Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
Podrobnosti Príručkovo Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

The Call

Immerse yourself in Gauguin's 'The Call,' a vibrant Post-Impressionist painting depicting Polynesian figures amidst lush foliage, exploring themes of connection and culture.

Paul Gauguin: Revolucionárny umelec s výraznými farbami a exotickými motívmi. Jeho diela spájajú impresionizmus, symbolizmus a fascináciu primitívnymi kultúrami. Objevte jeho cestu od financií k legendárnemu umelcovi!

Giclée / Umenotlač

Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Štandardné rozmery
na mieru
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Môžete zadať vlastné rozmery, aby sa reprodukcia prispôsobila konkrétnemu rámu alebo priestoru. Ak zvolená veľkosť nebude zodpovedať proporciám originálu, dielo buď orežeme, alebo obraz rozšírime pomocou zrkadlenia či farebného doplnenia okrajov. Pred začatím výroby vám pošleme digitálnu ukážku na schválenie.
Máte na vedomí, že náhľad na obrazovke neodzrkadľuje skutočné orezanie alebo rozšírenie. Len digitálna ukážka presne zobrazí finálnu kompozíciu.
Hoci sú k dispozícii vlastné rozmery, pre zachovanie pôvodných proporcií odporúčame vybrať si rozmer z vopred definovaného zoznamu.

Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (23 september)

why_choose_icon
Bezplatná expresná doprava po celom svete
why_choose_icon
Vysokokvalitné lnianske plátno
why_choose_icon
Úplné poistenie prepravy
why_choose_icon
Záruka vrátenia colného poplatku
why_choose_icon
Záruka presného farebného zhodnutia
why_choose_icon
100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
why_choose_icon
100% záruka vrátenia peňazí
why_choose_icon
Ponuka množstevnej zľavy

Celková cena

$ 68

reproduction

The Call

Giclée / Umenotlač

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena

$ 68

Rýchle fakty

  • Subject or theme: Polynesian life and culture
  • Title: The Call
  • Artistic style: Symbolist
  • Influences: Camille Pissarro
  • Medium: Oil on canvas
  • Artist: Paul Gauguin

Kvíz o umení

Pri každej otázke je iba jedna správna odpoveď.

Otázka 1:
What artistic movement is "The Call" most closely associated with?
Otázka 2:
Which artist created "The Call`?
Otázka 3:
What is a prominent characteristic of the color palette used in 'The Call'?
Otázka 4:
How would you describe the perspective in "The Call`?

The Call: A Glimpse into Polynesian Life Through Gauguin's Eyes

  • Subject Matter: "The Call" depicts three Polynesian figures engaged in what appears to be a moment of communication or ritual within a lush, tropical environment. The scene offers a window into Gauguin’s fascination with and interpretation of Polynesian culture.
  • Historical Context: Painted during Gauguin's time in Tahiti (1891-1893), "The Call" reflects his desire to escape European civilization and find inspiration in what he perceived as a more primal, authentic way of life. This period marked a significant shift in Gauguin’s artistic style, moving away from traditional Western aesthetics towards a more symbolic and expressive approach.

Style and Technique: Post-Impressionism and Synthetism

  • Post-Impressionist Influence: The artwork embodies the characteristics of Post-Impressionism, prioritizing emotional expression and subjective experience over strict realism. Gauguin deliberately distorts perspective and simplifies forms to convey a particular mood or feeling.
  • Synthetism: Gauguin employed Synthetism, a style he developed with Émile Bernard, which involved simplifying objects into flat planes of color and reducing detail to emphasize symbolic meaning. This is evident in the blocky figures and flattened landscape.
  • Materials and Technique: The painting utilizes oil paints on canvas, applied with visible brushstrokes that contribute to the textured surface. Gauguin's technique involves layering colors to create depth and intensity, though perspective remains deliberately limited.

Symbolism and Interpretation

  • The Figures: The three figures are central to the painting’s narrative. Their gestures and expressions suggest a moment of communication or spiritual connection. Gauguin often used Polynesian subjects to explore themes of spirituality, identity, and the relationship between humanity and nature.
  • Floral Elements: Flowers frequently appear in Gauguin's Tahitian paintings, symbolizing beauty, fertility, and the vibrancy of life. Their presence adds a layer of visual richness and reinforces the tropical setting.
  • The Tree: The large tree dominating the upper right corner serves as a vertical anchor within the composition. It can be interpreted as a symbol of strength, resilience, or connection to ancestral roots.

Emotional Impact and Legacy

  • Warmth and Exoticism: The predominantly warm color palette—dominated by reds, oranges, and yellows—creates an atmosphere of intense warmth and exoticism. This contributes to the painting’s overall appeal and evokes a sense of faraway lands.
  • Emotional Resonance: "The Call" resonates with viewers through its evocative depiction of human connection and spiritual exploration. Gauguin's ability to convey emotion through simplified forms and vibrant colors makes this piece both visually striking and deeply moving.
  • Artistic Influence: As a key figure in Post-Impressionism, Gauguin’s work significantly influenced subsequent generations of artists, including Pablo Picasso and Henri Matisse. "The Call" exemplifies his innovative approach to color and composition, solidifying his place as a pivotal figure in art history.

Biografia umelca

A Life Painted in Bold Strokes: The World of Paul Gauguin

Eugène Henri Paul Gauguin, meno známy ako Gauguin, je jednou z najvýznamnejších figúr prechodového obdobia od impresionizmu k modernému umeniu. Narodil sa v Paríži v roku 1848 a jeho život bol naozaj nekonvenčný. Jeho rané roky boli ovplyvnené zvláštnym výchovou – otec bol novinár, matka pochádzala z peruvianskej šľachty – jej matka, Flora Tristan, bola pionierkou feministky a socialistického spisovateľa, čím sa v rodine prenášali ideály, ktoré ovplyvnili Gauguinovu umeleckú vizi. Dôsledný pobyt v Peru ako dieťa po presídlení rodiny v roku 1850 ho vtiahol do sveta radikálne odlišného od parížskej spoločnosti – skúsenosť, ktorá zostala a nakoniec poháňala jeho hľadanie autenticity v umení. Po smrti otca sa vrátil do Francúzska, kde získal formálnu vzdelanost’, ale našiel sám seba viac prižímateľských záležitostiach ako akademickom svete, začal pracovať ako akcionár – cesta, ktorá sa zdala v rozpore s umeleckou osudovou cestou, ktorá ho čakala.

From Finance to Artistic Calling

Po mnoho rokov žil Gauguin dvojitý život, usilovne sa venoval svojim obchodným záležitostiam a tajne rozvíjal vášeň pre maľbu. Počiatok jeho vplyvu bol impresionistický – experimentoval s farbami a svetlom vo svojom slobodnom čase, ale brzy cítil obmedzenia ich oddanosť zachytávaniu mihotavých okamihov reality. Finančná kríza z roku 1882 však priniesla zvrat, ktorý ho donútil opustiť lukratívnu kariéru a s plným zápalom venovať sa umeniu. Nebolo to len zmena povolania; bolo to fundamentálna zmena v spôsobe myslenia. Hľadal vedenie od Camilleho Pissarra, ktorý mu odporúčil rozvoj a predstavil ho avantgardným kruhám Paríža. Gauguin však rýchlo začal divergovat’ od impresionistických princípov, túžil po niečom viac vyjadrovacom, viac symbolickom – prostriedku na prejavovanie nie len toho, *čo videl*, ale toho, *čo cítil*. Táto túžba ho viedla na cestu umeleckej explorácie, ktorá ho priviedla ďaleko za parížske salóny a do srdca „primitívnych“ kultúr. Nezaujímal sa len o zobrazovanie týchto kultúr; hľadal ich esenciu, veril, že obsahujú čistotu stratenú v západnej civilizácii.

The Call of Brittany and Tahiti

Gauguinova umelecká evolúcia bola neodmyslitelne spojená s jeho cestami. Trávil čas v Bretani, fascinovaný divokými krajinami a hlboko zakorenenej tradíciou jej ľudí. Táto éra priniesla experimentovanie s plochými formami, výraznými obryskmi a zjednodušením kompozície – techniky, ktoré ho priviedli ďalej od naturalizmu a bližšie k symbolickému jazyku. Ale jeho cesta do Tahiti v roku 1891 skutočne uvoľnila jeho kreatívny potenciál. Hľadajúc útočisko pred tým, čo považoval za obmedzenia európskej civilizácie, Gauguin dúfal v nájdenie inšpirácie v polynézskej kultúre, veril, že ponúka čistší, autentičnejší spôsob života. Nebolo to len umelecké úsilie; bolo to duchovné hľadanie. Ponoril sa do miestnych zvykov a vierovyraznosti, zobrazoval polynézskych žien, krajiny a náboženské praktiky prostredníctvom svojho jedinečného pohľadu. Vplyv japonských maľieb – *Japonisme* – a stredovekej umenia viedol k jeho charakteristickému estetike, ktorá sa vyznačovala bohatými farbami, exotickými témami a atmosférou záhady. Ikony ako “Vahine no te miti” (Žena s mango), “Manao Tupapau” (Pozri sa na duchovitého mŕtvého) a “The Day of Gods vznikli v tomto období, upevňujúc jeho reputáciu ako vizionárskeho umelca. Jeho použitie farieb sa stalo čoraz bôrnejším a ne-prirodzeným, slúžiacim nie na replikovanie reality, ale na vyjadrovanie emócií a duchovného významu.

Legacy and Controversy

Hoci jeho umelecké pokroky boli úspešné, Gauguinove životy boli často poznačené ťažkosťami. Bojoval s finančnými problémami a zhoršujúcim sa zdravotným stavom počas pobytu v Tahiti a neskôr na markézskych ostrovoch, kde nakoniec usadil svoj domov. Napriek tomu pokračoval v maľbe nepretržite, neustále skúmal témy života, smrti a spirituality. Zomrel v roku 1903 na Hiva Oa, odľahlej ostrove v markézskej arhipelágu, vo veľkej miere neznáme pre svoj génius. Nebolo to až do jeho smrti, že Gauguinovo dielo začalo dostávať si zaslúženú uznanie. Dnes je oslavovaný ako kľúčová postava v rozvoji modernej umeleckej tvorby, ktorá spája impresionizmus a symbolizmus a odomňuje cestu pre trendy ako Fauvism. Jeho použitie farieb, zjednodušené formy a symbolické obrazy hlboko ovplyvnili umelcov ako Pablo Picasso, Henri Matisse a mnohých ďalších. Avšak Gauguin zostáva kontroverznou postavou vďaka aspektom jeho osobného života – najmä vzťahom s mladými polynézskymi ženami – ktoré sa stále diskutujú a interpretujú v svetle súčasných etických úvah. Napriek tomu je jeho umelecký prínos nepopierateľný a jeho dedičstvo inšpiruje umelcov a milovníkov umenia po celom svete. Bol skutočným inovatérom, rebélom, ktorý sa odvážil vyzvať konvencie a vytvoriť si vlastnú cestu, zanechal dielo, ktoré je takisto pútavé a záhadné ako samotný muž.

Key Influences & Artistic Characteristics

  • Impressionism: Počiatok vplyvu na farby a svetlo, neskôr odmietnutý pre jeho zameranie na mihotavú realitu.
  • Japonisme: Inšpirovalo ploché perspektívy, výrazné obrysy a dekoratívne vzory.
  • Stredoveké umenie: Vplyv symbolického zobrazovania a odmietanie prísnej realizmu.
  • Synthetism: Štýl vyvinutý Gauguinom, ktorý zdôrazňuje tvorbu umeleckých diel založených na subjektívnych skúsenostiach namiesto objektívneho pozorovania.
  • Primitivism: Fascinácia ne-európskymi kultúrami, veril, že ponúkajú čistší a duchovnejší spôsob života. Toto sa odráža v jeho témach a štýle.
Paul Gauguin

Paul Gauguin

1848 - 1903 , Francúzsko

Rýchle fakty

  • Artistic Movement Or Style: Postimpresionizmus, Symbolizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Pablo Picasso
    • Henri Matisse
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Camille Pissarro']
  • Date Of Birth: 1848
  • Date Of Death: 1903
  • Full Name: Eugène Henri Paul Gauguin
  • Nationality: Francúzsky
  • Notable Artworks:
    • Kedy sa vydáš?
    • Dve ženy na pláži
    • Landscape: Výstava západu slnka
  • Place Of Birth: Paríž, Francúzsko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.