umetnost.

Giclée tisk / Umetniški tisk

Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standardna velikost
po meri
CM
INCH

Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

širina
višina

Svoje dimenzije lahko vnesete sami, da bodo ustrezne za določen okvir ali prostor. Če izbrana velikost ne bo skladna z razmerji izvirne slike, bomo umetniško delo orezali ali podaljšali s pomočjo ogledalnega odraza ali barvno polnega roba. Pred začetkom proizvodnje vam bomo poslali digitalni predogled za potrditev.
Upoštevajte, da predogled na zaslonu ne prikazuje dejanskega orezovanja ali podaljševanja. Le digitalni predogled bo natančno prikazal končno kompozicijo.
Čeprav so na voljo prilagojene velikosti, priporočamo izbiro dimenzije s predhodno določenega seznama, da ohranite prvotna razmerja.

Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (21 september)

why_choose_icon
Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
why_choose_icon
Visokokakovostno laneno platno
why_choose_icon
Popolno zavarovanje pošiljke
why_choose_icon
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
why_choose_icon
Garancija popolnega barvnega ujemanja
why_choose_icon
Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
why_choose_icon
Garancija 100% povračila denarja
why_choose_icon
Popust pri večjem naročilu

Skupna cena

$ 68

reproduction

The Brothel

Giclée tisk / Umetniški tisk

Velikost reprodukcije

-

Skupna cena

$ 68

Hitri podatki

  • Artist: Vincent van Gogh
  • Subject or theme: Brothel scene
  • Location: Helsinki Ateneum
  • Notable elements: Multiple figures, wine glasses
  • Artistic style: Post-Impressionism
  • Year: 1887

Kviz o umetnosti

Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

Vprašanje 1:
What is the primary subject depicted in Van Gogh’s ‘The Brothel’?
Vprašanje 2:
Which artistic movement is most closely associated with Van Gogh’s ‘The Brothel’?
Vprašanje 3:
What is a prominent characteristic of Van Gogh's brushwork in ‘The Brothel’?
Vprašanje 4:
In what year was Van Gogh’s ‘The Brothel’ painted?
Vprašanje 5:
Where can one find Van Gogh's 'The Brothel'?

A Glimpse of the Night: Van Gogh’s ‘The Brothel’

Vincent van Gogh's “The Brothel,” painted in 1887, isn’t merely a depiction of a Parisian scene; it’s a raw, pulsating embodiment of urban life – a vibrant tableau of social interaction, fleeting moments, and the quiet drama unfolding within a dimly lit establishment. This oil on canvas, now housed within the Museum Ateneum in Helsinki, offers a rare and intensely personal view into Van Gogh's artistic journey during his formative years in Paris, a period marked by experimentation with color, brushwork, and a desire to capture the essence of everyday experience. Unlike many of his earlier works focused on rural life, “The Brothel” plunges directly into the heart of a bustling city, revealing a world often overlooked but brimming with its own unique energy.

The Brothel by Vincent Van Gogh

(Image of The Brothel by Vincent Van Gogh)

Post-Impressionist Intensity: Color and Technique

Van Gogh’s signature post-impressionistic style is powerfully evident in “The Brothel.” Bold, saturated colors dominate the scene – deep reds and purples suggest the intimate atmosphere of the brothel, while yellows and oranges illuminate the faces and create a sense of warmth amidst the shadows. His distinctive brushwork—thick, impasto strokes applied with visible energy—is particularly striking here. These aren’t delicate washes; instead, each stroke is a deliberate mark, conveying movement, texture, and an almost palpable feeling of immediacy. The artist doesn't strive for photographic realism but rather to translate his emotional response to the scene onto the canvas, using color and brushwork as expressive tools.

Notice how he builds up layers of paint, creating a sense of depth and volume within the figures and the surrounding space. The use of complementary colors – like red and green – intensifies the visual impact, drawing the viewer’s eye across the composition. The overall effect is one of intense energy and vibrant life, a far cry from the muted tones often associated with earlier Impressionist works.

Echoes of Paris: Artistic Influences

Van Gogh's time in Paris proved transformative, exposing him to the radical artistic currents of the era. He was deeply influenced by the work of Émile Bernard and Paul Gauguin, both of whom were exploring new ways to represent reality through color and form. The influence of Japanese woodblock prints – Ukiyo-e – is also apparent in “The Brothel,” particularly in its flattened perspective and emphasis on decorative patterns. However, Van Gogh’s approach transcends mere imitation; he synthesizes these influences with his own unique vision, creating a distinctly personal style.

Furthermore, the painting reflects the broader social and cultural context of late 19th-century Paris – a city teeming with artists, intellectuals, and a diverse population. The brothel itself was a common feature of urban life, offering both entertainment and a space for social interaction. Van Gogh’s decision to depict this often-taboo subject speaks to his desire to challenge conventional artistic norms and explore the complexities of human experience.

A Legacy of Emotion: Beyond the Surface

“The Brothel” is more than just a depiction of a Parisian brothel; it’s a powerful meditation on themes of social alienation, urban life, and the search for connection. The figures within the painting are not idealized or romanticized but rather presented with a raw honesty that reveals their vulnerability and loneliness. Van Gogh's ability to capture these subtle nuances of human emotion is what makes this work so enduringly compelling.

His legacy extends far beyond his own lifetime, inspiring generations of artists – from the Fauves to German Expressionists – who embraced bold colors, expressive brushwork, and a willingness to challenge traditional artistic conventions. Today, “The Brothel” remains a testament to Van Gogh’s genius and a poignant reminder of the power of art to illuminate the complexities of human existence. For those seeking a high-quality reproduction, WahooArt offers meticulously crafted hand-painted versions that capture the essence of this iconic masterpiece.

View Hand-Painted Reproduction | Explore More Van Gogh Works


Biografija umetnika

Vincent van Gogh: Življenje v barvah in strasti

Vincent Willem van Gogh, nizozemski slikar, katerega ime je sinonim za živahne barve in surove emocije, ostaja ena najbolj prepoznanih in ljubljenih osebnosti v zgodovini umetnosti. Rojen 30. marca 1853 v Zundertu na Nizozemskem, njegova pot od nemirnega mladeniča, ki je iskal smisel, do umetniškega vizionarja je ganljiva pripoved o predanosti, boju in končno trajni zapuščini. Čeprav med svojim življenjem ni dosegel velike komercialne uspešnosti – prodal je le eno sliko, *Rdečo vinograd*, preden je umrl – njegov vpliv na moderno umetnost je neizmeren, saj je utiral pot izrazništvu in navdihnil neshtetne umetnike, ki so sledili. Njegova zgodba ni le o potezah čopiča in platnih; je priča moči človeškega izraza v soočenju z stisko.

Zgodnja leta in umetniško prebujenje

Van Goghova zgodnja življenja je bila zaznamovana s serijo neizpolnjenih ambicij. Poskusil je roke v različnih poklicih – kot prodajalec umetnin, učitelj in celo misijonar – preden se je končno posvetil slikanju pri relativno pozni starosti 27 let. Te zgodnje izkušnje so globoko oblikovale njegov pogled na svet in našle pot v njegovo umetnost. Njegova prva dela, ki prikazujejo scene podeželskega življenja v Belgiji, odražajo globoko empatijo do delavskega razreda in temno paleto, ki odseva njihove težave. Pod vplivom umetnikov, kot je Jean-François Millet, se je Van Gogh trudil ujeti dostojanstvo in odpornost teh posameznikov s pomočjo surovega realizma. Vendar pa je njegov preskok v Pariz leta 1886 izkazal za prelomnico. Tam je spoznal impresionizem in postimpresionizem, vpijal tehnike mojstrov, kot so Monet, Renoir in Pissarro. Ta izpostavljenost je razširila njegova umetniška obzorja, vodila pa ga je k poskusom z živahnejšimi barvami in prosto potezo čopiča, hkrati pa ohranjal značilno čustveno intenzivnost, ki je bila pogrešana pri marsikaterem sodobniku. Njegov brat Theo, prodajalec umetnin, je igral ključno vlogo med tem obdobjem in mu zagotavljal finančno podporo ter deloval kot pomembna povezava s pariškim svetom umetnosti. Njihova razsežna korespondenca ponuja neprecenljive vpoglede v Van Goghovo umetniško rast in osebne težave.

Južno svetlobo in eksplozivno ustvarjalnost

Iščoč bolj živahno pokrajino in občutek obnove, se je Van Gogh leta 1888 preselil v Arles na jugu Francije. Ta premik je označil obdobje intenzivne ustvarjalne izdatnosti, zaznamovano z eksplozijo barv in značilno tehniko impasta – nanašanjem barve debele na platno, kar ustvarja teksturo, ki se zdi, da pulzira z energijo. Tukaj je ustvaril nekatere svoje najbolj ikonične slike: *Sončnice*, *Nočni kafeti* in *Zvezdna noč*. Intenzivna sončna svetloba v Provansi je očitno prižgala njegovo domišljijo, vodila pa ga je k upodabljanju pokrajin in navadnih predmetov z neprezročljivo živahnostjo. Njegova želja po umetniškem sodelovanju ga je spodbudila, da povabi Paula Gauguina v Arles, v upanju na ustanovitev utopične kolonije umetnikov. Vendar pa se je njihov odnos izkazal za burnih, kar je vrhunec doseglo z dramatičnim obračunom, ki je pripeljal do tega, da si je Van Gogh poškodoval uho. Ta dogodek je poudaril krhkost njegovega duševnega stanja in označil začetek obdobja institucionalizacije in naraščajoče psihološke stiske.

Poznejša leta in trajna zapuščina

Po zlomu se je Van Gogh prostovoljno vpisal v ustanovo v Saint-Rémyju, kjer je še naprej slikal izjemno produktivno, zajemal okoliško pokrajino s lepoto in turbulenco. Dela, kot je *Zvezdna noč*, ustvarjena med tem časom, so prežeta s čutom kozmične čudežnosti in globoke čustvene globine. Kasneje se je preselil v Auvers-sur-Oise pod skrbjo dr. Paula Gacheta, vendar njegove težave niso izčele. 29. julija 1890 je Van Gogh tragično umrl zaradi samomorilske strelne rane pri starosti 37 let. Kljub temu, da med svojim življenjem ni dosegel velike prepoznave, je njegova dela kmalu po njegovi smrti začelo ceniti svetovno, predvsem zahvaljujoč vztrajnemu delu njegove žene, Johanne van Gogh-Bonger, ki je podedovala njegovo zapuščino in se posvetila promociji njegove umetnosti. Danes so Van Goghova dela proslavljena po vsem svetu zaradi čustvene intenzivnosti, inovativnih tehnik in trajne lepote. Njegova zapuščina sega daleč onkraj platna; postal je simbol umetniške strasti, vztrajnosti v soočenju z stisko ter moči umetnosti, da izraža najgloblja človeška čustva.

Ključni vplivi in umetniška razvo

  • Zgodnji realizem: Upodobitve podeželskega življenja Jean-François Millet so vplivale na Van Goghove zgodnje slike.
  • Impresionizem & Postimpresionizem: Izpostavljenost Monetu, Renoirju, Pissarrou in drugim v Parizu je razširila njegovo paleto barv in tehniko.
  • Japonski natisi: Van Gogha so globoko vplivali japonski lesorezi, ki jih je zbirateljsko hranil. Njihove krepke kompozicije in ravne ravnine barve so prišle do izraza tudi v njegovem lastnem slogu.
  • Čustveno izražanje: Predvsem se je Van Gogh trudil izraziti čustva s svojo umetnostjo, prioritiziral subjektivno izkušnjo nad objektivnim prikazom. Ta poudarek na čustveni intenzivnosti je postal definiran značilnost njegovega dela in utrla pot izrazništvu.
Vincent Van Gogh

Vincent Van Gogh

1853 - 1890 , Nizozemska

Ključne informacije

  • Datum Rojstva: 30. marec 1853
  • Datum Smrti: 29. julij 1890
  • Kraj Rojstva: Zundert, Nizozemska
  • Nacionalnost: Nizozemec
  • Pod Vplivom:
    • Ekspresionizem
    • Fauvizem
  • Polno Ime: Vincent Willem van Gogh
  • Umetniški Slog: Postimpresionizem
  • Vplivneži:
    • Rembrandt van Rijn
    • Jean-François Millet
  • Znani Dela:
    • Sončnice
    • Nočna senca
    • Zvezdna noč
Raziščite umetniška dela, razvrščena po temah, slogih in značilnostih.