Preklop na tiskanine Naročite ročno slikano reprodukcijo Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Guide Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Predvajaj diaporama Statistika

A Lion and Tiger

Discover George Stubbs’ ‘A Lion & Tiger,’ a stunning 1779 ceramic painting showcasing remarkable animal realism & dramatic composition. Explore this masterpiece of Romanticism!

George Stubbs (1724-1806): Slavni angleški slikar, znan po natančni anatomiji in mojstrskih upodobitvah konj. Pionir romantike, najbolj poznan po delu 'Whistlejacket'. Raziščite njegovo umetnost in zapuščino.

Kupite digitalno sliko visoke ločljivosti z izboljšano kakovostjo, ki je precej višja od spletnega predogleda.

Vsako datoteko naše strokovnjake v ekipi z največjo mero natančnosti pripravijo z uporabo naprednih orodij in strokovne ročne obdelave. Zagotovimo, da je vsaka slika izjemno jasna, barvno natančna in polna finih podrobnosti.

Končna datoteka je po e-pošti dostavljena v 72 urah, optimizirana za takojšnjo uporabo v profesionalnem, uredniškem in tiskarskem okolju. To je kakovost, ki ji zaupajo vrhunska oblikovalna studia, založniki in galerije.

Digitalna slika

Prenesite datoteko visoke ločljivosti za osebno uporabo, tiskanje in kreativne projekte. ( Preklop na tiskanine Naročite ročno slikano reprodukcijo)

Skupna cena

$ 24,90

Vključeno v vsako naročilo digitalne slike

Zagotovljena strokovna digitalna dostava

Z izbiro WahooArt.com ne prejmete le slike – prejmete profesionalno urejeno digitalno umetniško delo, izdelano z največjo natančnostjo in zavestno podprto z garancijo za zadovoljstvo. Tukaj je vse, kar bo z vašim naročilom samodejno priloženo:

shipping_icon
Hitra dostava po e-pošti

Vaša digitalna slika visoke ločljivosti bo na vaš e-naslov poslana v roku 72 ur od zaklopa naročila – pripravljena za takojšnjo uporabo.

canvas_icon
Digitalna datoteka z uporabo AI

Vaše umetniško delo je strokovno optimizirano z uporabo naprednih orodij umetne inteligence in ročne obdelave, kar zagotavlja največjo stopnjo podrobnosti, jasnosti in barvne natančnosti.

insurance_icon
Brezplačna doletna ponovna dostava

Ste datoteko zaradi nespremietne napake izgubili ali izbrisali? Ni težav – vam jo bomo ponovno poslali kadar koli in brezplačno.

tax_icon
Brez uvoznih pristojbin – vedno

Svoje umetniško del uživajte takoj, brez carin, davkov ali stroškov dostave – digitalni prenosi so vedno brezdavčni.

color_icon
Zagotovilo natančnosti barv

Z uporabo profesionalnih orodij in procesov upravljanja barv zagotavljamo, da vaša digitalna slika čim bolj natančno odraža prvotne barve.

return_icon
100-dnevna garancija zadovoljstva

Če niste zadovoljni s svojo digitalno sliko, jo bomo uredili ali vam v 100 dneh povrnili 100% denarja – brez kakršnih koli vprašanj.

guarantee_icon
100% Garancija povračila denarja

Niste zadovoljni? Zagotavljamo vam popoln povračilo sredstev v 100 dneh po prejemu digitalne datoteke – brez dodatnih vprašanj.

discount_icon
Popusti pri večjih naročilih

Kupite 3 slike, prihranite 10% - Kupite 5 slik, prihranite 15% - Kupite 10+ slik, prihranite 20%. Odlično za kreativne projekte, galerije in agencije.

Hitri podatki

  • Notable elements or techniques: Detailed fur and musculature
  • Subject or theme: Predators
  • Artist: George Stubbs
  • Year: 1779
  • Location: Walker Art Gallery
  • Influences: Animal realism
  • Title: A Lion and Tiger

Kviz o umetnosti

Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

Vprašanje 1:
What is the artist who created ‘A Lion and Tiger’?
Vprašanje 2:
In what year was ‘A Lion and Tiger’ painted?
Vprašanje 3:
What medium is ‘A Lion and Tiger’ made of?
Vprašanje 4:
Where can you find this artwork?
Vprašanje 5:
What artistic style is ‘A Lion and Tiger’ characterized by?

A Primal Encounter Captured in Enamel

In the quiet intensity of George Stubbs’ 1779 masterpiece, “A Lion and Tiger,” the viewer is thrust into a world where the boundaries between scientific observation and raw, untamed emotion dissolve. This extraordinary ceramic plaque, rendered in luminous enamel, presents an unconventional and breathtaking confrontation between two of nature's most formidable predators. Unlike the more common pastoral scenes of the late 18th century, Stubbs dares to stage a dramatic meeting of species that should never coexist, creating a theatrical tension that vibrates through the very texture of the work. The composition is masterfully orchestrated; the eye is immediately drawn to the muscular interplay of the lion and tiger in the foreground, before being led toward a distant, hazy mountain range that lends an epic scale to this intimate struggle.

The brilliance of this piece lies in Stubbs’ unparalleled ability to marry the precision of an anatomist with the soul of a Romantic. Having spent years studying the intricate mechanics of musculature and bone through dissection, Stubbs brings a startling realism to the fur, the heavy paws, and the rippling sinews of his subjects. Every stripe on the tiger and every tuft of the lion's mane is rendered with such meticulous care that one can almost sense the heat and breath of the animals. His technique involves a sophisticated layering of color and light, using subtle shifts in shadow to create a three-dimensional presence that makes the creatures appear to emerge from the rocky landscape itself.

The Sublime Spirit of the Enlightenment

Historically, “A Lion and Tiger” serves as a profound bridge between the analytical spirit of the Enlightenment and the burgeoning emotional depth of the Romantic movement. While the era was defined by a fascination with scientific classification and the natural world, Stubbs utilized this newfound knowledge to explore the concept of the sublime—that overwhelming sense of awe and terror inspired by the uncontrollable forces of nature. The painting does not merely document animals; it captures a moment of potential catastrophe, reflecting a period when humanity was beginning to grapple with the wild, unmapped territories of both the globe and the human psyche.

For the discerning collector or interior designer, this artwork offers much more than mere decoration; it provides a focal point of profound narrative power. The somber yet majestic palette of earthy browns, deep grays, and atmospheric blues allows the piece to integrate seamlessly into sophisticated, classical, or even contemporary minimalist settings. It acts as a window into a more visceral era, inviting conversation about dominance, survival, and the enduring majesty of the wild. To possess a reproduction of such a significant work is to bring a sense of historical gravity and dramatic elegance into a space, ensuring that the room is anchored by a masterpiece of unparalleled anatomical truth and artistic passion.


Biografija umetnika

Zgodnje življenje in izobraževanje

George Stubbs, eden najpomembnejših angleških slikarjev, se je rodil 25. avgusta 1724 v Liverpoolu, Velika Britanija. Njegovo zgodnje življenje ni dobro dokumentirano; večino informacij o njegovem življenju do 35. leta starosti najdemo v spominih Oziasa Humphryja, ki so nastali na podlagi pogovorov s Stubbsom leta 1794. Že pri petnajstih letih se je začel umetniško izobraževati, sprva kot vajenec pri svojem očetu, usnarju. Kasneje se je pridružil Hamletu Winstanleyju, slikarju in graverju v Lancashireu, kjer je imel priložnost študirati zbirko umetnin na posestvu Knowsley Hall. Ta zgodnja izkušnja je bila ključna za razvoj njegovega estetskega občutka in zanimanja za naravo.

Umetniški razvoj in pomembna dela

Stubbsa je že kmalu privlačila anatomija, zato se je leta 1744 preselil v York, kjer je študiral pri kirurgu Charlesu Atkinsonu na okrožni bolnišnici. Njegovo prvo ohranjeno delo so ilustracije za učbenik porodništva Johna Burtona iz leta 1751. Leta 1756 se je Stubbs preselil na posestvo v Lincolnshire, kjer je naslednjih osemnajst mesecev preživel z razrezanjem konj in natančnim študijem njihove anatomije s pomočjo svoje partnerice Mary Spencer. To intenzivno proučevanje je vodilo do objave dela *Anatomija konja* leta 1766, ki ga spremljajo izvirne risbe, danes shranjene v Kraljevi akademiji. Njegovo delo je hitro pritegnilo pozornost aristokratskih pokroviteljev, med njimi tudi tretjega vojvode Richmonda, ki mu je naročil tri velike slike leta 1759. To je pomenilo začetek uspešne kariere, v kateri je ustvarjal dela za številne vojvode in lorde, kar se je končalo s preselitvijo v hišo v Maryleboneu v Londonu.

Dela in tehnični pristop

Stubbs je bil izjemen mojster upodabljanja živali, predvsem konj. Njegova dela odlikujejo natančnost anatomije, dinamična kompozicija in subtilno ujemanje svetlobe in sence. Za razliko od mnogih svojih sodobnikov se Stubbs ni omejeval na idealizirane prikaze; namesto tega je poskušal ujeti pravo naravo živali, njihovo moč, lepoto in karakter. Njegova tehnika je bila inovativna za tisto obdobje – pogosto je uporabljal temne ozadja, da bi poudaril obliko in teksturo živali.

Zapuščina in pomembna dela

Njegovo najbolj znano delo, *Whistlejacket*, slika pritepene konjske rase, naročena leta 1762 od drugega markiza Rockinghama, je danes shranjena v Nacionalni galeriji v Londonu. Ta slika in še dve drugi za Rockinghama se razlikujejo od običajnih portretov živali zaradi preprostih ozadij, ki poudarijo lepoto konja. *Whistlejacket*, dirjalni konj, ki stoji na zadnjih nogah, prikazuje Stubsovo izjemno spretnost pri zajemanju bistva konjev. Njegova serija slik leva, napadajočega konja, so zgodnji primeri romantike in dokazujejo njegov vpliv na umetnost 18. stoletja. Stubsova zapuščina kot slikarja živali ostaja neprimerljiva; njegova dela še danes navdušujejo ljubitelje umetnosti po vsem svetu.
George Stubbs

George Stubbs

1724 - 1806 , Združeno kraljestvo

Kratek pregled

  • Datum Rojstva: 25. avgust 1724
  • Datum Smrti: 10. julij 1806
  • Državljanstvo: Britanec
  • Kasnejši Vpliv: ['Joshua Reynolds']
  • Kraj Rojstva: Liverpool, Združeno kraljestvo
  • Polno Ime: George Stubbs
  • Pomembna Dela:
    • Whistlejacket
    • Lev in konj
  • Umetniški Smer: Romantizem, Konjska umetnost
  • Vplivi: ['Hamlet Winstanley']