Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Titian Ramsay Peale Ii de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Titian Ramsay Peale Ii: cifre cheie
Diana și Actaeon ocupă prima poziție printre operele lui Titian Ramsay Peale Ii: 2.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 4% din atenția totală. Urmează Портрет Якопо Стради și Noli me Tangere. Titian Ramsay Peale Ii a primit 66.100 vizualizări: 23.300 pe pagina artistului și 42.800 pe piese. Linia este în creștere: cu 8% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (34.900 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (47%), Spaniolă (9%) și Bulgară (8%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (23%) și tablete (4%). O preferință este clară: Seren (Contrast) concentrează 21% din vizite pentru doar 10% din catalog.
Titian Ramsay Peale Ii: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Titian Ramsay Peale Ii cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Titian Ramsay Peale Ii lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
1.700
Iul 2026
7.600
27.300
Aug 2026
7.800
6.300
Sep 2026
7.700
7.500
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Titian Ramsay Peale Ii?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Titian Ramsay Peale Ii din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
40,8%
46,8%
Dramatic
24,5%
22,8%
Clasic
12,2%
9,8%
Romantic
6,1%
8,3%
Serenitate
10,2%
5,1%
Liniște
4,1%
4,0%
Eteric
0,0%
1,3%
Mistic
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
32,6%
29,8%
Melancolic
16,3%
15,3%
Liniștit
10,2%
15,1%
Romantic
10,2%
11,5%
Dramatic
6,1%
6,2%
Misterios
2,0%
5,5%
Sacru
8,2%
4,0%
Sobru
2,0%
3,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
70,0%
67,5%
Umbră difuză
16,0%
25,9%
Lumină moderată
8,0%
4,2%
Echilibru luminos
4,0%
0,9%
Luminos
2,0%
1,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
26,0%
24,8%
Culori discrete
66,0%
56,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
8,0%
15,3%
Culori clar saturate
0,0%
3,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
88,6%
91,9%
Nuanțe închise
0,0%
4,3%
Culori neutre
9,1%
2,9%
Monocrom
2,3%
0,7%
Culori pastelate
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
66,0%
58,6%
Echilibrat
32,0%
36,9%
Vibrant
2,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
21,0%
Nuanțe blânde
30,0%
28,2%
Echilibrat
16,0%
13,2%
Contrast accentuat
16,0%
18,1%
Contrast maxim
28,0%
19,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
8,3%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
15,3%
Armonie echilibrată
16,0%
12,5%
Unitate cromatică puternică
44,0%
48,4%
Paletă unitară
22,0%
15,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Titian Ramsay Peale Ii pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Familia Sfântă cu Pastorul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
400
Портрет Якопо Стради
0
0
0
0
0
0
0
0
400
700
500
200
Madonna Aldobrandini
0
0
0
0
0
0
0
0
200
600
0
100
Omul cu Mănușile
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
100
Familia Vendramin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
200
Nymph și Pastorul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Diana și Actaeon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
400
900
Plățile de taxe
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
800
Venus în fața oglinzii
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
300
Fata în blană
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
300
100
Lucrările lui Titian Ramsay Peale Ii sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
48.500
73,4%
telefoane mobile
15.200
23,0%
tablete
2.400
3,6%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Titian Ramsay Peale Ii?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
3.500
47,3%
Spaniolă
700
9,5%
Bulgară
600
8,1%
Rusă
600
8,1%
Poloneză
400
5,4%
Koreană
300
4,1%
Arabă
100
1,4%
Germană
100
1,4%
Persană
100
1,4%
Finlandeză
100
1,4%
Cum arată vizitele zilnice la Titian Ramsay Peale Ii și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Mar 22 Sep
600
Mie 23 Sep
600
Joi 24 Sep
400
Vin 25 Sep
600
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
600
Lun 28 Sep
700
Mar 29 Sep
600
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
500
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
700
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
800
Joi 8 Oct
1.100
Vin 9 Oct
900
Sâm 10 Oct
700
Dum 11 Oct
1.200
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct (previzualizare)
700
Mie 14 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 15 Oct (previzualizare)
1.000
Vin 16 Oct (previzualizare)
900
Sâm 17 Oct (previzualizare)
800
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.100
Lun 19 Oct (previzualizare)
800
Mar 20 Oct (previzualizare)
800
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.100
Vin 23 Oct (previzualizare)
900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
900
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
800
Mar 27 Oct (previzualizare)
800
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.100
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.200
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.000
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.200
Lun 2 Noi (previzualizare)
900
Titian Ramsay Peale Ii: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Titian Ramsay Peale Ii?
Diana și Actaeon: 2.100 vizualizări, adică 4% din totalul vizualizărilor lui Titian Ramsay Peale Ii. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Titian Ramsay Peale Ii?
66.100 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (23.300) și pânzele (42.800).
Vizitatorii îl consultă pe Titian Ramsay Peale Ii de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (23%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 73%.
Titian Ramsay Peale Ii este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (47%), Spaniolă (9%) și Bulgară (8%). Engleză conduce cu 47%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Titian Ramsay Peale Ii?
Da, Seren (Contrast): 21% din vizitele pentru 10% din catalog.