Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ramon Casas I Carbó de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ramon Casas I Carbó: cifre cheie
La pereza ocupă prima poziție printre operele lui Ramon Casas I Carbó: 1.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 16% din atenția totală. Urmează Estudi d'estiu o Primero pasarás sobre mi cadáver - Studiul Verii sau Primul Tău Pas peste Corpul Meu și La Sargantain. Ramon Casas I Carbó a primit 17.000 vizualizări: 10.200 pe pagina artistului și 6.800 pe piese. Graficul a scăzut: cu 42% mai puține vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Cea mai vizitată lună a fost Sep 2026 (7.600 vizite). Limbi utilizate de audiență: Germană (35%), Spaniolă (18%) și Estonă (15%). Țările audienței: Germania (41%), Estonia (15%) și Spania (9%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%). O preferință este clară: Elegant (Atmosferă) concentrează 31% din vizite pentru doar 9% din catalog.
Ramon Casas I Carbó: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Ramon Casas I Carbó cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Ramon Casas I Carbó lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
700
3.400
Aug 2026
200
500
Sep 2026
6.500
1.100
Oct 2026
2.700
1.700
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Ramon Casas I Carbó din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
17,4%
29,6%
Elegant
8,7%
31,0%
Romantic
13,0%
11,3%
Clasic
13,0%
8,5%
Dramatic
26,1%
4,2%
Nostalgic
8,7%
7,0%
Terțoase
0,0%
4,2%
Eteric
4,3%
2,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
26,1%
33,8%
Liniștit
17,4%
28,2%
Melancolic
8,7%
11,3%
Nostalgic
13,0%
9,9%
Romantic
8,7%
9,9%
Dramatic
0,0%
4,2%
Sobru
8,7%
1,4%
Eteric
8,7%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
10,4%
Umbră difuză
28,0%
37,5%
Lumină moderată
40,0%
45,8%
Echilibru luminos
10,0%
5,2%
Luminos
4,0%
1,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
30,0%
26,0%
Culori discrete
38,0%
50,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
14,6%
Culori clar saturate
6,0%
9,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
62,2%
65,5%
Culori neutre
27,0%
16,4%
Nuanțe închise
10,8%
18,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
28,0%
26,0%
Echilibrat
54,0%
57,3%
Vibrant
18,0%
16,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
6,2%
Nuanțe blânde
24,0%
13,5%
Echilibrat
8,0%
9,4%
Contrast accentuat
22,0%
27,1%
Contrast maxim
40,0%
43,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
28,1%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
10,4%
Armonie echilibrată
14,0%
11,5%
Unitate cromatică puternică
42,0%
25,0%
Paletă unitară
20,0%
25,0%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Ramon Casas I Carbó pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
La pereza
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
500
A l'estiu tota cuca viu
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Lyceum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Portrait of Isabel Llorach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Senyora Baladia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Study from Life for the Por…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tom Roberts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Montserrat Carbó
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dona rera persiana (Woman A…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Montserrat Casas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Ramon Casas I Carbó sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.900
52,4%
telefoane mobile
6.600
38,8%
tablete
1.500
8,8%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Ramon Casas I Carbó?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
1.200
35,3%
Spaniolă
600
17,6%
Estonă
500
14,7%
Japoneză
300
8,8%
Rusă
300
8,8%
Engleză
200
5,9%
Franceză
100
2,9%
Italiană
100
2,9%
Koreană
100
2,9%
Cum arată vizitele zilnice la Ramon Casas I Carbó și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
200
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
600
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
600
Dum 25 Oct
300
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
400
Mie 28 Oct
500
Joi 29 Oct
200
Vin 30 Oct
1.600
Sâm 31 Oct
600
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
600
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi
300
Sâm 7 Noi (previzualizare)
500
Dum 8 Noi (previzualizare)
500
Lun 9 Noi (previzualizare)
500
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
500
Joi 12 Noi (previzualizare)
300
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.000
Sâm 14 Noi (previzualizare)
600
Dum 15 Noi (previzualizare)
600
Lun 16 Noi (previzualizare)
600
Mar 17 Noi (previzualizare)
500
Mie 18 Noi (previzualizare)
600
Joi 19 Noi (previzualizare)
300
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.100
Sâm 21 Noi (previzualizare)
700
Dum 22 Noi (previzualizare)
600
Lun 23 Noi (previzualizare)
700
Mar 24 Noi (previzualizare)
600
Mie 25 Noi (previzualizare)
700
Joi 26 Noi (previzualizare)
400
Vin 27 Noi (previzualizare)
1.300
Ramon Casas I Carbó: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Ramon Casas I Carbó?
La pereza: 1.500 vizualizări, adică 16% din totalul vizualizărilor lui Ramon Casas I Carbó. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Ramon Casas I Carbó?
17.000 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (10.200) și pânzele (6.800).
Vizitatorii îl consultă pe Ramon Casas I Carbó de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (39%) și tablete (9%); dispozitive de navigare conduc cu 52%.
Ramon Casas I Carbó este citit în mai multe limbi?
Da: Germană (35%), Spaniolă (18%) și Estonă (15%). Germană conduce cu 35%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Ramon Casas I Carbó?
Da, Elegant (Atmosferă): 31% din vizitele pentru 9% din catalog.