Rosa BonheurCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1822
–
1899
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rosa Bonheur de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rosa Bonheur: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Rosa Bonheur pe WahooArt.com este The Horse Fair, deschisă de 900 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 12% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Sheet of Studies for ''The Horse Fair'' și Head of a Donkey. În total 9.500 vizite, 3.700 la pagina artistului și 5.800 la opere. Atenția este în creștere, cu 1367%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 4.600 vizite. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (38%) și tablete (6%). Vizitatorii preferă Serenitate (Atmosferă): 42% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 0%.
Cele 10 opere ale lui Rosa Bonheur pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Rosa Bonheur.
Când vizitează admiratorii pagina lui Rosa Bonheur?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
800
3.800
Aug 2026
100
200
Sep 2026
2.700
1.700
Când sunt consultate operele lui Rosa Bonheur?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Rosa Bonheur dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Terțoase
50,0%
38,9%
Serenitate
0,0%
41,7%
Natural
25,0%
13,9%
Liniște
25,0%
5,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
25,0%
55,6%
Impunător
50,0%
13,9%
Tranchil
25,0%
16,7%
Nostalgic
0,0%
11,1%
Contemplativă
0,0%
2,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
16,0%
20,5%
Umbră difuză
28,0%
21,9%
Lumină moderată
30,0%
32,9%
Echilibru luminos
18,0%
12,3%
Luminos
8,0%
12,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
20,5%
Culori discrete
32,0%
31,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
28,8%
Culori clar saturate
14,0%
19,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
44,7%
56,9%
Culori neutre
26,3%
24,6%
Nuanțe închise
15,8%
15,4%
Monocrom
7,9%
0,0%
Culori pastelate
2,6%
3,1%
Natură
2,6%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
19,2%
Echilibrat
54,0%
47,9%
Vibrant
20,0%
32,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,0%
21,9%
Nuanțe blânde
18,0%
27,4%
Echilibrat
2,0%
11,0%
Contrast accentuat
26,0%
16,4%
Contrast maxim
28,0%
23,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
6,9%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
0,0%
Armonie echilibrată
6,0%
8,2%
Unitate cromatică puternică
36,0%
28,8%
Paletă unitară
36,0%
56,2%
Care sunt operele preferate ale lui Rosa Bonheur, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Horse Fair
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
400
The Horse Fair
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Weaning the Calves
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Plowing in the Nivernais
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
Going to Market
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A Limier Briquet Hound
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
Highland Raid
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Cattle at Rest on a Hillsid…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Horse Fair (study)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sheep by the Sea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Rosa Bonheur?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
5.300
55,8%
telefoane mobile
3.600
37,9%
tablete
600
6,3%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Rosa Bonheur?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
1.200
48,0%
Franceză
500
20,0%
Engleză
200
8,0%
Spaniolă
200
8,0%
Italiană
200
8,0%
Slovacă
100
4,0%
Suedeză
100
4,0%
Câte vizite zilnice primește Rosa Bonheur și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
300
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
1.000
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
400
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
600
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
300
Sâm 10 Oct
1.000
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
400
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
700
Dum 18 Oct (previzualizare)
300
Lun 19 Oct (previzualizare)
500
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
700
Dum 25 Oct (previzualizare)
400
Lun 26 Oct (previzualizare)
600
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
800
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
600
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
400
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Întrebări despre Rosa Bonheur
Care sunt lucrările lui Rosa Bonheur pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
The Horse Fair în primul rând, cu 900 vizualizări, reprezentând 12% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Rosa Bonheur pe WahooArt.com?
9.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 3.700 pe pagina artistului, 5.800 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Rosa Bonheur?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (38%) și tablete (6%); dispozitive de navigare reprezintă 56% din vizite.
Care sunt lucrările lui Rosa Bonheur care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Serenitate (Atmosferă) primesc 42% din vizitele pentru 0% din catalog.