Preverite v realnem okolju Predogled v AR Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

Two-Headed Chicken

A vibrant display of Naive Art features the whimsical Two-Headed Chicken by Maria Primachenko, a 1977 gouache masterpiece that brings folk magic to life and invites you to enrich your collection with its bold charm.

Odkrijte čudoviti svet Marije Primachenko! Ukrajinska umetnica, znana po surrealističnih slikah živali – poroke, rojstni dnevi in več. Spoznajte njen edinstven slog še danes!

Umetniška dela, prikazana na tej strani, so zaščitena z avtorskimi pravicami, kar pomeni, da po zakonu ne moremo ustvarjati ali prodajati identičnih reprodukcij. Ta zaščita se izvaja v skladu z mednarodnimi sporazumi, kot so Bernska konvencija in po nacionalnih zakonih, vključno s tistimi, ki jih določa Zakon o avtorskih pravicah ZDA – naslov 17.

Ta način v celoti upošteva zakonodajo o avtorskih pravicah, saj ne vključuje kopiranja ali podvajanja zaščitena umetniškega dela. Namesto tega gre za kreativno preinterpretacijo – novo sliko, ki je navdihnjen rezultat originala, vendar ni z njim identična.

Giclée tisk / Umetniški tisk

Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko)

Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardna velikost
po meri
CM
INCH

Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

širina
višina

Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete za svoj okvir ali steno. Tiskanje se lahko le odreže, vendar ga ni mogoče narediti večjega od slike, zato format z drugačno obliko pomeni izgubo dela slike. Pred tiskanjem vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ne prikazuje dejanskega izrezkov — le predogled to omogoča.

Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (22 oktober)

Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
Visokokakovostno laneno platno
Popolno zavarovanje pošiljke
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
Garancija popolnega barvnega ujemanja
Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
Garancija 100% povračila denarja
Popust pri večjem naročilu

Skupna cena

€ 59

Two-Headed Chicken

Giclée tisk / Umetniški tisk

Velikost reprodukcije

-

Skupna cena

€ 59

Hitri podatki

  • Medium: Gouache
  • Subject or theme: Two large yellow birds and small figures
  • Title: Two-Headed Chicken
  • Dimensions: 62 x 85 cm
  • Notable elements or techniques: Bold colors, flat rendering, simple forms

A Visionary Encounter: The Whimsical World of Two-Headed Chicken

In the vast landscape of twentieth-century art, few voices resonate with as much enchanting sincerity as that of Maria Primachenko. Her 1977 masterpiece, Two-Headed Chicken, serves as a breathtaking portal into a realm where the boundaries between reality and folklore dissolve. At first glance, the viewer is greeted by a burst of vibrant energy, dominated by two large, luminous yellow birds that command the center of the composition. These creatures, with their elongated necks and striking presence, appear to be engaged in a silent, rhythmic dance, embodying a sense of playfulness and cosmic connection. The painting does not merely depict animals; it captures a moment of mythic interaction, inviting the observer into a dreamscape where every brushstroke whispers tales of ancient Ukrainian legends.

The technique employed by Primachenko is a masterclass in the Naïve Art movement, specifically within the tradition of Primitivism. Utilizing gouache, an opaque medium that allows for rich, saturated pigments, she achieves a flat yet incredibly dynamic rendering. There is no attempt at traditional Western perspective or anatomical realism; instead, Primenchenko relies on bold outlines and a deliberate simplicity of form to convey depth and movement. This stylistic choice creates a rhythmic pattern across the 62 x 85 cm canvas, where smaller figures—human silhouettes and distant birds—are scattered like precious ornaments throughout the scene. The result is a composition that feels both grounded in the earthiness of folk tradition and elevated by a surreal, almost psychedelic, imaginative spirit.

To understand the emotional weight of Two-Headed Chicken, one must look to the artist's roots. Born in the village of Bolotnya, Primachenko’s aesthetic was deeply informed by the embroidery and symbolic language of her ancestors. The "two-headed" motif itself acts as a powerful symbol of duality, unity, and the interconnectedness of life. In this work, the repetition of color and the interaction of the avian subjects evoke feelings of joy, wonder, and a profound nostalgia for a lost pastoral innocence. For the collector or interior designer, this piece offers more than mere decoration; it provides a focal point of conversation and emotional warmth. A high-quality reproduction of this work brings a sense of narrative depth and cultural richness to any space, acting as a window into a world where magic is not only possible but tangibly present.

Vprašanja in odgovori

Koliko je bil Marija Primachenko let, ko je nastalo delo "Two-Headed Chicken"?

Ko je bilo delo "Two-Headed Chicken" ustvarjeno leta 1977, je bil Marija Primachenko – rojen leta 1908 – star 69 let.

Kako se delo "Two-Headed Chicken" vklapa v tematiko in slog umetnika Marija Primachenko?

V celotnem delu umetnika Marija Primachenko se delo "Two-Headed Chicken" prikloni slogu Naive Art, ki vključuje tematiko ukrainian folk art heritage, folklore and nature themes, symbolic animal imagery, primitivism style, part of animal menagerie.

Kateri umetnik in kateri slog stojita za "Two-Headed Chicken"?

Marija Primachenko je ustvaril "Two-Headed Chicken" v okviru gibanja Naive Art.


Biografija umetnika

Življenje, koreninjen v ukrajinski zemlji

Maria Aksentievna Primachenko, rojena leta 1908 v majhnem vdelju Bolotnja blizu Kijeva, se je izstopila kot ena najbolj slavnih in značilnih umetnic Ukrajine – prava vizionarka, katere delo presega vse okvire in kategorizacije. Njeno življenje je bilo globoko prepleteno z ritmi ruralne eksistence, s svetom, ki je bil potopljen v starodavno folklor, živahne tradicije in intimen stik z naravo. Že od mladosti se je Mariina pot odstopila od konvencionalnih pričakovanj; bolezen polio jo je v otroštvu za dolga obdobja zaprla v prostore zaprtih, vendar se je ta izolacija iz unexpectedly plodnega tla za umetniško cvetenje. Njena mati in babica, veščem izvezači, sta ji preneseli zapletene tehnike in simbolni jezik ukrajinske ljudske umetnosti – dediščino, ki je postala temelj njenega edinstvenega sloga. Ti zgodnji učinki niso bili le tehnične narave; bili so prenos kulturne spomine, način gledanja na svet, prežet z pomenom in magijo. Prav v teh oblikovalnih letih, ob obkroženosti z barvitimi nitmi in starodavnimi vzorci, se je Maria začela razvijati svoj izjemno bogat vizualni jezik.

Naivna razodetje: Slog brez oklepa

Primachenkino umetnost se pogosto opisuje kot »naivna«, kar je izraz, ki lahko zavaja zaradi svoje omejujoče narave. Čeprav ni prejela formalne umetniške izobrazbe, njeno delo poseduje globoko sofisticiranost – surov, neukrotjen energijo, povezano z globokim razumevanjem kompozicije in barve. V tridesetih letih, po tem ko jo je odkrila umetnica Tetiana Floru, se je Maria pridružila Kijevski kooperativni zvezi izvezačev, kjer se je njen talent hitro razkril. To je vodilo do vabila k sodelovanju na eksperimentalnih delavnicah v Kijevskem muzeju ukrajinske umetnosti, kar je predstavljalo ključni trenutek na njeni umetniški poti. Prav tukaj je začela prevajati motive in tehnike izveza v slike – velikostna platna, polna fantastičnih bitij, živahnih cvetov in scen vsakdana, ki so bili ponovno interpretirani skozi njeno edinstveno, osebno lečo. Njene teme niso izhajale le iz opazovanja; izvirale so iz sanj, spominov in globokega izvira domišljije. Ljudi z obrazi lavov, ptice v igri zaljubljenosti, konji okraljeni z zapletenimi vzorci – to niso bile le prikazi, temveč utcelitve upov, strahov in neustrašnega duha Ukrajine.

Simbolika, vtkana v vsak potezni lanc**

Moč Primachenkine umetnosti ne leža v njeni vizualni obilnosti, temveč tudi v bogati simboliki. Slike so polne motivov, izvlečenih iz ukrajinskega folklorja – starodavnih sončnih koles, ki predstavljajo življenje in obnovitev, ptic, ki simbolizirajo svobodo in mir, ter konjev, ki delujejo kot zaščitniki pred zlimi duhi. Ti simboli niso bili zavestno uporabljeni kot oblika kodiranega sporočanja; raje so iznikali organsko iz njene kulturne ozadnine in intuitivnega razumevanja naravnega sveta. Živali na njenih slikah pogosto prevzamejo človeške lastnosti – sodelujejo v porokah, rojstnih dnevih in drugih družbenih dogodkih – s čimer zamežja med živalskim kraljestvom in človeškim svetom postajajo zamegljena. Ta antropomorfizem ni le igriva igra, temveč odraža globoko spoštovanje do vseh živih bitij in verovanje v njihovo izvorno dostojnost. Njena uporaba barv je prav tako pomembna – drzne, nasičene barve, ki vzbujajo veselje, vitalnost in občutek nezemne lepote. Preplet vzorcev in tekstur ustvarja dinamično vizualno površino, ki gledalca privlači v njen fantastični svet.

Prepoznavnost in trajna dediščina

Mariina uhajnost ni ostala neopažena. Leta 1937 je bila njena dela razstavljena na Svetovni sejmu v Parizu, kjer so očarala občinstvo – in celo dobila občudovanje Pabla Picassa, ki je slavno izjavil, da bi lahko postala bolj slavna od njega, če bi živela v Franciji. Na razstavi je prejela zlato medaljo in si pridobila mednarodno priznanje za svoj edinstven slog. Kljub obdobjem težkih časov in političnih prevratov je Primachenkova skozi celo življenje neustжно slikala, ustvarila pa je več kot 800 del, ki slavijo lepoto in odpornost Ukrajine. Njena umetnost je postala simbol nacionalne identitete – spomen neustrašne moči narodnih tradicij in človeškega duha. Danes je Maria Primachenkova vzpostavljena kot ena najpomembnejših ukrajinskih umetnic, njena podoba pa se pojavlja tudi na poštanskih znamkah in kovancih. Nedavni napadi na Zgodovinski in lokalno zgodovinski muzej v Ivankivu, ki je albergaval štegra njena dela, so le poudarili pomen ohranjanja njene dediščine – kulturnega zaklada, ki uteleža srce in dušo ene države. Klic miru: Primachenkova v sodobnem svetu V posledicah rusijske invazije na Ukrajino leta 2022 je umetnost Marije Primachenkove dobila nov pomen. Njene živahne slike, ki pogosto prikazujejo scene harmonije med ljudmi in živalmi, so postale močni simboli miru in upora. Uničenje nekaterih njenih del med napadi na Ivankiv je služilo kot oster opomin na krhkost kulturne dediščine v času konfliktov. Vendar je to hkrati spodbudilo tudi novo cenjenje njene umetnosti – dokaz njene trajne moči in univerzalnega sporočila. Slike Primachenkove niso le estetski objekti; so izrazi upanja, odpornosti in globoke ljubezni do Ukrajine. Njena dediščina še naprej navdihuje umetnike in občinstvo po vsem svetu ter nas opominja na pomen ohranjanja kulturnih tradicij in praznovanja lepote človeške ustvarjalnosti pred neposredno nevarnostjo. Njeno delo stoji kot živahno spomenstvo trajne moči umetnosti – svetilnik upanja v svetu, ki ga pogosto zavijajo teme.
Marija Primachenko

Marija Primachenko

1908 - 1997 , Ukrajina

Ključne informacije

  • Artistic Movement Or Style: Naivna umetnost, Ljudska umetnost
  • Date Of Birth: 1908
  • Date Of Death: 1997
  • Full Name: Maria Aksentievna Primachenko
  • Nationality: Ukrajinka
  • Notable Artworks:
    • Moje cvetje tistim, ki ljubijo mir
    • Ukrajinska poroka
    • Vanja se je poročil za kačnico
  • Place Of Birth: Kijevska oblast, Ukrajina