RafaelStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1483
–
1520
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rafael de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rafael: cifre cheie
Școala Atenii ocupă prima poziție printre operele lui Rafael: 35.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 10% din atenția totală. Urmează Raphael și Madona della Seggiola. Rafael a primit 404.800 vizualizări: 76.300 pe pagina artistului și 328.500 pe piese. Graficul a scăzut: cu 35% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (216.600 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (43%), Rusă (10%) și Spaniolă (9%). Țările audienței: Statele Unite ale Americii (15%), Germania (8%) și Rusia (8%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%). O preferință este clară: Culori neutre (Paletă de culori) concentrează 30% din vizite pentru doar 12% din catalog.
Rafael: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Rafael cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Rafael lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
400
7.000
Iul 2026
21.300
195.300
Aug 2026
24.700
85.000
Sep 2026
29.900
41.200
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Rafael?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Rafael din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
30,0%
33,1%
Elegant
30,0%
30,0%
Eteric
6,0%
17,2%
Dramatic
12,0%
7,1%
Clasic
8,0%
5,8%
Liniște
6,0%
3,6%
Romantic
0,0%
1,4%
Inspirațional
6,0%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
12,0%
28,8%
Contemplativă
30,0%
25,3%
Liniștit
30,0%
16,0%
Tranchil
10,0%
7,6%
Reconfortant
0,0%
7,7%
Dramatic
6,0%
3,5%
Romantic
0,0%
3,0%
Melancolic
0,0%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
9,4%
Umbră difuză
46,0%
34,5%
Lumină moderată
32,0%
38,9%
Echilibru luminos
6,0%
16,4%
Luminos
2,0%
0,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
8,3%
Culori discrete
50,0%
60,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
22,8%
Culori clar saturate
8,0%
8,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
77,1%
63,2%
Culori neutre
12,5%
30,2%
Nuanțe închise
8,3%
5,7%
Monocrom
2,1%
0,4%
Culori pastelate
0,0%
0,3%
Călduroase
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
18,0%
13,9%
Echilibrat
76,0%
77,5%
Vibrant
6,0%
8,6%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
2,4%
Nuanțe blânde
2,0%
4,9%
Echilibrat
10,0%
5,0%
Contrast accentuat
24,0%
21,4%
Contrast maxim
62,0%
66,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
17,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
15,4%
Armonie echilibrată
18,0%
12,6%
Unitate cromatică puternică
48,0%
48,8%
Paletă unitară
4,0%
5,6%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Rafael pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Școala Atenii
0
0
0
0
0
0
0
0
0
9.700
11.900
8.800
Raphael
0
0
0
0
0
0
0
0
200
9.600
17.100
3.700
Portretul lui Bindo Altoviti
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.300
1.200
500
المادونا البيضاء
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
1.000
300
Magdalena și Pruncul (Madon…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.000
1.400
100
Sfântul George și Dragonul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
700
Nunta Fecioarei Maria
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.400
1.900
300
Transfigurarea
0
0
0
0
0
0
0
0
300
7.400
3.200
700
La belle jardinière
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.000
3.600
300
Madonna del Prato
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3.700
2.700
1.400
Lucrările lui Rafael sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
234.800
58,0%
telefoane mobile
154.500
38,2%
tablete
15.500
3,8%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Rafael?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
13.500
42,6%
Rusă
3.200
10,1%
Spaniolă
2.800
8,8%
Koreană
1.700
5,4%
Portugheză
1.100
3,5%
Suedeză
1.100
3,5%
Germană
900
2,8%
Sârbă
900
2,8%
Arabă
800
2,5%
Finlandeză
800
2,5%
Cum arată vizitele zilnice la Rafael și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
3.800
Mar 22 Sep
3.300
Mie 23 Sep
3.700
Joi 24 Sep
2.900
Vin 25 Sep
1.800
Sâm 26 Sep
2.400
Dum 27 Sep
4.000
Lun 28 Sep
5.100
Mar 29 Sep
5.400
Mie 30 Sep
4.800
Joi 1 Oct
5.100
Vin 2 Oct
3.200
Sâm 3 Oct
3.000
Dum 4 Oct
2.900
Lun 5 Oct
4.500
Mar 6 Oct
4.500
Mie 7 Oct
6.700
Joi 8 Oct
5.600
Vin 9 Oct
4.100
Sâm 10 Oct
4.100
Dum 11 Oct
6.100
Lun 12 Oct (previzualizare)
6.400
Mar 13 Oct (previzualizare)
6.300
Mie 14 Oct (previzualizare)
7.200
Joi 15 Oct (previzualizare)
6.500
Vin 16 Oct (previzualizare)
4.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
4.500
Dum 18 Oct (previzualizare)
6.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
7.100
Mar 20 Oct (previzualizare)
7.000
Mie 21 Oct (previzualizare)
8.100
Joi 22 Oct (previzualizare)
7.200
Vin 23 Oct (previzualizare)
4.900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
5.100
Dum 25 Oct (previzualizare)
6.900
Lun 26 Oct (previzualizare)
7.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
7.700
Mie 28 Oct (previzualizare)
8.800
Joi 29 Oct (previzualizare)
7.900
Vin 30 Oct (previzualizare)
5.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
5.500
Dum 1 Noi (previzualizare)
7.600
Rafael: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Rafael?
Școala Atenii: 35.000 vizualizări, adică 10% din totalul vizualizărilor lui Rafael. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Rafael?
404.800 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (76.300) și pânzele (328.500).
Vizitatorii îl consultă pe Rafael de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (58%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%); dispozitive de navigare conduc cu 58%.
Rafael este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (43%), Rusă (10%) și Spaniolă (9%). Engleză conduce cu 43%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Rafael?
Da, Culori neutre (Paletă de culori): 30% din vizitele pentru 12% din catalog.