Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Thomas Hart Benton de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Thomas Hart Benton: cifre cheie
Flight of the Thielens ocupă prima poziție printre operele lui Thomas Hart Benton: 1.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 6% din atenția totală. Urmează Arts of the West și Prodigal Son 1. Thomas Hart Benton a primit 15.600 vizualizări: 1.900 pe pagina artistului și 13.700 pe piese. Graficul a scăzut: cu 65% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (11.100 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (79%), telefoane mobile (17%) și tablete (4%). O preferință este clară: Dramatic (Atmosferă) concentrează 24% din vizite pentru doar 0% din catalog.
Thomas Hart Benton: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Thomas Hart Benton cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Thomas Hart Benton lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
800
10.300
Aug 2026
800
2.300
Sep 2026
300
800
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Thomas Hart Benton?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Thomas Hart Benton din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
50,0%
24,2%
Dramatic
0,0%
24,2%
Serenitate
0,0%
21,2%
Impactant
0,0%
12,1%
Romantic
50,0%
9,1%
Industrial
0,0%
6,1%
Liniște
0,0%
3,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Energic
50,0%
51,5%
Tranchil
0,0%
21,2%
Dramatic
0,0%
9,1%
Misterios
50,0%
6,1%
Impunător
0,0%
6,1%
Melancolic
0,0%
3,0%
Contemplativă
0,0%
3,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
1,8%
Umbră difuză
20,0%
34,6%
Lumină moderată
28,0%
26,5%
Echilibru luminos
26,0%
28,4%
Luminos
26,0%
8,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
56,0%
38,3%
Culori discrete
30,0%
32,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
22,8%
Culori clar saturate
0,0%
6,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
57,1%
53,9%
Nuanțe pământii
26,2%
40,6%
Culori pastelate
14,3%
1,6%
Nuanțe închise
2,4%
2,3%
Monocrom
0,0%
1,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
52,0%
35,8%
Echilibrat
42,0%
53,7%
Vibrant
6,0%
10,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
1,2%
Nuanțe blânde
4,0%
1,8%
Echilibrat
2,0%
5,6%
Contrast accentuat
22,0%
14,2%
Contrast maxim
66,0%
77,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
23,5%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
10,5%
Armonie echilibrată
12,0%
22,2%
Unitate cromatică puternică
40,0%
27,2%
Paletă unitară
20,0%
16,7%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Thomas Hart Benton pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Orașul în Construcție (Stud…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Arts of Life in America…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
Self-Portrait with Rita
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Huckleberry Finn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Persephone
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Trail Riders
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Coal - Peleşti
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Island Hay
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Sheepherder
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
Instruments of Power
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Lucrările lui Thomas Hart Benton sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
12.400
79,5%
telefoane mobile
2.600
16,7%
tablete
600
3,8%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Thomas Hart Benton?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
33,3%
Franceză
100
33,3%
Ucraineană
100
33,3%
Cum arată vizitele zilnice la Thomas Hart Benton și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
700
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
400
Mar 20 Oct (previzualizare)
200
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
500
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
400
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
500
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
500
Vin 6 Noi (previzualizare)
700
Thomas Hart Benton: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Thomas Hart Benton?
Flight of the Thielens: 1.000 vizualizări, adică 6% din totalul vizualizărilor lui Thomas Hart Benton. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Thomas Hart Benton?
15.600 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (1.900) și pânzele (13.700).
Vizitatorii îl consultă pe Thomas Hart Benton de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (79%), telefoane mobile (17%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 79%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Thomas Hart Benton?
Da, Dramatic (Atmosferă): 24% din vizitele pentru 0% din catalog.