Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
Podrobnosti Príručka Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

The Red Bust

Amedeo Modigliani (1884-1920): taliansky maliar známy pre svoj charakteristický štýl s dlhými postavami a vyjadrením emócií. Jeho diela sú plné melancholie a krásy. #Modigliani

Giclée / Umenotlač

Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: lisovaný polystyrén, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masívne drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masívne drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masívne drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Štandardné rozmery
na mieru
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Zadajte šírku a výšku, ktoré potrebujete, aby sa reprodukcia hodila k vášmu rámu alebo stene. Print možno len orezávať, nikdy však nemennú veľkosť zvětšiť oproti pôvodnému obrázku, preto pri inom formáte stráca časť obrazu. Pred samotným vytlačiacím procesom vám pošleme digitálny náhľad na schválenie. Obrázok zobrazený na tejto stránke nezobrazuje reálny rez — len digitálny náhľad ukazuje presný výsledok.

Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (24 október)

Bezplatná expresná doprava po celom svete
Vysokokvalitné lnianske plátno
Úplné poistenie prepravy
Záruka vrátenia colného poplatku
Záruka presného farebného zhodnutia
100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
100% záruka vrátenia peňazí
Ponuka množstevnej zľavy

Celková cena

€ 60

The Red Bust

Giclée / Umenotlač

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena

€ 60

Rýchle fakty

  • Subject or theme: Portrait
  • Location: Private Collection
  • Medium: Oil on Canvas
  • Notable elements or techniques: Elongated features; Simplified forms
  • Title: The Red Bust

The Red Bust: An Exploration of Modigliani’s Poetic Minimalism

Amedeo Clemente Modigliani, a name etched in longing and illuminated by an unsettling beauty, remains one of the most enduring figures of early 20th-century art. Born in Livorno, Italy, in 1884 into a Sephardic Jewish family grappling with financial instability and recurring illness – pleurisy and typhoid fever were unwelcome companions – Modigliani’s life unfolded as a poignant testament to artistic dedication amidst personal hardship. Yet, it was precisely this vulnerability that fueled his extraordinary vision, propelling him toward an aesthetic characterized by profound simplicity and arresting elegance. His formative years witnessed exposure to influential thinkers like Nietzsche, Baudelaire, and Lautréamont, fostering an intellectual curiosity that would inform his artistic sensibilities – rejecting conventional beauty standards in favor of a deeply felt exploration of the human condition.
  • Subject Matter: The artwork centers on a portrait—specifically, a bust of a woman—a motif recurrent throughout Modigliani’s oeuvre. However, it transcends mere representation; instead, it embodies an artistic interpretation prioritizing form and stylistic expression over meticulous realism.
  • Style & Technique: Modigliani's distinctive style is undeniably rooted in African sculpture and Cubism, albeit filtered through his own intensely personal lens. He eschewed detailed depiction, opting for simplified geometric shapes—elongated figures—and a masterful manipulation of line and contour to convey emotion and psychological depth.
  • Color Palette: The color scheme is deliberately restrained, dominated by a vibrant red-orange hue applied to the bust itself. This bold chromatic choice contrasts sharply with the earthy tones of gold and brown utilized in the background wash, creating an atmosphere of warmth yet simultaneously conveying a sense of solemn contemplation.

Formal Elements: Line, Shape & Texture – The Language of Emotion

Modigliani’s technique is defined by assertive lines—dark, unbroken contours—that delineate the face and torso with unwavering precision. These lines aren't merely descriptive; they actively sculpt the image, emphasizing the elongated neck and almond-shaped eyes—features characteristic of Modigliani’s signature style. The shapes are abstracted and simplified, mirroring the broader stylistic influences of Cubism. Rather than striving for anatomical accuracy, Modigliani renders the bust as a series of interconnected forms, conveying an inner stillness and hinting at unspoken emotion. Furthermore, subtle textural variations – likely achieved through careful brushwork—add visual richness to the composition without distracting from its core expressive intent.

Historical Context & Symbolic Resonance

Emerging during the turbulent years preceding World War I, Modigliani’s work reflects the anxieties and uncertainties of the era while simultaneously embodying a humanist impulse rooted in Nietzschean philosophy. The elongated figure—a deliberate departure from academic conventions—can be interpreted as symbolizing longing for transcendence, mirroring the spiritual quest prevalent within European intellectual circles at the time. Simultaneously, the muted color palette contributes to an emotional atmosphere of restraint and introspection – reflecting Modigliani’s own melancholic temperament and capturing a profound sense of human vulnerability.

Emotional Impact & Artistic Legacy

Ultimately, “The Red Bust” succeeds in conveying a powerful emotional resonance—a palpable feeling of melancholy intertwined with quiet dignity. Its minimalist aesthetic compels contemplation, inviting viewers to engage with the artwork’s psychological depth and stylistic innovation. Like Giovanni Malesci's Macchiaiolo paintings, Modigliani’s work stands as a beacon of artistic courage, demonstrating how profound beauty can emerge from deliberate simplification and unwavering commitment to expressive form. Reproductions by WahooArt.com allow collectors and interior designers alike to experience this timeless masterpiece firsthand.

Otázky a odpovede

Aké je pres слаva diela „The Red Bust“ od Amedeo Modigliani?

„The Red Bust“ je klasifikované ako Iconic.

Aká je luminancia diela „The Red Bust“ od Amedeo Modigliani?

Dielo „The Red Bust“ od Amedeo Modigliani má luminanciu na úrovni Soft Shadow. Luminancia popisuje, koľko svetla sa zdá byť odrážané farebnými tónmi.

Aká podkladová farba prechádza dielom „The Red Bust“ od Amedeo Modigliani?

„The Red Bust“ skloní sa k Golden Yellow Range odtieňu.


Biografia umelca

Život Etčený Túžbou: Svet Amedea Modiglianiho

Amedeo Clemente Modigliani, meno synonymické pre dojímavú krásu a melancholickú gráciu, zostáva jednou z najobľúbenejších a tragicky romantických postáv umenia raného 20. storočia. Narodený v roku 1884 v talianskom Livorne do rodiny s hlbokými sefardskými židovskými koreňmi, jeho život bol poznačený nielen hlbokou umeleckou víziou, ale aj neustálymi ťažkosťami. Časté choroby sprevádzali jeho mladosť – pleurízia a tyf trởnili jeho nechcelými spoločníkmi – čo možno v ňom vyvrtalo citlivosť k krehkosti, ktorá neskôr prenikla do celého jeho diela. Hoci sa narodil do pomerne pohodlného prostredia, finančné šťastie rodiny upadalo, čo pridalo ďalšiu vrstvu komplexnosti jeho formatívnym rokom. Bolo to detstvo poznačené intelektuálnou stimuláciou vďaka jeho matke a staroviకి, ktorí ho predstavili dielom Nietzscheho, Baudelaireho a Lautréamonta, čím položili základy umeleckému citu, ktorý by neskôr odmietol konvencie.

Sila Paríža sa ukázala ako neodolateľná a v roku 1906 sa Modigliani vydal na cestu, ktorá by definovala jeho kariéru. Mesto bolo v tom čase kruželom umeleckých inovácií, plným revolučných myšlienok a spochybňovania tradícií. Ponoril sa do živého umeleckého scény, kde stretol obrov ako Pablo Picasso a Constantin Brâncuși, postavy, ktoré hlboko formovali jeho estetickú trajektóriu. Počiatky jeho záujmu si získal rozmachajúci sa kubizmus, no Modigliani rýchlo zistil, že jeho rigidná geometria je pre jeho expresívne potreby príliš obmedzujúca. Jeho umelecký duch túžil po niečom viac lyrickom, hlbšie zakorenenom v ľudských emóciach. Začal obdobie intenzívneho experimentovania, čerpajúc vplyvy zo sợnej Afriky – najmä z jej predĺžených tvarov a zjednodušených rysov – a z archaickej grácie talianskeho renesančného umenia.

Vytesaná Duša: Štýl a Inovácia

Modiglianiho charakteristický štýl vznikol ako jedinečná syntéza týchto rozmanitých inšpirácií. Jeho portréty, pravdepodobne jeho najslávnejšie diela, sú okamžite rozpoznateľné vďaka predĺženým tváram a krkům, mandľovitým očiam bez zreníc a celkovému pocitu pokojnej melancholie. Neboli to len podobizny; boli to skúmania vnútorného života, zachytávajúce hlbokú psychologickú hĺbku každého subjektu. Odstránil zbytočné detaily a sústredil sa na esenciálne tvary, aby vyjadril emóciu s pozoruhodnou úspornosťou. Jeho akty, ktoré boli počas jeho života často kontroverzné, majú podobnú kvalitu – tichú dôstojnosť a zraniteľnosť, ktorá presahuje čistú fyzickú reprezentáciu. Postavy nie sú priamo zmyselnosť, ale skôr prenesené pocitom nadčasovej krásy a exteriálnej túžby.

Okrem maliarstva sa Modigliani venoval aj socháristvu, pričom vytvoril sériu vysoko stylizovaných hláv a torsov. Tieto sochy, ovplyvnené africkým umením a reduktívnymi formami Brâncušiho, ďalej demonštrujujú jeho snahu o zjednodušenie formy a zdôraznenie podstatných kvalít. Hoci tieto práce krátko vystavoval v rámci skupiny Section d'Or v roku 1912, stretli sa s tvrdou kritikou a boli väčšinou stiahnuté z verejného pôsobia. Toto odmietnutie Modiglianiho hlboko zasiahlo, čo prispievalo k obdobiu umeleckých pochybností o sebe samom a finančným deštitým stavom.

Život Poznačený Tieňmi

Modiglianiho osobný život bol rovnako turbulentný ako jeho umelecká cesta. Po väčšinu svojej kariéry bojoval s chudobou a závislosťami, pričom sa často musel spoliehať na štedrosť priateľov a patronov. Jeho vzťah k Jeanne Hébuterne, ktorá bola sama mladou umelkyňou, sa stal hlavným emocionálnym pilierom jeho života. Zdieľali hlbokú lásku a vzájomné umelecké porozumenie, no ich šťastie bolo tragicky krátke. Tlak chudoby, klesajúce Modiglianiho zdravie a Jeanne }tecnosť vytvorili neúnosnú tensión. V roku 1920, zdrvená narodzením ich dcéry a preťažená zúfalstvom, Jeanne skončila vlastným životom. Len niekoľko dní nato Modigliani skonal na tuberkulóznu meningitídu vo veku len 3of 35 rokov.

Odkaz Stratenej Generácie

Napriek tomu, že počas svojho života získal málo uznania, dielo Amedea Modiglianiho zažívalo po jeho smrti dramatický nárast popularity. Jeho maľby a sochy začali dosahovať čoraz vyššie ceny a jeho špecifický štýl vyviedol hlboký vplyv na nasledujúce generácie umelcov. Stal sa ikonou bohémského ducha, zhmotňujúc boje a triumfy stratenej generácie, ktorá sa potýkala s modernou a existenčnými otázkami.

Dnes sú Modiglianiho diela uchovávané v prestížnych múzeách po celom svete, vrátane Osaka City Museum of Modern Art, Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris a mnohých súkromných kolekcií. Jeho portréty naďalej očarujú divákov svojou dojímavou krásou a emocionálnou rezonanciou, pričom slúžia ako dojmová pripomienka života prežívaného na okraji – života vyrytého v túžbe, vášni a neochvejne vernom sľube umeleckej pravde.

Významné Diela

  • Aktová busta (35 x 26 cm): Klasický príklad Modiglianiho predĺžených tvarov a expresívneho štýlu, ktorý demonštruje jeho majstrovstvo v zobrazení ľudskej postavy.
  • Ležiaci akt s rozvinenými vlasmi: Demonštruje jeho schopnosť zachytiť podstatu ženskosti s jemnou rovnováhou medzi zmyselnosťou a zraniteľnosťou.
  • Sediacu ženský akt (92 x 60 cm): Silná zobrazenie ženského tela, charakterizované zjednodušenými tvarmi a pokojnou kompozíciou.
  • Portrét Jeanne Hébuterne: Početné portréty zachytávajúce jeho milenku a múzu, odhaľujúce dojímavú emocionálnu hĺbku a intímne spojenie.
Amedeo Modigliani

Amedeo Modigliani

1884 - 1920 , Taliansko

Rýchle fakty

  • Artistic Movement Or Style: Expressionizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Picasso
    • Cubizmus
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Brâncuși
    • Afričskí sochári
  • Date Of Birth: 12. júl 1884
  • Date Of Death: 24. január 1920
  • Full Name: Amedeo Clemente Modigliani
  • Nationality: Talian
  • Notable Artworks:
    • Nude Bust
    • Seated Nuda
    • Portrét Jeanny
  • Place Of Birth: Livorno, Taliansko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.