Preverite v realnem okolju Predogled v AR Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

Seascape, Night Effect

Experience Monet's 'Seascape, Night Effect' (1866). This Impressionist masterpiece captures a dramatic night at sea with boats and a lighthouse, showcasing his mastery of light and atmosphere.

Odkrijte svet Claudea Moneta, mojstra impresionizma, znanega po zajemanju prehodne svetlobe in barve skozi ikonična krajobrazna dela, kot sta Vodne lilije in Povoz s slamo.

Giclée tisk / Umetniški tisk

Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko)

Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardna velikost
po meri
CM
INCH

Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

širina
višina

Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete za svoj okvir ali steno. Tiskanje se lahko le odreže, vendar ga ni mogoče narediti večjega od slike, zato format z drugačno obliko pomeni izgubo dela slike. Pred tiskanjem vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ne prikazuje dejanskega izrezkov — le predogled to omogoča.

Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (22 oktober)

Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
Visokokakovostno laneno platno
Popolno zavarovanje pošiljke
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
Garancija popolnega barvnega ujemanja
Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
Garancija 100% povračila denarja
Popust pri večjem naročilu

Skupna cena

€ 59

Seascape, Night Effect

Giclée tisk / Umetniški tisk

Velikost reprodukcije

-

Skupna cena

€ 59

Hitri podatki

  • Artistic style: Impressionist
  • Influences:
    • James McNeill Whistler
    • Vincent van Gogh
  • Artist: Claude Monet
  • Location: San Francisco, Legion of Honor
  • Subject or theme: Seascape at night

Kviz o umetnosti

Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

Vprašanje 1:
What is the primary subject of Claude Monet's "Seascape, Night Effect?"
Vprašanje 2:
Which artistic movement is Claude Monet's "Seascape, Night Effect" most closely associated with?
Vprašanje 3:
What technique is evident in Monet’s use of short, broken brushstrokes and vivid colors in this painting?
Vprašanje 4:
According to the description, which museum houses Claude Monet's "Seascape, Night Effect?"
Vprašanje 5:
What is a prominent feature visible on the right side of the painting, adding depth and perspective?

Seascape, Night Effect: A Glimpse into Monet's Impressionistic Vision

Claude Monet’s Seascape, Night Effect, painted in 1866, stands as a pivotal work within the burgeoning Impressionist movement. This captivating seascape transcends mere representation; it is an exploration of light, atmosphere, and the fleeting nature of perception. The painting depicts a nocturnal scene on the water, showcasing several boats navigating through what appears to be a stormy sea under a cloudy sky. A lighthouse provides a beacon in the distance, adding depth and a sense of human presence within the vastness of the natural world.

Impressionistic Techniques and Artistic Style

The painting exemplifies Monet’s signature Impressionistic techniques. Rather than meticulously detailing every element, Monet employed short, broken brushstrokes and a vibrant palette to capture the ephemeral effects of light reflecting on the water and illuminating the sky. The use of color is particularly striking; deep blues and blacks dominate the scene, punctuated by hints of yellow and white that suggest moonlight and artificial light from the lighthouse. This focus on capturing a momentary impression—the feeling of being present in that specific time and place—is central to Impressionism’s philosophy.

Historical Context and Influences

Created during a period of significant artistic transition, Seascape, Night Effect reflects both the evolving aesthetic sensibilities of the mid-19th century and Monet's personal development as an artist. The painting emerged in the wake of the Franco-Prussian War (1870–1871), a time of social and political upheaval that influenced many artists to turn away from traditional academic subjects towards more immediate, contemporary scenes. Monet was also influenced by earlier masters, including Eugène Boudin who taught him plein air painting, and James McNeill Whistler's emphasis on tonal harmony which is evident in Monet’s use of color to evoke mood and atmosphere.

Symbolism and Emotional Impact

Beyond its technical brilliance, Seascape, Night Effect evokes a powerful emotional response. The dark, turbulent sea and the looming sky create a sense of drama and foreboding, while the presence of the boats suggests resilience and human endeavor in the face of nature’s power. The lighthouse serves as a symbol of hope and guidance amidst the darkness, offering a reassuring presence to those at sea. The painting invites viewers to contemplate the relationship between humanity and the natural world, and to appreciate the beauty and mystery that can be found even in challenging circumstances.

Legacy and Appreciation

Seascape, Night Effect is now part of the collection of the California Palace of the Legion of Honor in San Francisco. Its enduring appeal lies not only in its artistic merit but also in its ability to transport viewers to a specific moment in time and evoke a profound emotional connection. WahooArt.com offers high-quality, handmade oil painting reproductions that allow art enthusiasts to experience the beauty and power of this iconic Impressionist masterpiece firsthand.

Vprašanja in odgovori

Z kakšno tehniko je izdelano "Seascape, Night Effect"?

Tehnika za delo "Seascape, Night Effect" avtorja Claude Monet je Oil On Canvas. Različice imajo za namen natančno prikazati videz te tehnike.

V katerem obdobju je nastalo delo "Seascape, Night Effect" avtorja Claude Monet?

Delo "Seascape, Night Effect" avtorja Claude Monet izvira iz obdobja 19th Century. To obdobje predstavlja zgodovinski kontekst dela.

Koliko je bil Claude Monet let, ko je nastalo delo "Seascape, Night Effect"?

Claude Monet je ustvaril "Seascape, Night Effect" v starostih 26 let. Umetnik se je rodil leta 1840, delovni datum pa je 1866.


Biografija umetnika

Življenje poglobljeno v svetlobo: Svet Claudea Moneta

Oscar-Claude Monet, ime, ki je postalo sinonim za impresionizem, ni bil le slikar pokrajin; bil je kronist bežnih trenutkov, pesnik svetlobe in barve. Rojen v Parizu 14. novembreja 1840, se je njegova zgodnja življenjska pot nepričakovano obrnila, ko se je njegova družina že pri petih letih preselila v Le Havre na Normandijo. Čeprav je bil sprva po želji svojega očeta namenjen komercialni karieri, se je mlademu Claudeu kmalu razkrilo njegovo naravno umetniško nadarjenost, ki se je najprej manifestirala v ogljenih karikaturah, prodajanih lokalno – kar je bilo dokaz tako njegovega znanja kot podjetniškega duha. Vendar pa je ključnega pomena bilo srečanje z Eugèneom Boudinom. Boudin ni Monetu učil le tega, kako slikati; v njega je vgradil revolucionarno idejo slikanja en plein air – neposredno iz narave – prakso, ki bo opredelila njegovo celotno umetniško pot.

Monetova formalna usposobljenda se je začela v Parizu, najprej pri Académie Suisse in kasneje pod vodstvom Charlesa Gleyreja. Prav tukaj je vzpostavil trajne prijateljske vezi z drugimi umetniki, kot je bil Auguste Renoir, vez, ki je temeljila na skupnih umetniških frustracijah in želji po osvoboditvi iz okležev tradicionalne akademske slikarstva. Njegova zgodnja dela, čeprav so pokazivala tehnično dovršenost, niso imela prepoznavnega glasu, ki bo kmalu okarakteriziral njegov slog. Nato je sledilo obdobje prevremega nemira – francosko-pruski vojni konflikt je Moneta prisilil v zatočišče v Londonu, kjer se je potopil v delo angleških mojstrov pokrajine, kot je bil J.M.W. Turner, in v njih absorbiral atmosferične učinke ter inovativno uporabo barv.

Roditev estetične revolucije

Ob vrnitvi v Francijo je postal Monet osrednja figura v razvijajoči se umetniški rebeliji. Zaradi nezadovoljstva s konservativnimi standardi Salona je združil moči z drugimi similarly mislečimi umetniki, da bi organizirali neodvisne izložbe. Razstava leta 1874 je predstavljala prelomnico, ne le za Moneta, temveže za celoten svet umetnosti. Prav tukaj je bila prikazana njegova slika “Impression, soleil levant” (Impression, Sunrise) – meglična upodobitev pristanišča v Le Havreju ob jutri, iz katere je izrazil deržaven izraz "impresionizem". Vendar pa je ime ostalo in se razvilo v oznako časti za gibanje, ki je želelo zajeti subjektivni vtis scene namesto njene natančne predstavitve.

Monetov značilni slog je v tem obdobju cvetel: lase, vidni potege, živahne in pogosto nepremešane barve, nanašane ena ob drugo (tehnika, znana kot “razbita barva”), ter neomajna osredotočenost na zajemanje prehodnih lastnosti svetlobe. Brez truda je sledil svoji praksi plein air, pri čemer je hitro delal, da bi zabeležil svoje takojšnje percepcije, preden bi spremenljivi pogoji spremenili prizor. Ta predanost ni bila le prikazovanje tega, kar je videl, temveže tega, kako se je na to odzival – radikalna odklonitev od umetniških konvencij.

Giverny: Raj za svetlobo in odsev

Leta 1883 se je Monet nasel v Giverny, na severovozek od Pariza, kjer je ustanovil dom in vrt, ki sta postala njegova zavetnica in največji vir navdihovanja. S svojo mero je posest transformiral v dovršen raj, poln eksotičnih cvetov, vrbe in, najbolj slavnega, vrta z vodnimi cvetmi, prek čez japonski most. To ni bil le okrasni vrt; bil je živi laboratorij, kjer je lahko Monet pod nadzorovanimi pogoji študiral učinke svetlobe na vodo, listje in odsev.

Zadnja desetletja njegovega življenja so bila skoraj v celoti posvečena slikanju vrta z vodnimi cvetmi v Givernyju. Vključil se je v monumentalno serijo Vodne lilije (Nymphéas), ustvarjal ogromna platna, ki so površino pešca prikazovala kot nenehno spreminjajočo se tapiserijo barv in svetlobe. To niso bile le slike cvetja; bile so poglobljene izkušnje, zasnovane tako, da gledalca obkodel v svet spokojne lepote in kontemplativne tišine. Razmerje teh del je osupljivo, premika meje tradicionalnega slikarstva in napoveduje abstrakni ekspresionizem.

Dediščina: Trajen vpliv na umetnostno zgodovino

Vpliv Claudea Moneta na umetnostno zgodovino je neizmeren. Ni bil le utemeljitelj impresionizma; temeljito je spremenil način, kako umetniki dojemajo in predstavujejo svet okoli sebe. Njegov poudarek na subjektivni izkušnji, njegovo sprejemanje slikanja plein air in njegove inovativne tehnike so pavedili pot moderni umetnosti pri raziskovanju abstrakcije in nepredstavnih oblik.

Monet je doseglo znatno komercialno uspeh čez celo svoje življenje – kar je bilo za avantgardne umetnike njegove dobe redkost. Njegovo del še vedno navdihuje čuden in očaruje publiko po vsem svetu, s čimer utrjuje svoj položaj med najpomembnejšimi osebnostmi v zahodni umetnosti. Umrl je 5. decembra 1926 in za pustil dediščino, ki odmeva skozi generacije umetnikov in ljubiteljev umetnosti. Pomembne zbirke njegovih mojstervenih del so shranjene v prestižnih institucijah, kot sta Musée d'Orsay in Musée Marmottan Monet v Parizu, kar zagotavlja, da njegova vizija še naprej osvetljuje svet.

Ključne umetniške tehnike

  • Slikanje na prostem (Plein Air): Osrednje za njegov razvoj, saj omogoča neposredno opazovanje svetlobe in atmosfere.
  • Razbita barva: Nanašanje majhnih potez čiste barve ena ob drugo za optično mešanje.
  • Serijsko slikanje: Prikazovanje iste teme v različnih svetlobnih in vremenskih pogojih – dokaz transformativne moči časa in svetlobe.
Claude Monet

Claude Monet

1840 - 1926 , Francija

Ključne informacije

  • Datum Rojstva: 14. november 1840
  • Datum Smrti: 5. december 1926
  • Kraj Rojstva: Pariz, Francija
  • Nacionalnost: Francoska
  • Podobni Umetniki: ['Auguste Renoir']
  • Polno Ime: Claude Monet
  • Umetniški Slog: Impresionizem
  • Vplivneži:
    • Eugène Boudin
    • J.M.W. Turner
  • Znani Dela:
    • Vodne lilije
    • Sraka
    • Stolnica v Rouenu
Raziščite umetniška dela, razvrščena po temah, slogih in značilnostih.