Remedios Varo Statistici privind audiența și popularitatea

1908 – 1963

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Remedios Varo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Remedios Varo: publicul pe scurt

În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Remedios Varo pe WahooArt.com a fost The call: 3.500 vizualizări, sau 8% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Embroidering the Earth's mantle și Cats' Paradise. Artistul a atras în total 56.400 vizite: 17.700 pe pagina artistului și 38.700 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 93% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 25.600 vizite. Publicul citește site-ul în Suedeză (18%), Italiană (17%) și Spaniolă (16%). Colecționarii provin în principal din Suedia (20%), Mexic (19%) și Italia (17%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Umbră difuză (Luminanță): 35% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 8% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Remedios Varo

Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Remedios Varo pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.

  1. The call 1 The call 3.500 vizualizări · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 vizualizări · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 vizualizări · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 vizualizări · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 vizualizări · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 vizualizări · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 vizualizări · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 vizualizări · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 vizualizări · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 vizualizări · 2,5%

Câți oameni vizitează pagina lui Remedios Varo în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vizualizați cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026200400
Iul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sep 20268.60011.300

Ce nivel de atenție primesc picturile lui Remedios Varo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Remedios Varo, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vizualizați cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
Icon 1000000000200100300
The farewell000000000400200500
Vegetarian vampire0000000005000800
Find0000000006000400
Harmony0000000007000200
Breaking the vicious circle0000000000400300
Star catcher0000000002000300
Mimicry0000000002000100
The call0000000006009001.400

Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Remedios Varo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vizualizați cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare31.60056,0%
telefoane mobile22.30039,5%
tablete2.5004,4%

În ce limbi este citit Remedios Varo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vizualizați cifrele
LimbăViziteDistribuie
Suedeză2.00017,9%
Italiană1.90017,0%
Spaniolă1.80016,1%
Engleză1.1009,8%
Portugheză1.0008,9%
Rusă6005,4%
Germană5004,5%
Cehă3002,7%
Ungară3002,7%
Lituaniană3002,7%

Câte vizite primește Remedios Varo zilnic și ce se anticipează în continuare?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vizualizați cifrele
ZiuaVizite
Mie 30 Sep600
Joi 1 Oct800
Vin 2 Oct1.400
Sâm 3 Oct900
Dum 4 Oct2.700
Lun 5 Oct2.200
Mar 6 Oct700
Mie 7 Oct2.500
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.300
Sâm 10 Oct500
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct1.300
Mar 13 Oct900
Mie 14 Oct500
Joi 15 Oct900
Vin 16 Oct1.400
Sâm 17 Oct2.600
Dum 18 Oct2.000
Lun 19 Oct9.000
Mar 20 Oct800
Mie 21 Oct (previzualizare)2.100
Joi 22 Oct (previzualizare)1.800
Vin 23 Oct (previzualizare)2.400
Sâm 24 Oct (previzualizare)2.300
Dum 25 Oct (previzualizare)3.300
Lun 26 Oct (previzualizare)7.300
Mar 27 Oct (previzualizare)1.400
Mie 28 Oct (previzualizare)2.400
Joi 29 Oct (previzualizare)2.000
Vin 30 Oct (previzualizare)2.700
Sâm 31 Oct (previzualizare)2.700
Dum 1 Noi (previzualizare)3.700
Lun 2 Noi (previzualizare)8.300
Mar 3 Noi (previzualizare)1.600
Mie 4 Noi (previzualizare)2.600
Joi 5 Noi (previzualizare)2.200
Vin 6 Noi (previzualizare)3.000
Sâm 7 Noi (previzualizare)2.900
Dum 8 Noi (previzualizare)4.100
Lun 9 Noi (previzualizare)9.200
Mar 10 Noi (previzualizare)1.800

Întrebări frecvente despre Remedios Varo

Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Remedios Varo?

The call ocupă prima poziție, cu 3.500 vizualizări (8% din totalul vizualizărilor lui Remedios Varo). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.

Câți oameni vizualizează Remedios Varo pe WahooArt.com?

În ultimele douăsprezece luni, Remedios Varo a primit 56.400 vizite: 17.700 pe pagina artistului și 38.700 pe tablourile individuale.

Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Remedios Varo?

Colecționarii îl vizualizează pe Remedios Varo de pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 56% din vizite.

În ce limbi citesc vizitatorii despre Remedios Varo?

În Suedeză (18%), Italiană (17%) și Spaniolă (16%); Suedeză conduce cu 18% din vizitatori.

Ce tip de pânză de Remedios Varo preferă vizitatorii?

Aceștia preferă Umbră difuză (Luminanță): 35% din vizite, față de 8% din catalog.