Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui William Sidney Mount de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
William Sidney Mount: cifre cheie
The Bone Player ocupă prima poziție printre operele lui William Sidney Mount: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 8% din atenția totală. Urmează Eel Spearing at Setauket (also known as Recolections of Early Days - Fishing Along Shore'')'' și Saul and the Witch of Endor. William Sidney Mount a primit 5.300 vizualizări: 800 pe pagina artistului și 4.500 pe piese. Graficul a scăzut: cu 86% mai puține vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (4.200 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (2%). O preferință este clară: Culori clar saturate (Saturație culoare) concentrează 51% din vizite pentru doar 28% din catalog.
William Sidney Mount: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui William Sidney Mount cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru William Sidney Mount lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
600
3.600
Aug 2026
0
100
Sep 2026
0
700
Oct 2026
100
0
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui William Sidney Mount?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui William Sidney Mount din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
25,9%
34,3%
Liniște
14,8%
17,1%
Clasic
18,5%
5,7%
Elegant
11,1%
8,6%
Romantic
11,1%
5,7%
Terțoase
7,4%
5,7%
Mistic
0,0%
11,4%
Jucăuș
0,0%
8,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
25,9%
37,1%
Nostalgic
11,1%
17,1%
Liniștit
18,5%
5,7%
Plin de bucurie
7,4%
11,4%
Reconfortant
7,4%
5,7%
Dramatic
0,0%
11,4%
Jucăuș
3,7%
8,6%
Sobru
11,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
42,0%
49,0%
Umbră difuză
24,0%
27,5%
Lumină moderată
28,0%
13,7%
Echilibru luminos
2,0%
7,8%
Luminos
4,0%
2,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
26,0%
7,8%
Culori discrete
12,0%
9,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
31,4%
Culori clar saturate
28,0%
51,0%
Culoare intensă
2,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
52,4%
50,0%
Nuanțe închise
33,3%
44,0%
Culori neutre
7,1%
2,0%
Culori pastelate
2,4%
2,0%
Călduroase
2,4%
2,0%
Monocrom
2,4%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
9,8%
Echilibrat
42,0%
54,9%
Vibrant
28,0%
35,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
3,9%
Nuanțe blânde
24,0%
21,6%
Echilibrat
20,0%
15,7%
Contrast accentuat
30,0%
41,2%
Contrast maxim
18,0%
17,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
2,0%
0,0%
Armonie echilibrată
6,0%
7,8%
Unitate cromatică puternică
26,0%
27,5%
Paletă unitară
60,0%
64,7%
Cum se compară canvaele preferate ale lui William Sidney Mount pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Loss and Gain
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
School Boys Quarreling
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Bar-room Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Laertes Chapin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Laura Colton Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Julia Ann Seabu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Maria Seabury
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
At the Well
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Banjo Player
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui William Sidney Mount sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.300
81,1%
telefoane mobile
900
17,0%
tablete
100
1,9%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui William Sidney Mount?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Rusă
200
66,7%
Engleză
100
33,3%
Cum arată vizitele zilnice la William Sidney Mount și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
100
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
200
Mie 4 Noi
300
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
100
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
200
Mie 11 Noi (previzualizare)
400
Joi 12 Noi (previzualizare)
400
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
300
Mie 18 Noi (previzualizare)
500
Joi 19 Noi (previzualizare)
500
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
400
Mie 25 Noi (previzualizare)
500
Joi 26 Noi (previzualizare)
500
William Sidney Mount: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui William Sidney Mount?
The Bone Player: 400 vizualizări, adică 8% din totalul vizualizărilor lui William Sidney Mount. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește William Sidney Mount?
5.300 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (800) și pânzele (4.500).
Vizitatorii îl consultă pe William Sidney Mount de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 81%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de William Sidney Mount?
Da, Culori clar saturate (Saturație culoare): 51% din vizitele pentru 28% din catalog.