Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rembrandt Van Rijn de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rembrandt Van Rijn: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Rembrandt Van Rijn pe WahooArt.com a fost Rembrandt van Rijn: 74.800 vizualizări, sau 13% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Predarea de anatomie a Dr. Nicolae Tulp [1632] și Întoarcerea Fiului Pierdut. Artistul a atras în total 675.600 vizite: 144.100 pe pagina artistului și 531.500 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 17% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 380.700 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (39%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%). Colecționarii provin în principal din Statele Unite ale Americii (15%), Coreea de Sud (10%) și Rusia (6%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%). Vizitatorii sunt atrași de Culori discrete (Saturație culoare): 42% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 20% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Rembrandt Van Rijn
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Rembrandt Van Rijn pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Rembrandt Van Rijn în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
13.800
Iul 2026
40.800
339.900
Aug 2026
45.400
108.000
Sep 2026
57.400
69.800
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Rembrandt Van Rijn?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Rembrandt Van Rijn?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
58,0%
69,9%
Elegant
16,0%
10,9%
Liniște
14,0%
7,0%
Nostalgic
4,0%
3,6%
Romantic
2,0%
3,4%
Serenitate
2,0%
2,4%
Mistic
2,0%
1,7%
Clasic
0,0%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
32,0%
32,5%
Contemplativă
32,0%
23,4%
Dramatic
12,0%
19,4%
Sobru
2,0%
9,7%
Sacru
6,0%
3,8%
Misterios
4,0%
3,4%
Romantic
2,0%
2,3%
Liniștit
2,0%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
42,0%
63,8%
Umbră difuză
22,0%
18,5%
Lumină moderată
16,0%
7,9%
Echilibru luminos
14,0%
6,8%
Luminos
6,0%
3,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
58,0%
32,5%
Culori discrete
20,0%
42,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
20,1%
Culori clar saturate
4,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
1,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
57,5%
79,2%
Culori neutre
30,0%
12,6%
Nuanțe închise
7,5%
6,6%
Monocrom
5,0%
1,4%
Culori pastelate
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
51,5%
Echilibrat
48,0%
44,1%
Vibrant
4,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
14,9%
Nuanțe blânde
32,0%
29,6%
Echilibrat
12,0%
22,3%
Contrast accentuat
20,0%
14,5%
Contrast maxim
16,0%
18,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
5,9%
Armonie echilibrată
8,0%
7,2%
Unitate cromatică puternică
34,0%
51,9%
Paletă unitară
38,0%
29,6%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Rembrandt Van Rijn, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Rembrandt van Rijn
0
0
0
0
0
0
0
0
100
26.900
27.900
15.500
Predarea de anatomie a Dr.…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
10.800
9.600
2.500
The return of the prodigal…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5.400
3.100
1.700
Autoritră Portret cu două c…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
1.600
1.800
The Feast of Belshazzar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
500
800
Mircea cea evreiască (sau N…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
3.400
3.400
1.700
Aristotel contemplând un bu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
2.700
Demonstrația Anatomiei Braț…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.500
300
400
Filosoful în meditație
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
700
1.700
Self Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
100
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Rembrandt Van Rijn?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
429.100
63,5%
telefoane mobile
223.800
33,1%
tablete
22.700
3,4%
În ce limbi este citit Rembrandt Van Rijn?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
24.100
39,2%
Rusă
8.500
13,8%
Spaniolă
5.100
8,3%
Koreană
3.600
5,9%
Portugheză
2.600
4,2%
Bulgară
2.100
3,4%
Germană
1.700
2,8%
Poloneză
1.400
2,3%
Franceză
1.300
2,1%
Italiană
1.300
2,1%
Câte vizite primește Rembrandt Van Rijn zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
6.100
Vin 25 Sep
4.200
Sâm 26 Sep
4.800
Dum 27 Sep
8.300
Lun 28 Sep
5.100
Mar 29 Sep
6.100
Mie 30 Sep
5.300
Joi 1 Oct
8.300
Vin 2 Oct
5.000
Sâm 3 Oct
6.000
Dum 4 Oct
5.400
Lun 5 Oct
5.900
Mar 6 Oct
8.600
Mie 7 Oct
7.300
Joi 8 Oct
7.600
Vin 9 Oct
7.600
Sâm 10 Oct
5.000
Dum 11 Oct
7.500
Lun 12 Oct
7.200
Mar 13 Oct
6.900
Mie 14 Oct
6.300
Joi 15 Oct (previzualizare)
8.400
Vin 16 Oct (previzualizare)
6.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
6.100
Dum 18 Oct (previzualizare)
8.100
Lun 19 Oct (previzualizare)
7.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
8.300
Mie 21 Oct (previzualizare)
7.200
Joi 22 Oct (previzualizare)
8.900
Vin 23 Oct (previzualizare)
6.800
Sâm 24 Oct (previzualizare)
6.400
Dum 25 Oct (previzualizare)
8.600
Lun 26 Oct (previzualizare)
7.400
Mar 27 Oct (previzualizare)
8.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
7.700
Joi 29 Oct (previzualizare)
9.300
Vin 30 Oct (previzualizare)
7.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
6.700
Dum 1 Noi (previzualizare)
9.000
Lun 2 Noi (previzualizare)
7.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
9.200
Mie 4 Noi (previzualizare)
8.000
Întrebări frecvente despre Rembrandt Van Rijn
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Rembrandt Van Rijn?
Rembrandt van Rijn ocupă prima poziție, cu 74.800 vizualizări (13% din totalul vizualizărilor lui Rembrandt Van Rijn). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Rembrandt Van Rijn pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Rembrandt Van Rijn a primit 675.600 vizite: 144.100 pe pagina artistului și 531.500 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Rembrandt Van Rijn?
Colecționarii îl vizualizează pe Rembrandt Van Rijn de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 64% din vizite.
În ce limbi citesc vizitatorii despre Rembrandt Van Rijn?
În Engleză (39%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%); Engleză conduce cu 39% din vizitatori.
Ce tip de pânză de Rembrandt Van Rijn preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Culori discrete (Saturație culoare): 42% din vizite, față de 20% din catalog.