Wayne ThiebaudStatistici privind audiența și popularitatea
1920
–
2021
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Wayne Thiebaud de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Wayne Thiebaud: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Wayne Thiebaud pe WahooArt.com a fost Melon Mare: 1.200 vizualizări, sau 10% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Four Cakes și Plate of hors d oeuvres. Artistul a atras în total 12.900 vizite: 8.600 pe pagina artistului și 4.300 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 250% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Oct 2026, cu 6.300 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (45%), Koreană (30%) și Cehă (4%). Colecționarii provin în principal din Coreea de Sud (31%), Statele Unite ale Americii (27%) și Regatul Unit (6%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (67%), telefoane mobile (30%) și tablete (3%). Vizitatorii sunt atrași de Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 69% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 50% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Wayne Thiebaud
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Wayne Thiebaud pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Wayne Thiebaud în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
0
Iul 2026
1.100
2.600
Aug 2026
400
600
Sep 2026
1.600
200
Oct 2026
5.400
900
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Wayne Thiebaud?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Wayne Thiebaud?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Jucăuș
40,0%
46,9%
Nostalgic
40,0%
31,2%
Impactant
20,0%
21,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Plin de bucurie
20,0%
37,5%
Jucăuș
40,0%
34,4%
Energic
20,0%
21,9%
Liniștit
20,0%
6,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
3,4%
Umbră difuză
4,0%
1,7%
Lumină moderată
16,0%
15,1%
Echilibru luminos
28,0%
22,7%
Luminos
50,0%
57,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
26,0%
27,7%
Culori discrete
56,0%
56,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,0%
10,9%
Culori clar saturate
8,0%
5,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
77,8%
88,0%
Culori pastelate
11,1%
6,5%
Nuanțe închise
4,4%
3,7%
Nuanțe pământii
6,7%
1,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
8,0%
9,2%
Echilibrat
80,0%
79,0%
Vibrant
12,0%
11,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
15,1%
Nuanțe blânde
16,0%
21,9%
Echilibrat
10,0%
12,6%
Contrast accentuat
16,0%
26,9%
Contrast maxim
48,0%
23,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
50,0%
68,9%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
7,6%
Armonie echilibrată
10,0%
8,4%
Unitate cromatică puternică
22,0%
11,8%
Paletă unitară
4,0%
3,4%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Wayne Thiebaud, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Roleta Pop Art
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
0
Melon Mare
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Fabs
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
0
San Francisco West Side Rid…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
Down Eighteenth Street
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
0
Untitled (219)
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Yellow mickey mouse cake
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bird
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ice cream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Three machines
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Wayne Thiebaud?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.600
66,7%
telefoane mobile
3.900
30,2%
tablete
400
3,1%
În ce limbi este citit Wayne Thiebaud?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.400
45,3%
Koreană
1.600
30,2%
Cehă
200
3,8%
Germană
200
3,8%
Italiană
200
3,8%
Portugheză
200
3,8%
Turcă
200
3,8%
Japoneză
100
1,9%
Poloneză
100
1,9%
Chinese
100
1,9%
Câte vizite primește Wayne Thiebaud zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
200
Dum 18 Oct
300
Lun 19 Oct
500
Mar 20 Oct
400
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
100
Sâm 24 Oct
1.100
Dum 25 Oct
300
Lun 26 Oct
100
Mar 27 Oct
1.600
Mie 28 Oct
200
Joi 29 Oct
1.200
Vin 30 Oct
500
Sâm 31 Oct
100
Dum 1 Noi
300
Lun 2 Noi
2.300
Mar 3 Noi
400
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
900
Vin 6 Noi (previzualizare)
400
Sâm 7 Noi (previzualizare)
900
Dum 8 Noi (previzualizare)
600
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.900
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.500
Mie 11 Noi (previzualizare)
300
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 13 Noi (previzualizare)
500
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.100
Dum 15 Noi (previzualizare)
700
Lun 16 Noi (previzualizare)
2.200
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.800
Mie 18 Noi (previzualizare)
300
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.200
Vin 20 Noi (previzualizare)
500
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.200
Dum 22 Noi (previzualizare)
800
Lun 23 Noi (previzualizare)
2.500
Mar 24 Noi (previzualizare)
2.100
Întrebări frecvente despre Wayne Thiebaud
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Wayne Thiebaud?
Melon Mare ocupă prima poziție, cu 1.200 vizualizări (10% din totalul vizualizărilor lui Wayne Thiebaud). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Wayne Thiebaud pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Wayne Thiebaud a primit 12.900 vizite: 8.600 pe pagina artistului și 4.300 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Wayne Thiebaud?
Colecționarii îl vizualizează pe Wayne Thiebaud de pe dispozitive de navigare (67%), telefoane mobile (30%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 67% din vizite.
În ce limbi citesc vizitatorii despre Wayne Thiebaud?
În Engleză (45%), Koreană (30%) și Cehă (4%); Engleză conduce cu 45% din vizitatori.
Ce tip de pânză de Wayne Thiebaud preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 69% din vizite, față de 50% din catalog.