Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui William James Glackens de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
William James Glackens: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui William James Glackens pe WahooArt.com a fost The Green Bonnet: 800 vizualizări, sau 6% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Music Hall Turn (study) și Julia Reading. Artistul a atras în total 12.900 vizite: 900 pe pagina artistului și 12.000 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 900% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 11.400 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (95%), telefoane mobile (4%) și tablete (2%). Vizitatorii sunt atrași de Serenitate (Atmosferă): 47% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 24% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui William James Glackens
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui William James Glackens pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui William James Glackens în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
400
Iul 2026
700
10.700
Aug 2026
0
100
Sep 2026
200
800
Ce nivel de atenție primesc picturile lui William James Glackens?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui William James Glackens?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
23,5%
46,8%
Nostalgic
23,5%
19,4%
Romantic
11,8%
11,3%
Liniște
11,8%
9,7%
Elegant
11,8%
6,5%
Clasic
11,8%
3,2%
Impactant
0,0%
1,6%
Natural
5,9%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
17,6%
21,5%
Liniștit
11,8%
21,5%
Plin de bucurie
23,5%
16,9%
Tranchil
11,8%
16,9%
Contemplativă
29,4%
9,2%
Energic
5,9%
7,7%
Romantic
0,0%
4,6%
Melancolic
0,0%
1,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
16,0%
Umbră difuză
34,0%
36,6%
Lumină moderată
30,0%
31,3%
Echilibru luminos
18,0%
16,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,0%
15,3%
Culori discrete
20,0%
25,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
19,1%
Culori clar saturate
38,0%
38,2%
Culoare intensă
0,0%
2,3%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
46,0%
40,8%
Nuanțe închise
35,1%
39,8%
Culori neutre
18,9%
12,2%
Natură
0,0%
3,1%
Culori pastelate
0,0%
3,1%
Călduroase
0,0%
1,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
22,0%
22,9%
Echilibrat
44,0%
36,6%
Vibrant
34,0%
40,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
2,3%
Nuanțe blânde
26,0%
25,2%
Echilibrat
16,0%
22,9%
Contrast accentuat
26,0%
25,2%
Contrast maxim
28,0%
24,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
22,0%
27,5%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
10,7%
Armonie echilibrată
24,0%
31,3%
Unitate cromatică puternică
40,0%
29,8%
Paletă unitară
4,0%
0,8%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui William James Glackens, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Central Park in Winter
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Family group
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
May Day in Central Park
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Chez Mouquin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Roses and F…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Italo-American Celebration,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Music Hall Turn (study)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Girl in Red Dress Pinning o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Cape Code Pier
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Promenade
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui William James Glackens?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
12.200
94,6%
telefoane mobile
500
3,9%
tablete
200
1,6%
În ce limbi este citit William James Glackens?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
200
66,7%
Italiană
100
33,3%
Câte vizite primește William James Glackens zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
100
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
200
Vin 16 Oct (previzualizare)
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
400
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
500
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
600
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
400
Întrebări frecvente despre William James Glackens
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui William James Glackens?
The Green Bonnet ocupă prima poziție, cu 800 vizualizări (6% din totalul vizualizărilor lui William James Glackens). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează William James Glackens pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, William James Glackens a primit 12.900 vizite: 900 pe pagina artistului și 12.000 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui William James Glackens?
Colecționarii îl vizualizează pe William James Glackens de pe dispozitive de navigare (95%), telefoane mobile (4%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 95% din vizite.
Ce tip de pânză de William James Glackens preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Serenitate (Atmosferă): 47% din vizite, față de 24% din catalog.